Punto MK1 nakon pitanja rad :)

Punto MK1 nakon pitanja rad :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kupio sam puntaća 98. gdište. 1108 ccm. Na njemu su gume 165/65 R 13.
Htio bih da stavim nove gume međutim vrsta koju hoću da stavim se radi u dimenuziji 165/70 R 13.
Da li bi ovo mogao bit problem? Milsim mala je razlika ali opet?
Kod desnog točka prednja karambolka je malo pukla. Zasad ne bih mijenjao. Čime se ova plastika najbolje lijepi/vari?
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

stavi drug 175/65 R14 i nikakvih problema.. imao sam puntaca s 165/65 i stvarno su premalene gume, pa sam stavio tu dimenziju koju ti oces 165/70 ali su kao baloni..
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

mozes stavit tu dimenziju guma, a za varenje plastike najbolje ti je otic plasticaru. ako si iz sarajeva mogu ti da broj od frajera koji to radi

a temu si trebao staviti u SAVJETI, kad si vec ovdje stavio daj nam i koju sliku auta
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

elmir je napisao(la):
stavi drug 175/65 R14 i nikakvih problema.. imao sam puntaca s 165/65 i stvarno su premalene gume, pa sam stavio tu dimenziju koju ti oces 165/70 ali su kao baloni..
Na jednom ranijem autu sam bio stavio malo veće gume nego preporučene tvornički i onda sam imao problem jer bi prilikom "namotavanja" do kraja udarale u nešto(čini mi se u balans štangu).
Volio bih ako bih našao upustvo na nekom od balkanskih jezika alternativno engleski ili njemački.

arminnn je napisao(la):
mozes stavit tu dimenziju guma, a za varenje plastike najbolje ti je otic plasticaru. ako si iz sarajeva mogu ti da broj od frajera koji to radi

a temu si trebao staviti u SAVJETI, kad si vec ovdje stavio daj nam i koju sliku auta


Hvala.
Bio bih ti zahvalan(za broj).
Što se tiće toga gdje sam stavio temu, ovdje mi je nekako djelovalo logično (novi sam na forumu)ali ako je mjesto u pdf/SAVJETI mislim da mofdovima to neće bit problem.
Što se tiće slika doće i to na red budući da ga namjeravam malo ušminkati.
Pratim temu od člana Emir EX i imam inspiraciju, mada sam se malo istrošio kupovinom.
 
N

nenad

RE: Punto MK1 2 pitanja.

Sto se tice guma slobodno stavi to nije ama bas nikakva razlika. Kod mene su 195/45/15 i nemam nikakvih kvarova ni problema. A karambolku probaj naci na otpadu, a ni nova zamjenska ti nije nesto preskupa.
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

drug 100% nista nece biti ako stavis tu dimenziju 165/70 R13 jer sam i ja imao 165/65 pa sam zimare te 165/70 stavio i nikakvih problema, nigdje nije ni parala nit koji djavo.. eno imas nenad stavio 15-ku 195/45, sira guma pa nigdje nepara i neudara kad motas, ha ya..

moj glas:D nenade placas pice:p
eto i nenad ti se javio i cujes sta ti kaze.. ha ya
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

nema na cemu drug, tu smo da se pomazemo.. i meni je tako bilo na pocetku.. aa nego sad idi opali koju slikicu pa postavi da vidimo i tog puntaca;) iii samo nemoj rec da je bijel:D
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

Bijeli je :icon_sad:
Vjerovatno nekad bio dostavni.
Kao drugo(gradsko) auto u porodici mislim da će poslužiti.
Namjeravam ga srediti i mehanički(ostalo još par sitnica) i vizuelno(uvijek imam "veselih" ideja).
Za ono što namjeravam ova bijela će odgovarati.
Kupljen na ženino ime ali imam odriješene ruke za neke stvari.
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

:D:D ne racunaj da je presao manje od 2 miliona:D mozda na satu pise 107 000 kao i kod mog:lol::lol: a ono 2 107 000:D odma da ti kazem da je u mene bio izgorio motor, ja sam ga gulio kao da je kakav 1.8.. al nema veze ako ga fino vozis i odrzajes mozda i potraje al MOZDA..
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

Na satu piše 098xxx
mada ja vjerujem da je 198xxx
Majstor ga je prečešljao i kaže da bi "mogao" izdržat koju godinicu.
Usput koji pritisak u gumama je preporučljiv?
Šta ču kad nisam dobio upustvo/manual.
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

:D:D:D nemoj me pogresno shvatiti ali je 100% obrnuo sat.. bez obzira sto ga je majstor precesljao jer tamo se redovno servisiraju auta tako da to neprestavlja neki veci problem.. ha ya.. sretno i nek te dobro sluzi;) okini koju slikicu;)
 
Član
RE: Punto MK1 2 pitanja.

Ne sekiram se zbog sata, samo nek ide. Jedno od vozila koje sam imao je bio G II koji je u momentu prodaje imao pređenih >280xxx. Nije rađena generalka i novi vlasnik se hvali da je još uvijek dobro i žestoko auto, malo troši i ne kvari se.
Btw na satu je u momentu prodaje bilo 181xxx. U pitanju je bio benzinac 1.8 .
:icon_eek:

Biće i slika samo dok mu priđem za vidjela.:icon_sad:
 
Član
Malo dodatnih informacija.
Auto je kupljen kod Šere.
Ne bih se mogao zakleti ali kad sam ga gledao na placu koliko se sječam na njemu su bile skoro nove gume.
Kad sam došao da ga preuzmem na njemu su bile neke koje su za nijansu bile bolje od smeća.
Kad sam ga gledao nedostajali su sigurnosni pojasevi na zadnjim sjedištima(klupi). Kad sam došao po njega pokazali su mi da su ugradili pojaseve. Katastrofa. Inercioni zatezaći su omogučavali neograničeno uvlačenje i izvlačenje bez blokade kod intenzivnog zatezanja(što je osnovna odlika ovog dijela opreme) a sama kopča uopće se ne može ubaciti u šteker tako da se isti i ne mogu upotrij*iti(zakopčati).
Već sam spomenuo da sam ga odvezao kod majstora- svog kojem vjerujem.
Odradio je
- Zamjena distribucionog remena(preventivna izgledao je OK ali da se ne sekiram),
- Zamjena crijeva kočionog sistema na prednjim točkovima(bila u skroz lošem stanju),
- Zamjena nekih semeringa, dihtunga i još neke sitnjurije,
- Zamjena motornog ulja,
- Zamjena filtera za ulje,
- Zamjena filtera za zrak,
- Podešavanje papučice kvačila,
- Komplet pregled vozila,
Mateijal je koštao 167 KM(predočen račun sa kase kao i zamijenjeni dijelovi)
Ruke 60KM (dvaput dolazio)
Ostalo za nabaviti
- Poajasevi sa mehanizmom i štekeri.
- Boca za tečnost za pranje vjtrobranskog stakla,
- Nepovratni vntil za štrcaljku za zadnju šoferšajbu.

Zamijenio sve četiri gume. Uzeo America SLC 202 u dimenziji 165/70 R13 sa balansiranjem, novi ventili - sve 220KM
Kupio na otpadu pojaseve sa mehanizmo i štekerom 45 KM
i bocu 10KM. H...beni ventil nisam našao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top