Promena dimenzije guma za dzipa

Promena dimenzije guma za dzipa

Član
Imam jedno pitanje jer nemam iskustva sa dzipovima (4x4). Trenutna dimenzija je 235/70/16, da li bi mogao preci na 235/65/16 bez nekih posledica po pogon i sl? Naravno govorim o sve 4 gume.
 
Član
Hvala ljudi, nije mi bitna zivahnost niti stabilnost ima on skoro 2 tone stabilno je to, nego cisto da znam sta sve od guma da gledam.
 
Član
Gledaj težinski koeficijent više nego brzinski. vidi da su sve 4 gume iste šare, da neije došlo do listanja(ako kupuješ novu ovo nisi ni pročitao). Nova dimentzija skoro da i nema razlike.
 
Član
Bitno je samo da su sve 4 iste :)
Racunaj na to da imas i rezervnu pa izmjeri obim gume, ako nije pretjerano velika razlika, onda mijenjaj
 
Član
Da ne otvaram temu, vidim da imate iskustva vise od mene. Zanima me odrzavanje terenca, da li se menja ulje u diferencijalu reduktoru i cemu sve vec, i na koliko vremena/km?
 
Član
Sve zavisi kuda ga tjeraš.
Teški off-road 4x4 10-15
Malo off, malo makadam malo asfalt 20-50
aslalt i ponekad makada 30-75
Ovo ti je okvirno.
Zavisi od modela i stanja u kom je i način vožnje u svakom režimu.
Mada nema nekog osebnog pravila.
Mislim da za teški off neki i ulje u mjenjaču mjenjajju.
 
Član
Iskljucivo je vozen na asfaltu od prvog dana, a ja cu sici sa njega par puta godisnje. Nista moram zameniti sad sve i miran sam. U pitanju je cherokee 2.8 crd, sta sve od ulja treba da se menja i koliko cega ide?
 
Član
ukljucuj povremeno pogone, jer zna zezat pogon ako se dugo ne koristi prednji
znaci, ponekad ga provozaj kilometar-dva sa sve 4 pogonska i ubaci redukciju bar malo, da zavrti sve pod opterecenjem
 
Top