Protivpozarni aparat za auto koje ima ugradjen plin..?

Protivpozarni aparat za auto koje ima ugradjen plin..?

Zdravo,da li je obavezno imati protivpozarni aparat u autu koji ima ugradjen plin,da li mora ispunjava neke norme,dimenzije,neki kazu kao treba neki S1,kao da sa tim se samo moze ici i u Srbiju..?Da li postoji u zakonu neki stav..?hvala
 
Član
U Srbiji nije obavezan, tj mozda i jeste ali ja nzm osobu koja ga ima. Prelazio sam granicu vise puta i niko mi nigde nikad to nije trazio...
 
darko111 je napisao(la):
Zdravo,da li je obavezno imati protivpozarni aparat u autu koji ima ugradjen plin,da li mora ispunjava neke norme,dimenzije,neki kazu kao treba neki S1,kao da sa tim se samo moze ici i u Srbiju..?Da li postoji u zakonu neki stav..?hvala

Obavezno jeste! Ja evo 3 godine vozim bez i zaustavljali su me, nije jos bilo problema! Ja u c klasi imam onaj sto dodje uz auto, ali aman da on se ne vazi kao ne moze, jer je ja mislim za jednokratnu upotrebu da ne lupam:) vec mora biti onaj sa potvrdom, valjda vazi 6 mjeseci ili godinu, da ne lazem, uglavnom moras imati tu potvdu ovjerenu:), i sl . . . mogu te zezati, zavisi na kakvog covjeka citaj su*ka naidjes:) Ma poceli su da se*u sa zakonom, bila je neka prica i oko prve pomoci, rok trajanja vam tam, gluposti neke, samo da pare uzimaju!
 

SL7

Član
Naravno da je po zakonu potrebno imat pp aparat.Meni nikad nisu trazili cak i ne skontaju da imam plin.Zbog sebe moras imat nedaj boze sta bi se desilo kada bi izbio pozar negdje u divljini-na putu..Zbog 20-50 km koliko kosta pp aparat izgori auto..:icon_sad: U pametnim autima to dodje kao seriska oprema bez obzira na vrstu goriva koje trosi..Jer struja u auta je veoma zeznuta stvar plane u sekundi..
Zato nemoj zalit pare za pp aparat moze zatrebat nedaj boze;);)
 
jednokratni aparat za licna vozila na plin, službena i vozila regana na firme ide aparat sa atestom svakih pola godine/godinu, barem je tako bilo do prije pola godine ako nisu sta promjenili, ali ne vjerujem ;)

pokusali su me nekoliko puta uhvatiti na foru da mi treba aparat s atestom, u tom slucaju ih zamolim da napisu nalog sa naznakom da nisam imao atestiran aparat od 3kg vec sam imao jednokratni aparat sa validnim datumom, samo se poklope i vrate dokumenta ;) iscitaj malo zobs kao i njegove dopune, sve pise
 
Kupio sam taj S1 pp,i atest traje pola godine,za tu bocu...samo me zanima da li cu uvijek morati da produzim taj atest,u pitanju je obicno putnicko auto...?
 
Top