Pukla zadnja šajba, Passat B3 ??

Pukla zadnja šajba, Passat B3 ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi koji je postupak ugradnje druge šajbe. Majstori traže 50 maraka za ugradnju, kao da motor mijenjaju. Je l' teško zalijepiti šajbu i na šta treba pripaziti, nije valjda Božije slovo. Unaprijed hvala ;)
 
Član
brate mozes i ti sam zamjeniti,samo namazi voskom okolo i onda stavi keder,i stavis konopac i lagano nije tesko uopste,kakvi 50 za ugradnju,pa nije autobus :)
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
Ljudi koji je postupak ugradnje druge šajbe. Majstori traže 50 maraka za ugradnju, kao da motor mijenjaju. Je l' teško zalijepiti šajbu i na šta treba pripaziti, nije valjda Božije slovo. Unaprijed hvala ;)

ta cijena ugradnje šajbe je svud po BIH
jer samo lepilo kosta koliko se sjecam oko 30-40 KM
 
Član
marshal je napisao(la):
brate mozes i ti sam zamjeniti,samo namazi voskom okolo i onda stavi keder,i stavis konopac i lagano nije tesko uopste,kakvi 50 za ugradnju,pa nije autobus :)

I ja kazem :cool:

Dzeniii je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
Ljudi koji je postupak ugradnje druge šajbe. Majstori traže 50 maraka za ugradnju, kao da motor mijenjaju. Je l' teško zalijepiti šajbu i na šta treba pripaziti, nije valjda Božije slovo. Unaprijed hvala ;)

ta cijena ugradnje šajbe je svud po BIH
jer samo lepilo kosta koliko se sjecam oko 30-40 KM

Jeste, ali oni to računaju bez ljepila. Kao da sam davno gledao neki silikon za šajbe i bio je nešto oko 15 KM.
 
Član
pusti price da mozes sam ugradit sajbu, nemoj ni slusat te price, jer neces moci sasvim sigurno. 50km je bagatela za ugradnju sajbe,jer sam prajmer i ljepilo kostaju skoro toliko, tacnije 34km ti je to. znaci majstor ti u biti uzima 16km za postavljanje sajbe. ako ti je zao dati te pare ubaci je sam, i sigurno ces si napravit dupli trosak

ugradjivao sam ljetos s majstorom sajbu na mog Pola, isto 50km mi je uzeo, to je minimalno sto ti moze uzet
 
Član
i nije to samo kupit silikon i obletit po sajbi kao po plocici u kupatilu.
Ima i tu pravilo nanosenja silikona, te moras sajbu ravnomijerno spustit itdd. Ima tih caka koje dosta znaju uticat na curenje vode i vijek trajanja te nove sajbe.
 
Član
Trebaju ti dva ljepila po 16km ( i to je ono da kazem "normalno" wurthovo) Pa vidi isplatil' ti se guliti i sjeci one djelove stakla sto su ostali na stoku, dadni majstoru 50km , nek ti je spremi i cao ;)
 
Član
Prvi ne idem kod majstora često i menjam na kolima sve sto mogu sam, ali za tako nesto bih dao majstoru da odradi , em neces lepo uraditi em je mozes ostetiti, uopste to nije skupo.
 
Član
Ma jeste ljudi ali s tvojim ljepilom uzimaju 50. Šajba 40, ljepilo 40 i ruke 50. 130 maraka za šajbu, pa pola auta promijeniš za te pare. Auto nije moje, zamolio me čovjek da pitam, ali ni niko ne garantuje da ce i majstora uraditi kako treba. Uglavnom, shvatio sam. Hvala ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top