Prolem sa paknama golf 2

Prolem sa paknama golf 2

Član
Stavljene nove pakne nove sajle oprugice lezajevi rucnu majstor kao stimao al desni tocak se okrece kad povucem rucnu dok lijevi zablokira..i skinem dobose da vidim sta se desava i na tom tocku jedna pakna se skoro pa skroz izlizala a druga kao nova, na drugom tocku obe pakne uredu...i kad se vrati sve ovaj tocak se dosta teze okrece kad je auto na dizalici od lijevog koji je ok..u cemu je problem zasto ne moze da se namjeste pakne da ne koci tocak kad se okrece na dizalici i zasto se potrosila jedna pakna a druga nije i da primjettio sam da ima onaj zub na dobosima na obe strane ???
 
Član
g410.jpg

podesi klinove ako su ti nove pakne kao na ovoj slici, podjednako na oba tocka! i trebalo bi da koce oba jednako!
 
Član
ma bile su nove majstor je mjenjao sve i tako se ponasalo i ja sam skino nakon3-4 mj da vidim sam sta se desava i jedna pakna ova desna da slike je skroz potrosena a druga kao nova i gledao sam klinove kroz rupu jedan stoji tako a drugi je spusten skroz ovaj tocak na kome je potrosena pakna
 
Član
spusti oba klila maksimalno koliko mozes da ti ne smeta da normalno vratis dobos i trebali bi podjednako kocit, a i rucna ce ti bit odlicna!
 
Član
spusti oba klila maksimalno koliko mozes da ti ne smeta da normalno vratis dobos i trebali bi podjednako kocit, a i rucna ce ti bit odlicna!


spustim ja koliko moze i vratim dobos nista ne smeta sve super al kad stisnem kocnicu par puta pakne se rasire i sam se klil spusti jos i onda tesko okrecem tocak kad je na dizalici... kontas sad ?
 
vidis ovu gore sliku sto je kolega postavio ?
nije sve u postavljanju novih pakni nekad je potrebno pomjenjati sve ove opruge i poluge ;)
a stelovanje pakni se vrsi kad je guma namontirana odvrne se samo jedan šaraf skroz i kroz rupu se stela klin ;)
a posto u tebe na novim paknama klin propadne mjenjaj drug i dobose novi su oko 35-40KM ;)
 
Član
vidis ovu gore sliku sto je kolega postavio ?
nije sve u postavljanju novih pakni nekad je potrebno pomjenjati sve ove opruge i poluge ;)
a stelovanje pakni se vrsi kad je guma namontirana odvrne se samo jedan šaraf skroz i kroz rupu se stela klin ;)
a posto u tebe na novim paknama klin propadne mjenjaj drug i dobose novi su oko 35-40KM ;)

nisi procitao fino..zamjenio sam i opruge...
 
nisi procitao fino..zamjenio sam i opruge...

nisi ni ti procito sve sto sam ti reko ;)
nabaci set novih pakni namontiraj dobos kakav ti i jest sada tj. na kojim vec vozis stavi gumu stegni 3 sarafa stisni noznu kocnicu i kroz 4 rupu gdje stoji saraf potjeraj klin na dole ako ide vise od pola klina nevaljaju ti dobosi tj. potroseni ;)
 
Član
nisi ni ti procito sve sto sam ti reko ;)
nabaci set novih pakni namontiraj dobos kakav ti i jest sada tj. na kojim vec vozis stavi gumu stegni 3 sarafa stisni noznu kocnicu i kroz 4 rupu gdje stoji saraf potjeraj klin na dole ako ide vise od pola klina nevaljaju ti dobosi tj. potroseni ;)

al zasto je onda kad su stavljene nove pakne nastimano sve jedna pakna se potrosila skoro do kraja a ova duga kao nova ?? i da primjetio sam da je jedan dobos ima veci zub nego drugi
 
al zasto je onda kad su stavljene nove pakne nastimano sve jedna pakna se potrosila skoro do kraja a ova duga kao nova ?? i da primjetio sam da je jedan dobos ima veci zub nego drugi

pa na ovom sto je manji zub 100% su vise pakne poderane nego na ovom sto ima veci zub jer kocioni klip nemoze da rasiri skroz paknu tj. dodje do kraja i nemoze da koci kako treba i uvijek ti vise koci na onom dobosu s manjim zubom nego na ovom sa vecim ;)
 
Član
pa na ovom sto je manji zub 100% su vise pakne poderane nego na ovom sto ima veci zub jer kocioni klip nemoze da rasiri skroz paknu tj. dodje do kraja i nemoze da koci kako treba i uvijek ti vise koci na onom dobosu s manjim zubom nego na ovom sa vecim ;)


e bas obrnuto drug ovaj dobos sto ima manji zub taj dobro koci i rucna i nozna i pakne su obe uredu a ovaj sto ima veci zub pravi problem slabije koci rucna i nozna i jedna pakna se potrosila skorz a druga gotovo nikako...znacu u jednom dobosu jedna pakna potrosena druga ni dotaknuta ???
 
Član
ne znam jel moguce, tj nije mi se desavalo, ali mozda zeza kocion cilindar pa samo jednu paknu gura i tu vise trosi, mada meni licno mirise da opruga neka je*e stvar!
u svakom slucaju ako ne uspijes sam rjesit goni majstoru nije se oko kocnica zezat!
 
Član
Taman sam i ja to htio reci.. Vjerovatno ti onaj klip u cilindru sa te strane stopa i ne vraca se kad pustis kocnicu i onda ti stranu vise dere. Sta drugo moze biti :banghead:
 
e bas obrnuto drug ovaj dobos sto ima manji zub taj dobro koci i rucna i nozna i pakne su obe uredu a ovaj sto ima veci zub pravi problem slabije koci rucna i nozna i jedna pakna se potrosila skorz a druga gotovo nikako...znacu u jednom dobosu jedna pakna potrosena druga ni dotaknuta ???

eh vidis tada ti iskoci kocioni iz lezista i kad bi se htjela pakna da vrati nemoze jer ti je previse pojeden doboš
kao sto si i sam naveo da ti se jedna strana tj. jedan dio pakne trosi ( polovica ) a kazes da si sve opruge pomjenjao onda ti nevalja doboš jer samim pritiskom na noznu kocnicu previse klip izadje od kocionog cilindra tj. jedna strana i kad treba da se vrati nemoze jer je zapeo (zaglavio) i tako da ti ta pakna ostane non-stop u dodiru s dobosom i non-stop se trosi
stavi polovan dobos izmjeri šublerom unutarnji precnik i nadji malo zraviji ako ti je zao za 2 nova dat 40KM
pozz
 
Član
eh vidis tada ti iskoci kocioni iz lezista i kad bi se htjela pakna da vrati nemoze jer ti je previse pojeden doboš
kao sto si i sam naveo da ti se jedna strana tj. jedan dio pakne trosi ( polovica ) a kazes da si sve opruge pomjenjao onda ti nevalja doboš jer samim pritiskom na noznu kocnicu previse klip izadje od kocionog cilindra tj. jedna strana i kad treba da se vrati nemoze jer je zapeo (zaglavio) i tako da ti ta pakna ostane non-stop u dodiru s dobosom i non-stop se trosi
stavi polovan dobos izmjeri šublerom unutarnji precnik i nadji malo zraviji ako ti je zao za 2 nova dat 40KM
pozz


e pa moze biti da je do dobosa onda ili do cilindra ali ne vjerujem jer je cilindar zamjenjen ..a zar ima kupiti te dobose nove i ne vjerjem da su u sarajevu tako jeftini... jel tesko zamjeniti ovu paknu jer nisam nikako mjenjao sam do sad ...
 
Top