Puca dihtung - ZAŠTO

Puca dihtung - ZAŠTO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi pomagajte, evo vec drugi put u mjesec dana mi puca dihtung na nosacu uljnog filtera. Prvi put pukao i sreca odmah se skontalo, zamjenjeno komplet ulje i filter, dihtung uzer s polovnog motora, sve zamjenjeno i sredjeno i extra radilo, auto presao oko 1000km, jutros upalio, presao nekih 2km i slucajno skontah opet isto, na svu srecu nista se nije desilo, ali sad opet slijeduje mjenjanje dihtunga. Nije to neka muka ali je muka prici filteru i njegovom nosacu, veoma je nepristupacno.
E sad, meni je malo nejasno da to moze da puca tek tako, sigurno ima neki malo jaci razlog, sta moze biti u pitanju, pumpa ili sta vec, ljudi pomagajte, ovo je sitan ali bitan kvar.
Motor je u pitanju VW Benzinac 2,0 8V, kodna oznaka 2E, ulje ranije bilo Revanol 10W 40, sad zadnji put nasuto Castrol 10W 40.
 
Član
Jel u pitanu dihtung izmedju bloka i nosaca ? Pa kupi nov dihtung, kakav polovan, ocisti obe povrsine fino, nije lose ni obe strane malo diht masom namazati.
 
syncro je napisao(la):
Jel u pitanu dihtung izmedju bloka i nosaca ? Pa kupi nov dihtung, kakav polovan, ocisti obe povrsine fino, nije lose ni obe strane malo diht masom namazati.

Nije izmedju bloka i nosaca, vec izmedju nosaca filtera (ona kocka koja sluzi za rashladjivanje kroz koji rashladna tekucina protice) i nosaca koji je fixiran na blok.
U pitanju je samo okrukla gumica.

Evo ovaj dihtung je u pitanju

oil_filter_housing.jpg
 
Član
zasteko ventil na uljnoj pumpi,nafatao opiljaka,pa nemoze da regulise pritisak,drzi previsok pritisak ulja,a taj diftung je najslabija karika pa probije tu.
 
koliko je komplikovano zamjeniti i ima li nov uzeti ili je bolje polovan, buduci da su danasnji novi djelovi upitnog kvaliteta...
 
Član
kako god ti kad skines karter vidi imal opiljaka u ulju i provijeri sitku na pumpi ako nades opiljaka provjeri letece lezajeve oni ti nisu skupi da ih i zamijenis 20km
po meni stavi novu pumpu
imam ti ja onu gumicu ako os dacu ti je daba
 
Hvala svima na odg, sutra ujutro se krece u akciju pa ce se vidjeti sta ce dalje, dok se skine karter i pumpa pa ispita dalje. Zali samo djaba prolivenog ulja koje nije posteno ni podmazalo motor :icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
Rekose ti ljudi, a zamjeni ti i filter od ulja obavezno uz ovo navedeno, jer vrlo lako moze biti da i je i sam on uzrocnik navedenog...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top