Prozori se zaglavili???

Prozori se zaglavili???

Problem je slijedeci, od prije 3 dana ne mogu da normalno otvorim prednje prozore, odnosno otvore se samo 4-5 centimetara i dalje nikako ili jedva. Zadnji se otvaraju bez ikakvih problema. Zna li neko sta bi moglo biti? Auto je Volvo S80, nadam se da neko ima odgovor, jer cesto koristim prozor zbog parkinga i placanja putarine...
 
phantom je napisao(la):
Tako je meni bilo na Kangoo-u pa sam malo ocistio one tastere i sada normalno radi

Hmm, samo mi je cudno da u isto vrijeme oba prednja potpuno isto se zaglavili, da su se isprljali mehanizmi identicno, nije moguce nikako...
 

MTR

Član
Nazovi Almira ako imas broj ali mislim da je problem u DCM-u ( Door Control Module ) koji salje pogresan signal , mora se skopcat na Vadis da ukloni gresku
 
Nije do zime, jer auto u garazi bude. Jutros kad sam ga upalio unutra 4 stepena, a vani minus 5, pa kasnije u BBi 10 stepeni u garazi i svejedno nece prozori da se otvraju skroz. A svakako cu kod Almira ici cim uhvatim vremena, vec da vidim da nije ko sa foruma imao slican problem...
 
Legend
jel moguce da pravi negdje kondenz na prekidacu, ili na dzeku.. nemam nikakav pametniji prijedlog..
 

MTR

Član
.nOKe je napisao(la):
jel moguce da pravi negdje kondenz na prekidacu, ili na dzeku.. nemam nikakav pametniji prijedlog..

Nema toga kod S80 , mislim imaju prekidaci ali su oni povezani sa modulom a modul sa motoricima stakala, a moduli ( 18 komada ) kontrolisu sve ( prozore , vrata , klimu , muziku ..........) i svakom je zadat odredjena funkcija , npr ovi od stakala se nalaze u gepeku sa lijeve strane u blatobranu , imaju isti kontra na drugoj strani , moze se desit da je senzor inklinacije ( od alarma ako ga imas , al da je od Volva fabricki ) dojavio gresku
 
Alarma nema, a ne znam, nikako mi ne ide u glavu kako to da se zadnji otvaraju bez problema?
Vjerovatno je do tih modula, ali slabo se razumijem u elektroniku, pa necu nista da diram...
 
Top