Prvenstvo BiH u trkama ubrzanja na 402m 2012

Prvenstvo BiH u trkama ubrzanja na 402m 2012

Kako sam i nagovijestio prije nekoliko sedmica radi se na organizaciji prvenstva koje bi trebalo obuhvatiti nekoliko utrka u razlicitim gradovima u BiH.
Buduci da sve potrebne dozvole jos uvijek nisu izdate ne mozemo jos uvijek sa sigurnoscu izaci sa konkretnim datumima i lokacijama ali i te informacije ce biti relativno brzo dostupne.
ono sto je bitno je da je ovo pilot projekat koji ce biti sa sigurnoscu pokrenut ove godine i koji ce se od ove godine odrzavati redovno svake godine i to u onolikom opsegu koliko to uslovi budu dozvoljavali, ali samim odrzavanjem ovog prvanstva takmicari iz BiH dobit ce mogucnost i garancije da ce imati gdje voziti svoje automobile i na taj nacin dati cemo doprinos ponovnom ozivljavanju i omasovljenju ove vrste auto sporta u BiH.
Konkretne lokacije, datumi, pravilnik i sve ostale informacije vezane za odrzavanje prvenstva bit ce objavljene cim bude zavrsen formalni dio vezan za potrebne dozvole, a to ocekujemo ubrzo.
Ono sto vec sada mogu napisati je da je Mostar 2012 vec potvrdjen i ta utrka odrzat ce se 15. i 16. 09. 2012 na pisti u Blagaju.
Za ovu utrku ocekujte vise informacija vrlo brzo, a otvorit cu i posebnu temu vezanu za nju..
pripremajte masine i vidimo se na stazi ;)
:123: :123:
 
Legend
svaka cast , nije lako za izganjati s vlastima a tek organizirati lokacije i slicno , nadam se da cu neki i posjetiti , sretno ;)
 
Član
silverstar je napisao(la):
Kako sam i nagovijestio prije nekoliko sedmica radi se na organizaciji prvenstva koje bi trebalo obuhvatiti nekoliko utrka u razlicitim gradovima u BiH.
Buduci da sve potrebne dozvole jos uvijek nisu izdate ne mozemo jos uvijek sa sigurnoscu izaci sa konkretnim datumima i lokacijama ali i te informacije ce biti relativno brzo dostupne.
ono sto je bitno je da je ovo pilot projekat koji ce biti sa sigurnoscu pokrenut ove godine i koji ce se od ove godine odrzavati redovno svake godine i to u onolikom opsegu koliko to uslovi budu dozvoljavali, ali samim odrzavanjem ovog prvanstva takmicari iz BiH dobit ce mogucnost i garancije da ce imati gdje voziti svoje automobile i na taj nacin dati cemo doprinos ponovnom ozivljavanju i omasovljenju ove vrste auto sporta u BiH.
Konkretne lokacije, datumi, pravilnik i sve ostale informacije vezane za odrzavanje prvenstva bit ce objavljene cim bude zavrsen formalni dio vezan za potrebne dozvole, a to ocekujemo ubrzo.
Ono sto vec sada mogu napisati je da je Mostar 2012 vec potvrdjen i ta utrka odrzat ce se 15. i 16. 09. 2012 na pisti u Blagaju.
Za ovu utrku ocekujte vise informacija vrlo brzo, a otvorit cu i posebnu temu vezanu za nju..
pripremajte masine i vidimo se na stazi ;)
:123: :123:
dzimo fige za bar jos jedan grad a sto se tice mostara obecavamo spektakl i exstra druzenje :cool:
 
kako sam najavio srijedu sa konkretnim informacijama red je da se javim..
na zalost u nasoj zemlji sve traje malo sporije nego sto bi mi voljeli ali bitno je da su stvari pokrenute i da je rjesenje blizu..
ono sto vec sada mogu reci je sljedece:
- prvenstvo BiH zvanicni naziv pod kojim ce se odrzavati dobit ce u toku iduce sedmice
- predstavnici SAMS BiH i BIHAMK-a prepoznali su nase napore da ozvanicimo ovu disciplinu i blizu smo trajnog rjesenja, koje ce se primjenjivati od sljedece godine
- za sezonu 2012 vecina ostaje onako kao ste navikli do sada a sve izmjene bit ce objavljene sa pravilnikom.
- prvenstvo ce ove godine ciniti minimalno 3 a maksimalno 4 trke.
- 2 trke koje su objavljene su mostar 15. i 16. 9. 2012
- postignut je dogovor sa predstavnicima AK Slavonija da nocna trka u Osijeku bude uvrstena u bodovni kalendar prvenstva
- 4.ta moguca trka jos nije potvrdjena ali se radi jos na tome i do naredne sedmice trebao bi biti jasan finalni status.
- internet stranica prvenstva je u izradi i bit ce online iduce sedmice
- pravilnici i prijave bit ce objavljeni na internet stranici prvenstva
- organizator prvenstva je SRCS
- partneri i suorganizatori prvenstva / organizatori trke su:
1. regija mostar : Krešimir Šimić (i ostali mostarski klubovi koji su se ukljucili u organizaciju)
2. regija Banja Luka : AK TAXI BAR Gradiška - na zalost ove godine nismo imali srece sa terminima tako da je ta trka otpala ali ce se naredne godine odrzati i vec se radi na tome...

kao sto vidite radi se na svim frontovima i kasnjenje informacija vezano je iskljucivo za ozvanicenje discipline trke ubrzanja na 402m.. buduci da informacije koje smo do sada dobili idu ka tome da ce do ponedjeljka biti vecina pitanja rijesena prolongiramo i objavu pravilnika i ostalih informacija za iducu sedmicu.

ovom prilikom zelim se zahvaliti i svim kolegama iz SAMS BiH i BIHAMK-a koji su do sada pomogli realizaciju i afirmaciju ovog zvanicnog takmicenja, a o tome cemo jos vise govoriti kada bude i zvanicno...

sve ovo navodim samo kao mini izvjestaj aktivnosti i najavu onoga sto ce uslijediti u narednom periodu ali i kao potvrdu da smo 100 % odlucni da krenemo putem profesionalizma u ovom auto sportu s tim da potrebe onih koji zele amaterski nastupati budu uzete u obzir i da i njima bude i dalje omoguceno nastupati na trkama na 402m...

dakle, vezano za prvenstvo konkretno iduce sedmice a o ovim ostalim temama bit ce jos dosta govora i u toku jeseni i u toku zime u fazi priprema za sljedecu godinu..

nadam se da ce i takmicari i publika prepoznati nase napore i podrzati nas u sto vecem broju na trci u mostaru ali i na nocnoj trci u osijeku..

pozz
:123: :123:
 
Član
Svaka cast ... Stvarno drago mi je da se barem neko trudi , eh imam pitanje jedno :

Kakvi ste vi s BIHAMKOM ?? Jer i oni isto imaju svoj kalendar trka i pricao sam s Sasom iz BIHAMKA kaze za 402m se niko ne javi da ce praviti i sl. kao sto se mi javimo za Ocjensku Voznu Spretnosti -OVS ... Pa me zanima zbog cega je to tako ? Kak da s BIHAMKOM niste u tome ??
 
Top