Promjena ulja u skuteru?

Promjena ulja u skuteru?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na koliko predjenih kilometara mijenjam ulje u skuteru (Lifan S Ray 49 kubika), i koje ulje da uzmem? Stvarno nisam upucen u ovu problematiku...svaka pomoc bi mi dobro dosla!
Ps. Koliko ide ulja u skuter?
 
Član
To je dvotaktna masina,i ne mjenjas ulje,sipas 2T ulje u bocicu koja je dole kod akumlatora ima pretinac da otvoris ili ispod zadnjeg sjedista,naspes i vozi,jer on automatski mjesa ulje s gorivom,kad ulje se potrosi upali se lampica na kmh satu dospes i opet vozi ;) Dosad najbolje se pokazalo Repsol 2T ulje litar kosta 12 do 14KM kako gdje ;)
 
Član
Da li ti je lifan taj u garanciji ? prvi servis ti je na 500km... uslov za garanciju je da odes na ''servis'' na toj kilometrazi(ima u prospektu koji si dobio uz motor)ako ti treba nekih info vezano za lifan ili nekih dijelova javi se na pm pa cemo naci nesto :) .. cini mi se 10/40 da ide.. al mgu ti provjeriti :)
 
Član
U tvoju GY6 50 ccm mašinu ide bilo koje polusintetičko ulje viskoziteta 10W-40. Stane nekih 0.7 - 0.8 litara ovisi da li uspiješ sve ispustiti ili ti malo ostane u mašini. Što se tiče garancije, mislim da je lista dijelova koji ulaze u garanciju smiješna, meni su tarzani iz Nord Stara rekli da je samo klip i cilindar pod garancijom. Sve ostalo kažu da je potrošni materijal. Prema tome sam servisiram motor, a o stručnosti i znanju pojedinih servisera ne bih htio posebno komentarisati. Jednog od njih sam pitao na koliko se Nm steže glava, jedan od njih je rekao: Ne treba meni moment ključ, ja to stegnem od oka, imam ja to u ruci.
 
Ma garancija ne pokriva gotovo nista!:icon_mad:
Na redovan servis nisam isao! Ali sam mijenjao lamelu i remen...jer su se "otisli"!
Na koliko predjenih kilometara, treba da mijenjam ulje?
Do sada je presao 3.400 km
 
black je napisao(la):
U tvoju GY6 50 ccm mašinu ide bilo koje polusintetičko ulje viskoziteta 10W-40. Stane nekih 0.7 - 0.8 litara ovisi da li uspiješ sve ispustiti ili ti malo ostane u mašini. Što se tiče garancije, mislim da je lista dijelova koji ulaze u garanciju smiješna, meni su tarzani iz Nord Stara rekli da je samo klip i cilindar pod garancijom. Sve ostalo kažu da je potrošni materijal. Prema tome sam servisiram motor, a o stručnosti i znanju pojedinih servisera ne bih htio posebno komentarisati. Jednog od njih sam pitao na koliko se Nm steže glava, jedan od njih je rekao: Ne treba meni moment ključ, ja to stegnem od oka, imam ja to u ruci.

Ne razumijem sta je tu problem i ja na masini sa 25ks stezem od oka,jer kad rastavis hrpe blokova jednostavno stekne se osjecaj koliko treba.
Ali slazem se da su ovi serviseri debilcine mrtve,zato sam protiv kupovine novog skutera i servisiranja u servisu

TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Ma garancija ne pokriva gotovo nista!:icon_mad:
Na redovan servis nisam isao! Ali sam mijenjao lamelu i remen...jer su se "otisli"!
Na koliko predjenih kilometara, treba da mijenjam ulje?
Do sada je presao 3.400 km

Ja bi ulje sada zamijenio jer ko zna kakvo je unutra..inace na 50ccm predvidjeno je da otprilike na 4-5.000 se mijenja ulje
 
Član
Prva izmjena ulja je na 500 km, a ostale preporučujem izmjenu svakih 2000km iz razloga što ne ide puno ulja i zbog toga što nema filter ulja (ustvari ima ali je to sitkica koja sprečava prolazak samo većih komadića).
 
Član
black je napisao(la):
U tvoju GY6 50 ccm mašinu ide bilo koje polusintetičko ulje viskoziteta 10W-40. Stane nekih 0.7 - 0.8 litara ovisi da li uspiješ sve ispustiti ili ti malo ostane u mašini. Što se tiče garancije, mislim da je lista dijelova koji ulaze u garanciju smiješna, meni su tarzani iz Nord Stara rekli da je samo klip i cilindar pod garancijom. Sve ostalo kažu da je potrošni materijal. Prema tome sam servisiram motor, a o stručnosti i znanju pojedinih servisera ne bih htio posebno komentarisati. Jednog od njih sam pitao na koliko se Nm steže glava, jedan od njih je rekao: Ne treba meni moment ključ, ja to stegnem od oka, imam ja to u ruci.
to je sve od majstora do majstora.. neki rade po ps-u neki po navici..nebitno koji je posao u pitanju, ima svakakvih strucnjaka naravno :) kao i u svakom poslu :)
ulje bar nije skupo, ne ide ga puno u skuter :) tako da mozes mjenjati to i ranije :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top