Punto JTD-intercooler???

Punto JTD-intercooler???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Treba mi jedan savjet, isplatili se na punta 1.9 jtd stavljati neki protocniji intercooler. Koji model konkretno ako je neko imao iskustva sa pojedinim modelima tj. zna da je kvalitetan. Dakle punto bi trebao na proljece u sm na chip tuning pa me zanima efekat intercoolera, i ako je neko raido nesto slicno sa puntom imali dovoljno mjesta da se nesmetano postavi iza maske tj ispred velikog hladnjaka?
 
Član
Pa sigurno da ce veci intercooler bit bolji od tog kojeg imas, probaj sa Alfe 2,4 jtd il neki od Bravo il Marea JTD.
Malo jos sredis izduv i bit ce to dobro za chiptuning. Jos ako nabacis turbinu sa 2,4 JTD ako je upasujes super ce bit.

Malo ovi strucniji ce ti dat bolji odgovor :)
 
Član
Ma nebi nista sad da kopam po motoru previse jel je stvarno tip top..prije ovog jtd sam imo 1.8 hgt..pa mi je nekako sad cudno isto auto a toliko sporije, s tim da na hgtu nije bilo potrebe za bilo kakvim "zahvatima" na motoru samo sam mu bio stavio komplet sebringov izduv, dok ovom jtd ipak fali malo snage pogotovo na vecim obratajima zato bi i stavljao IC da ga malo ohladi pri vecim obratjima
 
Član
ma po meni to ti je bezveze ulaganje cipuj to kako treba u sm.u i imat ces jurilicu pravu ti punti su lahki pravo i ne treba im dosta konja da bude zvjerke
 
Član
pa slazem se s tobom sa svojim 1040 kg njemu uopste netreba neka snaga jedino bi malo da ga rashladim jel stvarno ga ugusi na visokim obrtajima pa zato pitam sta mislite o vecem ICu. A s tim da je motor stvarno u odlicnom stanju jedva da je i "zabalio" na dihtungu, mirno radi, brz odaziv na gasu fina potrosnja znaci sve tip top nebi da ga raz...m s nekim guranjem svega u njega
 
Član
pa i dizeli se ne tjeraju u obrtaje jer tamo nemas haman nikakvog ucinka sto si u visokim ubrtajima i na blokadi. Vazniji puno su ti niski i srednji obrtaji. S obzirom da imas turbinu chip ce to dosta sredit al ne nadaj se da ce ic ko HGT bez nekih prerada;)

Jedino mozda bi te izvuko SM Power..al onda bi morao malo vishe brinut o motoru, to ce te savjetovat Srdjan. Dobijes s njim 133 KS
 
Član
Pa ne mislim da ga kucam na 5000 ali ipak da ga gusi na 3500 ne ide..a ko hgt nece ic sigurno:lol:..ko ga nije vozio ne zna kakva je to zuca od auta..ma kakav power jedino optimum dolazi u obzir:icon_smile:
 
Član
Veci IC ti nece puno pomoci u performansama.. mislim da je cista glupost stavljat vise ista od chipa.
Neznam sad to poredjenjem sa hgt-om al nemoj zaboraviti na Nm koji ima taj jtd
 
Član
ma znam sa icom uposte i ne ciljam na neke performanse nego cisto da olaksam rad motora, performanse ce se malo poboljsat valjda sa cipom..znaci kolko sam razumio ne isplati se stavljati veci intercooler? mislim nece dati neku osjetnu razliku?
 
Član
kakav je uopste IC na fabrickom takvom puntu, jel u karambolci sastrane ili je naprijed izlozen
 
Član
ma ja mislim da se moze staviti intercooler i imace efekta nece ti biti beskoristan i koliko Ks ima punto _?
 
Član
Punto je 1.9jtd sporting znaci 85ks, ainterkuler je dosta mal znaci i uzak a nalazi se sastrane znaci nije na nesto dobrom mjestu ne prima dosta hladnog zraka jer nije sprijeda postavljen u masku
 
Član
Pitaj ove iz SMa imal potrebe kad ces vec kod njih i chip radit ljudi su strucnjaci ;);)

Nije ni kod mene na stilu nes velik IC al je fino postavljen na onaj usisnik pa fino sluzi:icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top