Proklizavnje menjaca Golf 2 1.6b

Proklizavnje menjaca Golf 2 1.6b

Kada mu dam malo jaci gas,cuje se motor da radi,al nema nikakvog ubrzanja.Lamela nemoguce da je istrosena,nova stavljena pre 20 000km,citao sam negde da moze da pukne semering pa da ulje obliva lamelu i da ona onda jednostavno "klizi" u menjacu,ako neko zna u cemu bi mogao biti problem,rado bih ga saslusao :D
 
Član
semering ispod zamajca ili onaj mali semering sto se nalazi na potisnom klipu na mjenjacu sto gura korpu..isti problem imao kod sebe ...dzaba sto ti je skoro nova lamela ako je zamascena nema od nje nista..znaci skidas mjenjac ,nova lamela ,novi semerinzi,ako je korpa otisla i ona nova..i kad skontas najbolje ti je novi set kupit i onda si rahat..ne kupuj najjeftiniji set ..uvijek tu izdvoji malo vise novca jer ne isplati ti se ponovo sve skidat za godinu dana ;)
 
Hvala na odgovru,ma to se podrazumeva za kvalitetno kvacilo,nisu mi jasni ljudi koji prodaju polovni zmajac ili lamelu,to ne bih stavio nikad.A cek,ako je kod mene novo kvacilo i puko taj semering,jel mogu ja komplet kvacilo neko da odmastim,benzinom il bilo cim samo da ne proklizava,da ne moram da kupujem novi kuplung :D i naravno zamenim semeringe da ne curi ulje
 
Član
Hvala na odgovru,ma to se podrazumeva za kvalitetno kvacilo,nisu mi jasni ljudi koji prodaju polovni zmajac ili lamelu,to ne bih stavio nikad.A cek,ako je kod mene novo kvacilo i puko taj semering,jel mogu ja komplet kvacilo neko da odmastim,benzinom il bilo cim samo da ne proklizava,da ne moram da kupujem novi kuplung :D i naravno zamenim semeringe da ne curi ulje
mozes jasta ...ako si skoro mijenjao set i ako nije vidno ostecena korpa samo je ocisti odmasti i onda samo novu lamelu uzmi i semeringe obavezno..bili ili ne bili osteceni
 
Član
Imao isti problem na g2 1,3 b nisam bio presao ni 5000 stim sto sam se bio zaglavio u velikom snijegu I izasao na cestu,auto nece ni naopako odem majstoru nema reklamacije stavili drugu lamelu a stara se sva sasula sve pospadalo
 
Mora da ti je bila loseg kvaliteta lamela,malo je presla kako god da ga vozis,na burazerovom golf 4 izdrzala 210 000km,pa je promenio i posle toga je menjao na svakih 30 000,majstor ga zajebao,nije je ni menjao nego samo otvori,stavi neku polovnu lamelu,da ima malo razilke kad stisnes papucicu i teraj.Meni je na golfu 2 menjao jako dobar drug,pa sam sigurna da to nije,al kod tebe ne znam sta je.. :D
 
Top