promjena boje osvjetljenja u komandama za klimu/ventilaciju

promjena boje osvjetljenja u komandama za klimu/ventilaciju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
diode su 2.5 KM jer su jace, moraju ici providne diode, nemogu one mutne, ima i onih providnih od pola marke ali k....u nevaljaju,
 
Član
e vako uzeo sam zelene diode ... otpore sve... kuciste ono za diode... za koju zicu da lemim otpor ? na diodi imaju 2je koja mi je + ? ima jedna duza ... iste su debljine? nekako po mojoj logici ... duza je + razmisljam josh o nekom kucistu (providne plastike neka elipsa ili kockica) posto ih razmisljam montirat ispod ciceva... ili iznad nogu ... ak ima ko kakvu ideju ... sta bi mogao improvizovati za kuciste... DD su prijedlozi :) ... pozzz

a za ovo upaljace nasao sam dovoljno plavih ... "upaljaca" > al kontam stavim plava svjetla... a sva unutra osvjetljenja su mi zelena... bice ko cirkus :( ...

samo ne znam kolko su jake ove zelene diode hocel jako svijetliti kao i plava :( ...
 
Član
led322.jpg


na ovoj slici (+) je desno. ako grijesim nek me igy ispravi, ja ti to bez instrumenta ne radim
 

IGY

Član
moj arco koju si ti elektrotehnicku zavrsio i kako, ja sam ovo sve na praksi radio, jest da je mene to sve zanimali i mogu se pohvaliti prvim mjestom na kantonalnom takmicenju, sve ovo sto ja sad radim radim ono sto sam naucio u skoli
i tacno ti je brum brum rekao za pozitivnu anodu na diodi
 
Član
IGY je napisao(la):
moj arco koju si ti elektrotehnicku zavrsio i kako, ja sam ovo sve na praksi radio, jest da je mene to sve zanimali i mogu se pohvaliti prvim mjestom na kantonalnom takmicenju, sve ovo sto ja sad radim radim ono sto sam naucio u skoli
i tacno ti je brum brum rekao za pozitivnu anodu na diodi

visoka struja :(( jbg da je generator... il kakav transformator... al koji ce mi to ***** sad:(( ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top