Prstenovi centralne rupe alu felge....?

Prstenovi centralne rupe alu felge....?

Član
Imam neke prstenove sad na felgama i cini mi se da leze solidno bez lufta , jedan je malo ocesan ali nista strasno.gume su mi 16ke save zrele za zamjene 2008 god, felge prave kao strijela, balansirane na masini ali na 100-110 pocinje da trese.Trap od vozila je kao da je nov, sve utegnuto max!Zalio se i prije vlasnik felgi da su ga zezale ali i njemu nisu bile sjajne gume.
Sad kontam mozda probati sa novim prstenovima a gume se bacaju krajem septembra a idu sve 4 nove...
 
Druže ja pravim takve prstenove.Pravim ih od tvrde plastike i sigurniji su od alu. jer alu.počne oksidirati i kada kreneš skinti gelugu in popuca.Kolegi sam napravio set prije 4 godine i dalje ga služe kao prvog dana.
 
Član
hidro_mont1 je napisao(la):
Druže ja pravim takve prstenove.Pravim ih od tvrde plastike i sigurniji su od alu. jer alu.počne oksidirati i kada kreneš skinti gelugu in popuca.Kolegi sam napravio set prije 4 godine i dalje ga služe kao prvog dana.

;) slazem se sa kolegom centralni prsten se moraju praviti od plastike alu nista ne valja zapeknu i puknu.
 
Član
Pa nemojte tako ... bilo je "strucnjaka" na ovom forumu koji su tvrdili da taj prsten nosi tezinu auta na sebi ... i ja ispadoh budala tada kad sam rekao da on ne sluzi ni za sta drugo nego da centrira tocak na glavcinu i da se zato moze praviti od plastike, da nema potrebe bacati pare na metalne prstenove koji, usput. ili zahrdjaju ili oksidiraju (ako su od alu) pa ih moras slomiti da ih skines sa auta ...

Ti prstenovi sto ih narucujes tipski su u pravilu dobri, ali ja sam imao slucaj sa kolegom koji je 3 puta narucivao od priozvodjaca felgi prstenove za svoj auto i uvijek su mu tresli tockovi, dok nije jednom otiso kod tokara da mu "skroji po mjeri" i od tada nije imao problema ...

Tako da moja preporuka ide isto za tokara ... i to je najbolje da mu odes sa autom i na licu mjesta nek on premjeri kolika je glavcina, a kolika je rupa na felgi i u skladu sa tim nek ti to napravi ...
 
Član
pa kada ne naliježe centralna felge na centralnu glavčine ne možeš savršeno centirat točak, jer na šarafima uvijek imaš lufat par mm i ako ne zavrneš u centru točak, normalno je da će trest auto na većim težinama jer će točak stvarat trenje jer nije u centru glavčine...
 
Član
mazao sam alu prsten grafitnom masti il kak se vec zove i nisu spekli uopste... isto sa distancerima 2 god bili na autu skinuo ih bez problema... a kao sto je receno bez odgovarajućeg prstena fela se ne centrira...
 
Član
Zlajaa ... de pojasni ovo molim te ... "normalno je da će trest auto na većim težinama jer će točak stvarat trenje jer nije u centru glavčine" ...

Posebno me zanima ovo "na vecim tezinama" i to "trenje" ...
 
mtopic je napisao(la):
Zlajaa ... de pojasni ovo molim te ... "normalno je da će trest auto na većim težinama jer će točak stvarat trenje jer nije u centru glavčine" ...

Posebno me zanima ovo "na vecim tezinama" i to "trenje" ...

Ova recenica nema veze sa vezom... prije da ce tresti na vecim brzinama a ne tezinama :icon_rolleyes: a ovo za trenje si nesto bas fulao, ne kontam :icon_question:
 
Član
na većim BRZINAMA, moja greška.. haman sam bio pjan tad :lol:
Pa ja, ako točak nije u tačno u centru stvaraće trenje prilikom okretanja, neće se okretati pravilno nego će praviti blage elipse i trešće... Moraš sve crtat, fizika, osnovna škola, fizika, ovo crveno je felga i vidi se da je centralna rupa veća i da nije sjelo u centar kako treba, strelice dole/ gore prikazuju kuda će se felga kretat tokom okretanja na glavčini...

 
Član
Rijesio sam problem sa gumama...
Ispalo je da je treslo zbog dotrajalih guma a ne zbog prstenova.
Danas stavljene nove gume i neka vibracija vise...
hvala na pomoci...
 
Top