Punto 1.2 97-98...

Punto 1.2 97-98...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
Evo raja ja prodao forda i nešto razmišljam da kupim sebi fiat punto
1.2 do 6200km ja mislim da mogu nači ako ne i jeftiniji tamo 97-98 g.
e šta vi mislite o tom autu(potrošnja,kvalitet) itd???

i kakva im je opremljenost,jer koliko vidim neki imaju dosta toga,a moj
drug ima tog punta 98 godina,ama baš nema ništa ni serva ni centralne...

hvala vam...
 
Član
Moja iskustva su dobra mada ima ovdje dosta raje koja vozaju Fiat Punto, i oni ti mogu bukvalno sve reći kako, šta, gdje, koji motor ...
 

edo

Član
edo 16 v,izvinjavam se ako sam fulio podforum,admini neka prebace ako nije problem...
 
Član
Kod mene je Punto 1.2 Cult 98. godina, od opreme ima servo, jastuke, centralnu, podizace i 5 vrata.:D

Sta da ti kazem, hajmo od losije strane:
mekan lim, serijski problem kvare im se motori brisaca, tesko je naci dijelove za tuning izgleda, mislim ima se kupiti ali je dosta skupo, neznam ima valjda jos nesta.

Bolja strana:
udobni, startni gledajuci koliko konja imaju, trosi 8 litara sto nesmatram da je puno ( neki su me uvjerili, prepoznat ce se ovdje ), na otvorenom 5.5 litara, jeftini dijelovi, velik unutrasnji prostor gledajuci koliko je auto.

Eto nadam se da sam ti pomogao, samo ti ako imas malo vise para preporucujem da ga ne uzimas, mozes uzeti Fiat Bravo za nekih 7000-7500, a dosta je bolje auto po meni, Eto toliko.
 
Početnik
hoces da imas punta za manje para
slushaj ovo
www.autopijaca.ba
Lokacije: mostar, kreševo
Model: Punto 1.1 Van
Cijena: 2800-3000 KM
Godista 98-99

Atest za prelazak na putnicko vozilo: 150-200 KM
Kupovina zadnjih sjedista: 100-150 KM
Farbanje iz one shugave bijele u neku mega giga pearl jebenu - 1000 KM
Cifra: do 4500 KM sa bojom po ukusu
Ostaje ti maltene 2000 za tuning :)
 
Član
ne treba uzeti ove van izvedbe jer je to drkano do iznemoglosti. nije to auto za tovarenje tipa imas radnju pa ga punis do vozacevog sjedista. kupis pravu gradsku verziju i nema da brines.

Brum brum ti je rekao sve samo je zaboravio daljinsko zakljucavanje i felge 14'' alu su rijetkost.
 
Član
Nemoj uzimati Van verziju ni pod razno. Drugaciji mjenjac i ovjes u odnosu na standardnu verziju.
Kako sam mogao procitati ljudi hvale taj 1.2 motor.
1999. je predstavljen punto 2, tako da ganjaj te zadnje modele radi opreme, inače oprema mimo specijalni paketa(sole, cult itd.) ide S SX ELX HLX, s tim da su najcesci prva dva paketa...nemoj verziju SELECTA(CVT mjenjač-automatski;nije naročito izdržljiv).
Provjeri da li dolaze bilo kakvi zvukovi iz zadnjeg trapa-zadnje osovine, ako skripi nemoj uzimati-znak puno kilometara i voznje iznad dozvoljenog opterecenja.
Inace ovdje ima jedan momak autoskolu i vozi crnog punta 60...to je kao neki znak da se auto isplati i taj posao.
Taj motor je ispocetka imao 58ks, kasnije 60ks, to je verzija sa 8v, imas i 16v sa 80-tak ks.
Ostalo kao i za svako drugo polovno auto, tesko ili nikako ces naci savrsenog, ali sretno u svakom slucaju ;)
 
Član
Moj je placen 7500KM u aprilu 2006 god. samo treba da auto ima malu kilometrazu. preko 100000 ne treba uzimati. moj je presao kad je kupljen 71000km i vozila ga zena u njemackoj i zena ovdje. auto i dan danas u tip top stanju. ko ne vjeruje evo slike:

6b9ek3c.jpg

4pl54t2.jpg


a slike kad je kupljen imas u garazi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top