Promjena rashladne tekućine 206 2.0 HDI

Promjena rashladne tekućine 206 2.0 HDI

Član
Pozdrav,

može li me neko uputiti šta da sipam, koliko staje u auto.

Također, da li je neko sam radio ovo na 206 2.0 HDI, kontam sam odraditi, treba mi info gdje i kako da ispustim staru smjesu permanta i vode, dosipanje, ozračivanje itd...

Ako mogu neke smjernice, super bi bilo
 
Član
Obicno na dnu hladnjaka postoji kao pasticni ventil (bijele boje) i odvrne se, mislim kod pezoa da se skida crijevo kako bi se ispustila tecnost. Odvnes cep od posude da iscuri.
Da ozracis sistem:
Zatvoris ili vratis prvo to crijevo sto si skinuo :D
Naspes antifriz u posudu, cep ostavis otvoren
upalis grijanje na max, upalis auto da radi u leru. Vratis se odma do posude, i dosipas da bude na zadanom nivuo tecnost. Vidjeti ces kako izlaze baloncici to je od.
 
Član
Obicno na dnu hladnjaka postoji kao pasticni ventil (bijele boje) i odvrne se, mislim kod pezoa da se skida crijevo kako bi se ispustila tecnost. Odvnes cep od posude da iscuri.
Da ozracis sistem:
Zatvoris ili vratis prvo to crijevo sto si skinuo :D
Naspes antifriz u posudu, cep ostavis otvoren
upalis grijanje na max, upalis auto da radi u leru. Vratis se odma do posude, i dosipas da bude na zadanom nivuo tecnost. Vidjeti ces kako izlaze baloncici to je od.

Postupak za golf-a, super bi to bilo da moze tako i kod jednog francuza :D

U auto po specifikaciji proizvodjaca sipas glysantin G33 koji je istog sastava kao g12+ i tecnosti ukupno staje 6l. Na dnu hladnjaka mozes ispustit vodu odavijanjem cepa ili skidanjem crijeva, kad to vratis sipas antifriz dok ne napunis bocu do cepa poslije toga otvors pipu (nalazi se iza motora na crijevu koje vodi na unutarnji hladnjak )sve dok ne krene izlazit konstantan mlaz bez zraka, poslije toga pogledaj dali ima sa desne strane na kucistu termostata kao zlatni boje saraf ( ili gdje se vec nalazi termostat kod 2.0 hdi ili mozda ima jos i na hladnjaku ) njega odavijes isto nije potrebno do kraja jer je saraf supalj pa kad se odavije do pola voda moze nesmetano izlazit (cuces na pocetku sustanje zraka poslije toga ce krenut voda ostavis da izlazi dok ne bude izlazila konstatno) poslije toga zavijes taj saraf i upalis auto da se ugrije dok ventilator ne upali i onda kasnije kad se ohladi auto mozes opet provjerit na pipi i sarafu dali voda izlazi bez zraka ako izlazi dobro je ozracen.
 
Top