Promjena zvucnika - Golf 6

Promjena zvucnika - Golf 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zamolio bih one koji se razumiju malo BOLJE da mi odgovore na slj pitanje:

U Golfu je njegov fabricki hu mp3, oznake RCD310, extra je zvuk za normalno slusanje, nema izlaza za amp-sub, a ja bih htio malo to "poboljsati/pojacati"...
Tacnije, promijenio bih zvucnike... Hoce li se dobiti sta na "jacini/kvalitetu", stavljanjem recimo nekih Alpine-ovih, ili kojih vec, najkvalitetnijih... A da ne mijenjam HU...
Znam da bez novog HU-AMP-sub nema nista od nekog extra pojacavanja, al eto...


Isplati li se uopste, posto sam vidjao po forumima da je dosta raje mijenjalo samo zvucnike, i po njihovim pricama zvuk je mnoogo bolji.... ?????
 
Član
zvuk ce definitivno biti bolji ako stavis nesto "markirano",samim time sto ces moci regulisat bass,recimo,bez neke distorzije zvuka
naravno,to ce te poprilicno kostati
dobit ces na kvalitetu,na jacini tesko (ukoliko sad mozes pojacat HU do kraja na tim zvucnicima a da nema izoblicenja-krcanje i slicno),ako ne mozes pojacavat do kraja onda ces ugradnjom jacih dobit i na jacini
al mislim da ti je bolje da ubacis neki woofer u gepek (ako imas mogucnost) i time popunis niske frekvencije,a na fabrickim smanjis bass i to ce extra svirat;)
nisam neki expert,al mislim da nisam fulao:icon_rolleyes:
 
na zadnja 3 "levela" od cini mi se 13-14 koliko ih ima, ne mogu pojacati, a da ne krci...

A bass mogu regulisati i na ovim do relativno puno pojacanog zvuka, bez distorzije... ?

Mislim, ako se nece bas osjetiti razlika u kvaliteti, onda nista...
Koje zvucnike staviti... preporuka... Nece "spaliti" hu.. :lol:?

a za sub bi trebao i amp, pa onda "uzeti" valjda sa nekog drugog zvucnika.... pa kabliranje po autu... nista to.... od toga sam odustao i na Astri, jer nisam htio mijenjati HU...
 
Član
mozda ti taj fabricki ima izlaz za woofer
al nebitno,ako ne mozes do kraja pojacat onda promijeni zvucnike,osjetit ces i na kvalitetu i na jacini
http://caraudio.ba/
sigurno ti mogu pomoci;)
 
Član
Imas u caraudiu adapter koji ti pretvara izlaz od zvucnika u izlaz za chinch za pojacalo ako vec nema na fabrickom HU....

Na kvaliteti zvuka ces sigurno dobit ugradnjom Alpne, DLS, GZ il' nes slicno' na jacini mozda nesto malo jer na HU je premala izlazna snaga da bi to glasnije sviralo, al' malo jace neg sad bi trebalo da bude ...:cool:

Za pocetak promijeni prednje ugradi neki komponentni sistem sa skretnicom nes' iz DLSove serie....ž

Igy je nedavno ugradio DLS pa ce ti reci kakv je zvuk i kod njega su prije GZ svirali jedno vrijeme samo na HU pa je solidan zvuk bio...
 
Član
dosta pojacala ima na sebi ulaz za "zvucnicki" nivo zvuka tako da treba prvo kupti pojacalo.

ako samo zamijenis zvucnike nece biti nista glasnije nego do sada stavljaj pojacalo, pa dampiraj vrata, pa bolje zvucnike.
 
Član
Faris_D je napisao(la):
dosta pojacala ima na sebi ulaz za "zvucnicki" nivo zvuka tako da treba prvo kupti pojacalo.

ako samo zamijenis zvucnike nece biti nista glasnije nego do sada stavljaj pojacalo, pa dampiraj vrata, pa bolje zvucnike.

Jel' ima neka karakteristicna oznaka na pojacalima koja imaju na sebi taj tzv.ulaz za zvucnicki nivo zvuka,kako znat koja imaju:icon_question:

:icon_exclaim:
 

IGY

Član
definitivno amp neki pa onda zvucnike, da sam na tvom mjestu uzeo bi DLS R6A prednji sistem, i pojacalo DLS CA23 i ima bas da se naslusas fine muzike
a ove stvari t ima Faris pa se zdogovorite preko PM oko cijene itd
i naravno nemoj zaboraviti dampirati vrata STP ili ti ga standartplast za full dampiranje vrata prednjih trebaju ti dva pakovanja i miran si
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top