Promjena Osvjetljenja sata golf mk2 jeftinija verzija

Promjena Osvjetljenja sata golf mk2 jeftinija verzija

Pozz forumasi, danas mijenjao sat i reko da promjenim i osvjetljenje sata, sve sto trebate za jeftiniju verziju promjene osvjetljenja je folija koja se koristi za kornicenje knjiga, prvi korak je da se skine sat iz table. Zatim se izvade sijalice, dvije imaju. Kome se da zezati moze kao sto sam i ja otisao na pumpu uzeo 2 nove sijalice jer su stare dale sve od sebe i ubacio na grla vec postojeca, bez lemljenja samo dobro uglavio. Malo zeznutiji posao ali uz vise paznje se da odraditi nego da se kupuju sijalice sa grlom. Sledeci korak je da se isjece nova folija po uzorku na staru, u mom slucaju sam stavio 4 sloja folije, bez isprobavanja kako svijetli. coskove folija i sredinu sam zaljepio selotejpom da ne bi slojevi padali (samo dalje od sijalice selotejp ipak je tanji od folije, a sijalica grije). Sledeci korak je lijepljenje folije za plastiku jer ipak ima 4 sloja, to takodje zaljepljeno selotejpom. Ipak je iza maske pa se ne vidi. Sledeci korak je vracanje plastike sa novom folijom na sat ovdje lijepiti super ljepilom ili necim slicnim, ja sam korsitio super ljepilo. Vratiti stampanu plocu na plastiku(oprezno sa plocom jer je osjetljiva dosta), zatim sijalice, isprobate kako svijetli ako je sve ok vracate sat. Imajte u vidu sto vise slojeva folije svijetli vise u boji koju odaberete ali takodje smanjujete intezitet svjetlosti. p.s. Znam za led diode, i farbanje kazaljki tako da nema potrebe za komentare tipa to se ovako radi danas itd itd. Jednostavno i da imam diode nema lemilicu i ostatak zezancija da se zezam sa diodama, a ovako iz dosade je napravljeno. Evo slike :D

SDC10225.JPG

SDC10226.JPG

SDC10229.JPG
 
Nebi ovo nikad uradio.Ili kupi sijalice u boji ili nemoj se bi problema pravit.Zamisli kreneš na put od 5-6 sati vožnje,parkiraš auto i vratiš se za par minuta a on zagorio i istopio i sat i planulo pola auta zato što je folija tvoje sijalice zapalila instalaciju.Tako sine auta gore
 
Nebi ovo nikad uradio.Ili kupi sijalice u boji ili nemoj se bi problema pravit.Zamisli kreneš na put od 5-6 sati vožnje,parkiraš auto i vratiš se za par minuta a on zagorio i istopio i sat i planulo pola auta zato što je folija tvoje sijalice zapalila instalaciju.Tako sine auta gore
Drug folija odmaknuta vise nego ona zelena uhvacena ljepilom da se ne mrda. A bas da sijalica od 1.2w zapali foliju koja je odmaknuta tesko po tome bi gorile i folije na farovima. Auta bas gore od kopcanja i preopterecivanja postojece instalacije (da ne bude zabune znm da led trose 4x manje struje). Kako kazes da moze da plane moze, da, kako si rekao ali kad bi prislonio sijalicu na foliju i to je pitanje jer kao sto rekoh auta gore od instalacije tako sto zica dohvati zeljezo vecinom. Za moj slucaj je o.ooo1% moguce da plane. Dodji za godinu dana rastavit cemo sat ako se istopi a smijem garantovati da nece jer je vodjeno racuna o tome. Sledeca stvar sijalice radile pola sata testiranje izvadjene uopste me nisu oprzile. Treca stvar moze planuti u voznji, kad je ugasis vec se pocinje hladiti a pozicije ne ostavljam upaljene iz fazona to mi ne treba.
 
Morao sam da nabacim "negativni komentar" :p
Ne znam šta si radio,znam da fino izgleda,ali moram da te upozorim,jedan momak iz okoline je zapalio passata 5icu jer je isto tunirao instrument tablu,dali je farbao sijalice ili im je lijepio nekave folije ali ujutro došao na posao parkirao auto i do pauze planuo sav a niko nije bio u blizini da primijeti.
 
Morao sam da nabacim "negativni komentar" :p
Ne znam šta si radio,znam da fino izgleda,ali moram da te upozorim,jedan momak iz okoline je zapalio passata 5icu jer je isto tunirao instrument tablu,dali je farbao sijalice ili im je lijepio nekave folije ali ujutro došao na posao parkirao auto i do pauze planuo sav a niko nije bio u blizini da primijeti.
Taj je nesto oko struje kemijao garant, ja sam preduzeo sve mjere, takodje kod grijanja na onoj ploci gdje to sam prije radio ubacio istu sijalicu jer je moja pregorila i da probam napraviti ubacim sijalicu od istu kao i u tablu sto ide medjutim malo duza od fabricke sijalice, ona plastika bude vrela ne moze se dohvatiti ali evo dvije godine nije ni zadimilo, doduse ovdje sijalica dohvaca plastiku direktno. Sve bi ja to da imam opremu u led ali o5 ako se dobro ne izoluje havarija.
Ova folija i zelena kad s dohvate upaljacem gore samo dok upaljac radi cim se skloni upaljac prestaju da gore tako da su izdrzljive jedini problem je sto sijalica moze da istopi foliju ali tada ce svijetliti zuto xD
 
Top