Punto 1.2 16v, nema vuce, uz brdo izgubi gas

Punto 1.2 16v, nema vuce, uz brdo izgubi gas

Član
Pozdrav svima, imam jedan veoma komplikovan problem. U pitanju je punto mk2, auto najcesce izmedju 1500 i 2000 obrtaja se zagusi kao da nema gasa, goriva, ne moze da primi dalje gas, ne znam kako da objasnim, stisnem kvacilo"pritisnem gas" i onda moze bez problema, ne gusi ga neko vrijeme, ako stanem i kad krecem to ce se svaki put desiti, nekad se to samo desi bez da ja stisnem kvacilo, znaci gusi ga nekih 100 metara i "procepi nesto naglo" i povuce.
Ako stanem u brdu, NEMA SANSE DA KRENEM, izgubi gas odmah pri odvajanju i ne moze da primi gas, k'o da ga nesto zagusi ko zna.
Jedan majstor kaze kablovi- kupim, isto sve, drugi svjecice- kupim NGK po katalogu danas stavio, isto sve.
 
Član
Provjeri drug svjece i kablove, provjeri bobinu, skini pumpu od goriva i vidi ako na njoj ima mala sitka ( filter ) da nije zaprljana da na slabijim obrtajima neda dovoljnu kolicinu goriva pa se motor pati ;)
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
Provjeri drug svjece i kablove, provjeri bobinu, skini pumpu od goriva i vidi ako na njoj ima mala sitka ( filter ) da nije zaprljana da na slabijim obrtajima neda dovoljnu kolicinu goriva pa se motor pati ;)

svjecice i kablove sam kazem nove kupio, auto se isto ponasa, goriva ima pola rezerv,kazu mi da auto nije u fazi, da je preskocio zupcasti, pa opet kazu lambda, klapna gasa na usisnoj grani, pa kome vise da odvezem auto da mi to odgovnetne bez da kupujem neke dijelove koji su mi ispravni, nevjerovatno

VR6Boki je napisao(la):
Promjeni prvo filter goriva, ako nisi dugo mjenjao. To je jeftino :icon_biggrin:

punto nema filtera goriva, ima samo nesto u rezervoaru neki filter kod pumpe
 
Član
nadji negdje gdje bi mogao izmjeriti pritisak pumpe, ako ima pritiska onda vidi kakav ti je regulator pritiska na railu, ako je i on dobar, onda skini dizne i odnesi kod Slavke u Lukavici na ultrazvucno ciscenje. taj je meni problem bio na puntu gt, zaprljane dizne, i nece na manjim obrtajima da prima gas ;)
 
Član
Problem rijesen, auto nije bio uzubljen kako treba, nije bio u fazi, 3 zuba je ,,majstor,, fulio,
Majstor Mladen je rijesio problem, i svima bih preporucio momka za bilo kakve kvarove na vozilu, zaista radi profesionalno, sve pohvale, kome bude trebalo nesto neka se javi za broj. Hvala vam svima i neka se tema lock... Pozdrav
 
Top