Provjera selena

Provjera selena

Kako provjeriti ispravnost zadnjih selena Seat Toledo 95 g?

Jos nesto, mijenjao sam one prednje stanglice, kako se vec zovu, na balans stangi ali nisam siguran koliko ih treba stegnuti. Jeli dokle moze ili ono osjecajno da ona gumice ne bude spoljostena.

Hvala na strpljenju i odvojenom vremenu unaprijed.
 
Član
Mijenjao si sta na balans stangi? imas gunice balans stange, i na kraju balans stange imas sto povezuje za lafete i njih stegnes koliko idu ali ne prejako jer imas gumice a u gumicana dodju pikse znaci ne prejako stezati nego normalno, a ako je u pitanju bilo kakva kugla ona se ne steze do kraja nego ne jako i ne slabo nego onako. Nazad selene mozes provjeriti kad dignes auto na dizalicu i pregledas i kakvom su stanju unutra gune u selenima, dali su ispucale odvojile se itd, i uzmes pajser ili neku sipku i pregledas dali imaju lufta.
 
RS TURBO je napisao(la):
Mijenjao si sta na balans stangi? imas gunice balans stange, i na kraju balans stange imas sto povezuje za lafete i njih stegnes koliko idu ali ne prejako jer imas gumice a u gumicana dodju pikse znaci ne prejako stezati nego normalno, a ako je u pitanju bilo kakva kugla ona se ne steze do kraja nego ne jako i ne slabo nego onako. Nazad selene mozes provjeriti kad dignes auto na dizalicu i pregledas i kakvom su stanju unutra gune u selenima, dali su ispucale odvojile se itd, i uzmes pajser ili neku sipku i pregledas dali imaju lufta.

E Mijenjao sam to sto povezuje stangu za lafet, neznam kako se zove strucno mislim da su stabilizatori, ali kod mene nema piksni. Imaju dvije gumice i dvije sajbe i kad stegnem do kraja one gumice se razlijepe. Sad neznam jeli to normalno i da li trebam to do kraja zavrnuti ili ono sta ja znam zato i pitam :).
Evo slika http://images.okazje.info.pl/p/motoryzacja/6572/lacznik-stabilizatora-lewy-prawy-volkswagen-golf-iii-hb-plus-kombi-plus-cabrio-08-91-04-99.jpg
 
Član
Ovu gore stezes jako na balans stangi a ovu done ne, jer imas gumice a moraju biti u gumicama pikse, ako imaju onda ides dok ne osjetis da si dosao do piksi ili stegnes normalno, ne da se razljepe :) pa onda provozas malo pa kad se namjeste dotegnes jos malo i to je to.
 
Top