Pug 206 čudan problem

Pug 206 čudan problem

Član
Pozdrav, od danas mi se dešava ovaj čudan kvar.
Naime, nekad u sred vožnje, nekad po paljenju, kilometar sat tj sat koji pokazuje brzinu padne na nulu, te se dešavaju sljedeće stvari :

- od pada na nulu pa do ponovnog pokretanja kazaljke (ako se pokrene) kilometraža auta stoji i ne kreće se, znači prešao sam sad 15-ak kilometara svo vrijeme stoji na 241166
- prilikom dodavanja gasa, auto ne prima gas skroz nego sjecka, tj kao po malo prima gas

Koliko sam upoznat, gas nije na sajlu, tj elektronski je, pa sumnjam ili na to, ili na senzor brzine
Ako je neko imao sličnih situacija, pišite.
 
Član
Ja mislim da taj signal dobija sa senzora radilice,na dizelu sam jednom imao slucaj kad taj senzor zakaze auto pocne da trokira nece gasa i ugasi se nece upalit sve dok malo ne odstoji i odmah na cvoku upali.spoji ga na dijagnostiku i sve ce ti se rec samo
 
Član
Auto pali bez ikakvih problema, cijeli dan stajao na bjelašnici, krehn'o na po ključa, bukvalno. Jutros i danas sa posla je sve normalno radilo. Sumnjam na ABS senzor, a izgleda da je kod ovog auta konkretno taj senzor i senzor brzine okretaja točka (slao sam upite na 3 radnje i svi mi isti dio nudili, ja tražio ABS senzor oni nude SENZOR BRZINE OKRETAJA TOČKA. Kaže mi majstor da mu dođem sutra, a da u međuvremenu operem mlazom točak sa zadnje strane, gdje dođe taj senzor i slično.
 
Član
Kod svakog auta je abs senzor ustvari senzor brzine okretaja tocka. mjeri naprijed il na svim tockovima koliko se brzo okrecu, ako je veliko odstupanje skonta da taj tocak klize i aktivira abs. iste senzore koristi za kontrolu proklizavanja ili esp
 
Top