Pukao šaraf

Pukao šaraf

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Drugu pukao šaraf prilikom mijenjanja felge,šta mu je činiti? Inače,radi se o prednjoj felgi.
 
Početnik
:lol::lol::lol: puno zivaca i lagano cekic i sarafciger kao sto je @koki+ rekao i ja sam kod sebe polomio bio al dva na prednjoj felgi,

a mozes uzet tanji borer i probusit kroz taj slomljeni saraf i onda nadjes jaci saraf sa kontra navojem i u njeg zavrnes,,njeg zavrces a slomljeni ces odvrcat
 
Član
mozes i probusiti ga cijelog i u njega zabiti tanku armaturu i zavariti i onda odvrnuti. kad se okolo zagrije od varenja lakse ga je i odvrnuti.
 
Član
Kamara varijanti, neke su ti vec naveli, izbusiti recimo saraf, sa vise borera, pocev od najmanjeg, do najveceg, da ne ostetite navoj, a da unistite sto vise tog sarafa , ili probati onda kontra sarafom, ili klijestima izvrnuti (valjda ce se olabaviti od vibracija), ili izbusiti i uvrnuti neki drugi saraf pa popikati samo na par mjesta pa njime odvrnuti (pod uslovom da saraf viri imalo), itd. itd. ,varijanti ima milion :D
 
Član
Vidićemo koja je najlakša i najbolja,u svakom slučaju javim kako je riješeno :cool: Hvala momci !
 

IGY

Član
heh ja bi trebao nesto od toga probati
ima skoro godina dana kako mi u prednjem desnom tocku nema jednog sarafa
isto tako pukao i ostao unutra, no nista se ne desava neobicno
 
N

nenad

Uradi to sto prije, meni je nekad u novembru puko saraf i sve mi bilo mrsko uraditi to. Prije mjesec dana kad sam se nakanio da ga izvrnem pravo sam se namucio, kako god probam nece, na kraju zabusio rupu i urezo kontra navoj i jedva odvrno! zapeko bio, zato rjesi to sto prije mozes.
 

IGY

Član
heh
onda je kod mene srastao sa tockom :D

imam u planu od gti ibize trap da stavljam prednji i zadnji most
samo cekam ovog na otpadu da se dogovorimo za trampu
 
Član
naj lakse je da izbusis rupu u vijku recimo 8mm i onda nabi imbus 8mm u tu rupu i odvrnut ces bez ikakvi problema nisam jednom odvrno tako
koristi imbus koji ide na patent rucku za gedore
 
ja sam ih polomio bar jedno 10 komada ali nikakav problem nije bio izvrnuti cak sam neke i rukom izvrc'o zato sto kad pukne nema sile od glave serafa i ide ko po loju, osim ako nije stoj'o godinu dana kako kod igija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top