Protokomer novi (problemcic)

Protokomer novi (problemcic)

Član
Otiso mi protokomer. Auto nije islo nikako ko trotinet da vozim. Iskljucim ga dobije snage ali nije 100%. E onda kupim NOVI protokomer, zamenim. Auto ima 100% snage.Sve u redu.
Problem je sledeci:
Od 1000 do 1800 obrtaja imam osjecaj da mi je sa starim protokomerom brze navlacio.
Ali zato od 1800+ brze navlaci nego prije sa starim.
U cemu je fora? Da li treba da se razradi malo ili sta?
Tek sam ga sad ubacio, provozao se pola sata, isprobavao?
Imam trip da je bolji zvuk turbine, ne znam da li sam umislio ili je to moguce?
Sad dodje do 1800 i onda povuce jace nego prije, prije je do 1800 onako pa taj prelaz kad se pali turbina na 1800 bude manje primetan. Bar meni. Ili sam lud ili sta?
Golf 4 2002 godiste pise u saobracajnoj 74kw. Kad sam kupovao autu pisalo je 2002/2003 model. Proizveden krajem 2002. E sad, majstor pitao koje je godiste, ja sam rekao 2002 ali prelazak na 2003 model bar je tako pisalo na oglasu. Proverio sam na internetu proizvodnju negde kraj mjesec 2002.
Da nije mozda pogresan protokomer, mozda bi onaj od 2003 odgovarao vise?
 
Član
Ako pise u saobracajnoj 2002 onda je 2002 , a na piku su vecinom sve noviji modeli nego u papirima :facepalm: .
 
Član
koju si marku protomjera kupio i nadam se da si protokmjer kupio po vw broju a ne po kilovatima motora
 
Član
koju si marku protomjera kupio i nadam se da si protokmjer kupio po vw broju a ne po kilovatima motora
Pierburg. Autodjelovi Milovanovic poznati su jer svi mehanicari kod njih kupuju. Majstor nazove pita ima li i koja je cijena i ako odgovara ode donese. Isto tako je i ovaj drugi majstor kod koga sam prvo otisao je pito godiste i kw i po tome bi kupio novi. E to su poznata dva majstora kod nas. Ne znam kako nisu culi do sad od kad rade da se uzima po broju motora. E sad on nazvo pitaju koje godiste i kolko kw i on mene tako pitao ja reko. Pa u cemu je razlika ovako i po broju?koji su simptomi neodgovarajuceg protokomera koji nedostatci? Meni se cini da manje trosi i bolje ide preko 1800 od starog. Jedino to nekako do 1800 malo losije
 
Poslednja izmena:
Član
prvo ne radi se o broju motora nego tacnom broju protokomojera pise na kucistu to sto si uzeo je isto kao i ja ulozak i vratio u svoje kuciste protokmjera male su sanse da je doslo do greske , manje trosi sigurno , 90% ti je dao odgovarajuci mislim da imaju dva pierburga https://www.buycarparts.co.uk/vw/go...irflow-sensor-airflow-meter?sort_supplier[]=5 na linku pise
za koji odgovarajuci broj sasije pase
Moj stari je bosch F 00C 2G2 055 a novi Pierburg 7.22684.18.0.pa sta je fora sto slabije vuce na nizim obrtajima dok ne pocne turbina da radi svoje na oko 1800?Pa da ulozak onaj samo sto se onaj kabal ukljuci u njega 138km platio.
 
Član
nadjoh neku tablicu po kojoj taj protokmjer ide na motor atd mada mislim da pase vise njih razlicitih samo imaju starije i novije modele najbolje ti je nazoves auto djelove skoro i pitas koji ide na tvoj auto http://www.automercskoro.com/portal/ oni su pierburgov zastupnik ako se sjecam a ako se zalis ne ide ko prije jel ti majstor sta resetovo preko dijagnositke i obriso greske.
 
Član
Isao ponovo kad njega kaze to jedino da je problem bio sa starim nije radio kako treba pa prije povlacio kaze ne znam sta moze biti drugo tako nesto nisam ga bas najbokje razumio brzo prica
 
Član
Ma šta će ti navlačenje veliko ispod 1800 obrtaja,i onako ako ga hoćeš stisnuti ili pretičeš nekoga ideš preko toga a ovako ti manje trosi sigurno zbog toga i slabije vuce na manjim obrtajima,ja bi bio zadovoljan sada je na tebi sve :D
 
Član
Vidim da si iz Milica. Jedini ozbiljan i strucan serviser u okolini za tvoj problem ti je Dragan Misic, pored pumpe na izlazu prema Vlasenici. Govorim ti iz iskustva, jer i ja sam mucio muku oko protokomijera, kupio nov koji je "crko" za 2 dana, i poslali su me iz Zvornika kod njega, jer jedini ima licenciranu dijagnostiku, ciji izvjestaj veleprodaje priznaju za reklamaciju i naravno je priznata... Takodje, posle zamjene mora se greska obrisati. To sto mislis da ako serviseri kupuju kod Automilovanovica, da su dobri i kvalitetni upravo je obratno...oni kupuju i hvale onoga kod koga naj vise zaradjuju, a i opste je poznato da pomenuti skoro sav svoj posao baziraju na Kinezima i naj losijoj robi...i na tu cijenu koju si ti platio, serviser je uzeo oko 30%, koliko je popust za njega i tebi jos ruke naplatio, a da ne pricam da ti ni gresku nije obrisao.
 
Član
Vidim da si iz Milica. Jedini ozbiljan i strucan serviser u okolini za tvoj problem ti je Dragan Misic, pored pumpe na izlazu prema Vlasenici. Govorim ti iz iskustva, jer i ja sam mucio muku oko protokomijera, kupio nov koji je "crko" za 2 dana, i poslali su me iz Zvornika kod njega, jer jedini ima licenciranu dijagnostiku, ciji izvjestaj veleprodaje priznaju za reklamaciju i naravno je priznata... Takodje, posle zamjene mora se greska obrisati. To sto mislis da ako serviseri kupuju kod Automilovanovica, da su dobri i kvalitetni upravo je obratno...oni kupuju i hvale onoga kod koga naj vise zaradjuju, a i opste je poznato da pomenuti skoro sav svoj posao baziraju na Kinezima i naj losijoj robi...i na tu cijenu koju si ti platio, serviser je uzeo oko 30%, koliko je popust za njega i tebi jos ruke naplatio, a da ne pricam da ti ni gresku nije obrisao.
Meni ne izbacuje nista ovamo za gresku. Ja ga pitao reko da ne treba greske ponistiti kaze jel ti sta izbacilo tamo, reko nije kaze ne treba onda nista. Isto kao da za svaku gresku mora izbacit nesto na board pa kao ne treba.
Nego me zanima sta ce se desit ako npr ima ta neka greska i ako je obrise jer sad radi onako, navikao sam malo sad solidno u pocetku je bio problem malo jer sam navikao po starom onom?
 
Član
Ako te je stvarno pitao dal ti je gresku izbacilo na boardu, onda vjeruj da pod obavezno trebas promijeniti majstora...evo nek i drugi kazu svoje misljenje.
 
Član
Promjeni majstora. Zbog "majstora" koji samo brišu greške dođe mi da se hitim sa najbliže kruške.
 
Top