Puno bijelog dima...

Puno bijelog dima...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E raja, imao sam manji frontalni pa sad deveram sa problemima.. meni fala bogu nista. Djulba nisi sam :)

Zamjenio sam sto se trebalo zamjenit ali auto dimi uzasno, masina je vw tdi pumpe duse 100 konja.
Nenormalno dimi, bijel dim sa primjesom crno-plave boje skroz neprimjetno, ulje trosi takodjer, ne vuce kako bi trebao, malo se ko i cuje turbina (ko suh lezaj) iznad 2500 obrtaja...
Sta bi moglo biti?
Da'l za Uzice ili ima ko radi da valja u Sarajevu? tel?
 
Član
Mozda i nije turbina upitanju, tu ti moze biti svasta. Prvo odvedi auto nekome na ga fino pregleda i ustanovi u cemu je kvar. I gledaj da sto manje vozis auto dok ga ne popravis...
 
Član
jedan je čojek ovde kod mene imo isti problem isto ko što si opiso sve samo u njega je bio mercedes c klasa 1999 godina turbo dizel,mislili svi da je ošla pumpa ili turbina,i na kraju zovnu servis u zagrebu on nekog svog tamo imo i taj im reko da samo zamjenu neki relej kod motora,on zamjenio i sve radi ko novo ;)
 
Član
nermin je napisao(la):
E raja, imao sam manji frontalni pa sad deveram sa problemima.. meni fala bogu nista. Djulba nisi sam :)

Zamjenio sam sto se trebalo zamjenit ali auto dimi uzasno, masina je vw tdi pumpe duse 100 konja.
Nenormalno dimi, bijel dim sa primjesom crno-plave boje skroz neprimjetno, ulje trosi takodjer, ne vuce kako bi trebao, malo se ko i cuje turbina (ko suh lezaj) iznad 2500 obrtaja...
Sta bi moglo biti?
Da'l za Uzice ili ima ko radi da valja u Sarajevu? tel?

Prvo uradi dijagnostiku pa onda dalje.To za dim ti je vjerovatno egr ventil.A za zvuk ti moze biti i lezaj klime jer obicno strada u sudaru.Sto se tice potrosnje ulja trebas pregledati da ti iber crijevo nije zacepljeno ili nevalja ulje.Ovo pod uslovom da je prije sudara sve bilo ok.To sto nevuce moze biti i do uzubljenja jer su veoma osjetljvi na te stvari a nasi majstori obicno misle da znaju napamet jer ipak to je vw.
 
Član
Evo jos malo detalja, kleme su skinute bile naravno, prije sudara je sve bilo ok tip top.
Sipao sam ulje i ubacio filter, sipao G12, sve je bilo na nivou normala.
Auto je krenulo prvih kilometar ok, vukao sve okej mada se iznad 2500 obrataja cula turbina kako krci, i onda je poceo da dimi bijel dim, dimna zavjesa iza mene....

Skopco sam na dijagnostkiu, nema nikakvih gresaka, masina radi kao i prije u leru i u brzinama jedino sto dimi i ne vuce... jede zivo ulje..
Odvuko sam do mehanicara juce da pogleda (nije imao bas vremena) ali prva dijagnoza je turbina...
 
Član
Meni je na fiat marei jtd pukla cijev sto vodi sa intercoolera na glavu motora negdje, nekakav povrat vrelog vazduha, pojma nemam, uglavnom dimilo je auto, bas bijeli dim, kao magla.

to se desilo i jaranu na opel astra 2.0 td.

motor ne moze preko 3k obrtaja...
 
Član
A jel ti trosio ulje?
Malo prije sam sipao ulja skoro do vrha, upalio auto radilo 2 minute u leru... dimi normalno opet... ugasim i sacekam pola sata da provjerim nivo ulja, fali pa cca litar i po.. phh :icon_sad:
 
Član
ah bog te litar i po... pa potroši više nego goriva....
Ma ovlašteni servis i ne igraj se... nije to auto od 2-3milje pa da ti je svejedno kad ti rikne motor
 

edo

Član
sretno sa otklanjanjem belaja,inače nakon udesa je najgore što ne znaš očekivati i kad se napravi sve na izgled,,,
 
Član
nermin je napisao(la):
A jel ti trosio ulje?
Malo prije sam sipao ulja skoro do vrha, upalio auto radilo 2 minute u leru... dimi normalno opet... ugasim i sacekam pola sata da provjerim nivo ulja, fali pa cca litar i po.. phh :icon_sad:

Druze nesto tu meni nije uredu sa ovim tvojim opisom.Prvo ako toliko ulja trosi dimio bi ti crn dim ispod citavog auta jer turbina kad rikne u vecini slucajeva ubacuje ulje u auspuh direkt i to toliko dimi crn dim da kontas da auto gori.Drugo i da je vrisnula pa da ubacuje u motor opet nebi toliko potrosio jer je radio u leru.Trece jesil ti pogledao da ti nije stradao uljni hladnjak na filteru pa da ti nemijesa ulje i vodu?Imal igdje fleka od ulja ispod auta?Sumnjam da je tek tako mogla turbina riknuti.Da ti nije vrisnula cijev ispod turba koja veze turbo i blok kroz koju ide ulje?Isto hoce prilikom sudara propisati.A u krajnjem slucaju javi koja je turbina.Cifra za novu nije nesto veca u odnosu na polovnu.Npr. za A6 1.9 tdi ja novu turbinu nabavim za 750km.Tako da mislim i ako je riknula da ti je bolja varijanta da kupis novu.
 
Administrator
ajdin_ze je napisao(la):
nermin je napisao(la):
A jel ti trosio ulje?
Malo prije sam sipao ulja skoro do vrha, upalio auto radilo 2 minute u leru... dimi normalno opet... ugasim i sacekam pola sata da provjerim nivo ulja, fali pa cca litar i po.. phh :icon_sad:

Druze nesto tu meni nije uredu sa ovim tvojim opisom.Prvo ako toliko ulja trosi dimio bi ti crn dim ispod citavog auta jer turbina kad rikne u vecini slucajeva ubacuje ulje u auspuh direkt i to toliko dimi crn dim da kontas da auto gori.Drugo i da je vrisnula pa da ubacuje u motor opet nebi toliko potrosio jer je radio u leru.Trece jesil ti pogledao da ti nije stradao uljni hladnjak na filteru pa da ti nemijesa ulje i vodu?Imal igdje fleka od ulja ispod auta?Sumnjam da je tek tako mogla turbina riknuti.Da ti nije vrisnula cijev ispod turba koja veze turbo i blok kroz koju ide ulje?Isto hoce prilikom sudara propisati.A u krajnjem slucaju javi koja je turbina.Cifra za novu nije nesto veca u odnosu na polovnu.Npr. za A6 1.9 tdi ja novu turbinu nabavim za 750km.Tako da mislim i ako je riknula da ti je bolja varijanta da kupis novu.
moze Ajda biti i do turbine...
Kod mene kad je bila riknula turbina trosio je previse ulja i nenormalno puno dimio (bijel-plav dim)
Kad stanem na semaforu nije se vidjelo auto od dima:D
Imas u SA u Hotonju reparaciju turbina..
 
Član
E raja, evo juce smo Ajdin_ze i ja na licu mjesta uz pomoc telefonije analizirali situaciju...
Ipak je turbina vrisnula... sad je potraga ili za drugom polovnom, reparacija moje, ili nova na kraju... vidjecemo sta ce biti..
:icon_rolleyes:


Ajdin rulez ;)
 

Ado

Član
a da meni pomognete,golf 3 1.9 tdi,90 ks,evo danas mi je poceo dimiti,crn dim izlazi,znam da cete reci dizelas je mora dimiti,ali prije mi nije dimio,snimio sam mu sportski filter i stavio nov obicni,kontam da ga nije on zagusio,pa cu probati tako,najvise mi dimi u 3. brzini kad idem uz stranu,i primjetio sam to na uzbrdici kad sam krenuo,dosad nije tako dimio,sta mislite jeli ga mogao zagusiti sportski filter...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top