Prstenovi

Prstenovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ovako ljudi, mozda je ova tema bila ali nisam mogao da je nadjem
Imam malo viska vremena i hocu da sam pokusam napraviti ove prstenove za zvucnike jer imam problema sto mi par puta zvucnici rikli, hocu da provucem novu instalaciju i odma da stavim i prstenove pa ako ne uspijem da napravim kupit cu,nasao sam po 15 KM
E sad mi treba savjet kako i od cega se pravi,znaci detaljno da mi se opise ako neko ima viska vremena,
Bio bi mu zahvalana
 
Član
ako mislis na prstenove koji se postavljaju kao odstojnici tj da se zvucnik malo odigne od ploce na koju se stavlja, oni se prave od mediapana. moze se napraviti u kucnoj radinosti ali bez pravog alata je samo mukotrpan posao. ako nemas pravi alat mozda je bolje da kupis gotove.

ako mislis na neke druge prstenove onda ne znam o cemu pricas
 
emirEX_sa je napisao(la):
ako mislis na prstenove koji se postavljaju kao odstojnici tj da se zvucnik malo odigne od ploce na koju se stavlja, oni se prave od mediapana. moze se napraviti u kucnoj radinosti ali bez pravog alata je samo mukotrpan posao. ako nemas pravi alat mozda je bolje da kupis gotove.

ako mislis na neke druge prstenove onda ne znam o cemu pricas

hej druze mislim na te prstenove koji ce odvojiti zvucnik od metala,mislio sam da uzmem gumu ili neku drvenu plocu,imam druga stolara koji bi mi to izrezao,samo me zanima kako i sta posto ja to nikada nisam pravio,sta mi od materijala sve treba itd
 
Član
medijapan, debljine koju hoces, dimenzije zvucnika i raspon rupa za njih i gajbu pive za frenda da ti to izreze i oblikuje fino ;)
 

IGY

Član
medijapan 18 mm idealan taman da fino napravi rastojanje
u biti kad bi napravio panel dobio bi puno bolji zvuk, samo sto je panel malo teze za napraviti....
 
imaš te prstenove kako ih ti već zoveš kupit u kenvudu već napravljenih idu od 1 cm pa dalje znači 23456789 koliko centi ti odg uzmeš i rješena stvar to je kako npr neki odbojnik ili distancer koji diže zvučnik u zrak od podloge.....uglavnom znam da ima u kenvudu ovlaštenoj radnji sam gledo
 
dadao_style je napisao(la):
imaš te prstenove kako ih ti već zoveš kupit u kenvudu već napravljenih idu od 1 cm pa dalje znači 23456789 koliko centi ti odg uzmeš i rješena stvar to je kako npr neki odbojnik ili distancer koji diže zvučnik u zrak od podloge.....uglavnom znam da ima u kenvudu ovlaštenoj radnji sam gledo

znam znam da ima dole u kenwoodu,ta radnja je u mojoj zgradi i par je 15KM ali eto mislio sam se malo zabaviti i sam napraviti
 
hmmm to je malo poskupo kod nas je 3 4 km komad od neke malo tvrđe gume al je ovo glavni centar kenvud u mostaru tačnije izlaz iz mostara čitluk tromeđa put za međugorje pa eto onda napravi od mediaplana nema druge on je za to stvoren ubodnu pili u ruke i gotovo
 
Početnik
da imaju tzv adapteri za ugradnju zvucnika, puno brze i jeftinije rjesenje.

e sad ako si zadrti audiofil pa ne vjerujes nego u drvo i damping onda go for it :)

nekad je vrlo tesko napravidi od mdf-a adaptere...


pogledaj ovde sta sve mozes nabaviti ...

http://www.phonocar.it/easysite/level_2_3.asp?livello=2&Categoria=Adapters&Sub-Category=Speaker%20adapters&pg=1&lingua=inglese
 
Član
Meni je momak ugradio prednje zvucnike i napravio 2 drvena adaptera za 30 KM ...

A inache meni je pravo komplikovano postaviti zvucnike , jer se moraju kompletna vrata raskopati , sve zice one , poskidati tapacirunzi itd itd ...
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
Meni je momak ugradio prednje zvucnike i napravio 2 drvena adaptera za 30 KM ...

A inache meni je pravo komplikovano postaviti zvucnike , jer se moraju kompletna vrata raskopati , sve zice one , poskidati tapacirunzi itd itd ...

u svakom auto se mora uraditi to isto.
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
DiAbLo je napisao(la):
Meni je momak ugradio prednje zvucnike i napravio 2 drvena adaptera za 30 KM ...

A inache meni je pravo komplikovano postaviti zvucnike , jer se moraju kompletna vrata raskopati , sve zice one , poskidati tapacirunzi itd itd ...

u svakom auto se mora uraditi to isto.

Jedan adapter 10KM, problem rijesen samo raditi polahko sa ceifom brez trganja cupanja itd...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top