pucanje iz auspuha, zasto to radi ?

pucanje iz auspuha, zasto to radi ?

Član
pozz svima, mene zanima jedna stvar.
u pitanju je skuter sa 4-taktnim motorom sa 4 ventila.
imao sam originalni auspuh,onda je kupljen leovince full protocni.
sad kad se motor vozi na nekim manjim brzinama i onda kad pustim gas nakon par sekundi pocinje pucketanje iz auspuha, nekad jednom samo pukne a nekad baci rafal hajd da tako opisemo, kad je brzina veca to pucanje prati i vatra neke plavkaste boje kako sam mogao primijetit.
sad mene zanima sta se to desava u motoru i da li je stetno po njega ?
 
Član
brzo ces da mu mjenjas elektroniku,taj novi auspuh kazes da je protocni-pokusaj malo stelati smjesu goriva,kako ti pali jel malo duze vergla sa tim novim auspuhom u odnosu na stari,ja sam na endurcu 125 ccm skinuo prigusivac pa nisam moga na kurblu paliti samo na guranje a isto malo pucketao ,vjerovatn do sastava smjese necega je bilo vise-manje :D
 
Član
To sa promjenom auspuha kod skutera je posebna priča. Najbolje ti je da otiđeš na forum orijentisan skuterima da ti pojasne, jer dosta utiče i na rad, potrošnju, svašta, uopšte nije jednostavno.
 
Član
brzo ces da mu mjenjas elektroniku,taj novi auspuh kazes da je protocni-pokusaj malo stelati smjesu goriva,kako ti pali jel malo duze vergla sa tim novim auspuhom u odnosu na stari,ja sam na endurcu 125 ccm skinuo prigusivac pa nisam moga na kurblu paliti samo na guranje a isto malo pucketao ,vjerovatn do sastava smjese necega je bilo vise-manje :D

Pali ko mina, radi ko sat mirno, potrošnja ostala ista, možda malo veća jer se više sadi gazi sa novim zvukom i auspuhom, znači sve je normala osim ovog pucanja, koje je nekad lijepo a dosta puta i dotuži
 
Član
Radio je on to i prije, samo uloga fabrickog auspuha je ta da smiri to i sakrije. Gledaj kakav benzin sipas hoce da puca ako ima vode u gorivu, pogotov ove iz poplave :D
 
Član
zašto stavljat na 4T auspuh kad se slabo dobije efekta ( ako je radi zvuka ok :D ). Na 2T motorima je auspuh sve, i promjena je ogromna...
 
Top