Prokljucao auto?

Prokljucao auto?

Član
naime zanima me jel moguce da voda u posudi "kljuca" i prsce zato jer cep nije bio zavrnut do kraja?
vozio normalno dosao kuci i vidim paru, otvorim haubu kad to navedeno se desava.. provjerim cep kad ono okrenuo ga jos dva tri puta nije bio skroz zavrnut kako je mjenjan permant. i krčka u crijevima za vodu kao ono kad povuce vazduh negdje..
Temperatura 90 bila kao i uvijek..
Mislim da nema razloga za paniku jer sam zavrnuo cep do kraja sad.. ali cisto da se uvjerim da mirno spavam haha
Radi se o GOLF 4 1.6 FSI
 
Član
ako nije preslo 90-120 ne brini se
Nije drug, 90 konstantno stojalo kao i uvijek.E ovako
Otisao po druga i otisli na fuka, napravio oko 2km(nije se ni zagrijao auto kako treba), ugasio ga.
Krenuli kuci napravio krug po gradu, temp se nakon 2 3 minuta digla na 90 i stojala tako (kao i uvijek u benzinca brze se zagrije.) i tako bilo, dosao kuci ulazim u garazu kad primjetim naspram svjetala kondenz, uff reko sta je sad, otvorim haubu voda u onoj posudi kljuca/zubori/ i prsce okolo s desne strane.. ugasim auto i cujem kako i dalje kljuca(vrela voda jel znas kako bude) i kroz crijeva cujem krckanje jer je vjerovatno zbog vazduha(kako se sudara topli i hladni il kako to vec funkcionise).
Zovnem starog reko de vidi, on cep okrene da zavrne i okrenuo ga dva tri puta da bi dosao iole do kraja(da je zavrnut), sto znaci da je pod pritiskom izbilo kako se zagrijao auto na normalnu temperaturu(jer prije toga nisam vozio nikako otkako sam mjenjao permant a samim tim i nisam mogao to vidjeti onda). Bio zavrnut negdje na pola mozdai manje, jednom dvaput stari okreno "polukrug".
Pa me zato bilo zabrinulo, reko dal je to normala i ddal to moze biti kad nije zavrnut cep dobro(al po fizici znam da to tako i bude sudar toplog/hladnog vazduha i to..)..
Nadam se da je ok sve, sutra cu voziti opet pa vidjeti da ne bude sta ne daj Boze.

sry za ovoliko post xDD
 
Član
Provjeri sutra nivo, da nusi izgubio slucajno isparavanjem
a de mi kazi ovo, citao sam za ozracivanje nakon sipanja permanta, ja nisam skroz ispustio sve, tj cijevcicom sam izvadio oko pola litre kako mi je rekao ovaj u servisu jer je bio do -15 pa mi je rekao da izvadim malo i da dospem 100% do max.. tosam uradio ali nisam "ozracivao" kako to radim? negdje sam citao da kad naspes antifriz ostavis auto upaljen 5 10 min i onda zatvoris posudu i to je ok?
 
Član
Nema veze sto nisi. Nije auto radilo, samim time nije povuklo zrak.

Da da ozracis, skines cep. Upalis auto, grijanje na max. Mozes i proturirati lagano da lakse vodena pumpa procirkulise antifriz. Samim time izbacivati ce baloncice u posudi. Ne dozvoliti da padne tecnost ispod min da ne bi povuklo zraka.
 
Član
Nema veze sto nisi. Nije auto radilo, samim time nije povuklo zrak.

Da da ozracis, skines cep. Upalis auto, grijanje na max. Mozes i proturirati lagano da lakse vodena pumpa procirkulise antifriz. Samim time izbacivati ce baloncice u posudi. Ne dozvoliti da padne tecnost ispod min da ne bi povuklo zraka.
okej, moracu onda otici autom do grada prvo uzeti antifriz pa cu ga na taj nacin dosuti na pola..
znaci ugaseno auto naspem i onda upalim s otvorenim cepom i pustim da malo odradi, grijanje na max i eto.. to nisam radio prvi put prije nego mi se ovo desilo.. nisam znao al valjda nije problem toliki
 
Član
Nije drug, 90 konstantno stojalo kao i uvijek.E ovako
Otisao po druga i otisli na fuka, napravio oko 2km(nije se ni zagrijao auto kako treba), ugasio ga.
Krenuli kuci napravio krug po gradu, temp se nakon 2 3 minuta digla na 90 i stojala tako (kao i uvijek u benzinca brze se zagrije.) i tako bilo, dosao kuci ulazim u garazu kad primjetim naspram svjetala kondenz, uff reko sta je sad, otvorim haubu voda u onoj posudi kljuca/zubori/ i prsce okolo s desne strane.. ugasim auto i cujem kako i dalje kljuca(vrela voda jel znas kako bude) i kroz crijeva cujem krckanje jer je vjerovatno zbog vazduha(kako se sudara topli i hladni il kako to vec funkcionise).
Zovnem starog reko de vidi, on cep okrene da zavrne i okrenuo ga dva tri puta da bi dosao iole do kraja(da je zavrnut), sto znaci da je pod pritiskom izbilo kako se zagrijao auto na normalnu temperaturu(jer prije toga nisam vozio nikako otkako sam mjenjao permant a samim tim i nisam mogao to vidjeti onda). Bio zavrnut negdje na pola mozdai manje, jednom dvaput stari okreno "polukrug".
Pa me zato bilo zabrinulo, reko dal je to normala i ddal to moze biti kad nije zavrnut cep dobro(al po fizici znam da to tako i bude sudar toplog/hladnog vazduha i to..)..
Nadam se da je ok sve, sutra cu voziti opet pa vidjeti da ne bude sta ne daj Boze.

sry za ovoliko post xDD

Cek auto nije prokljucao, sad da te pitam jesi ti isao u skolu ? Znas li na koliko stepeni voda kljuca sto ti kazes zubori ? Cep sluzi da se stvori pritisak u sistemu sto povecava tacku kljucanja a i uloga antifriza je pored toga sto sprijecava da smrzne voda i da poveca tacku kljucanja zato bi uvjek trebao biti u autu ali mana mu je sto za razliku od vode se slabije hladi pa radi toga se mjesa sa vodom. Opet ti kazem ako je auto prokuhao znaci ili termostat ne otvara ili ne pali ventilator ili je mozda dihtung glave uzrocnik tih balona :D

Ove sudare toplog i hladnog zraka necu ni komentarisat :D
 
Član
Cek auto nije prokljucao, sad da te pitam jesi ti isao u skolu ? Znas li na koliko stepeni voda kljuca sto ti kazes zubori ? Cep sluzi da se stvori pritisak u sistemu sto povecava tacku kljucanja a i uloga antifriza je pored toga sto sprijecava da smrzne voda i da poveca tacku kljucanja zato bi uvjek trebao biti u autu ali mana mu je sto za razliku od vode se slabije hladi pa radi toga se mjesa sa vodom. Opet ti kazem ako je auto prokuhao znaci ili termostat ne otvara ili ne pali ventilator ili je mozda dihtung glave uzrocnik tih balona :D

Ove sudare toplog i hladnog zraka necu ni komentarisat :D

rekao sam sta je bilo, da je ijedno od toga "Opet ti kazem ako je auto prokuhao znaci ili termostat ne otvara ili ne pali ventilator ili je mozda dihtung glave uzrocnik tih balona" , onda bi se temperatura isto trebala povecati? a bila je 90 kao i uvijek.
 
Top