Proklizao saraf glave motora u bloku (Pokidan navoj)

Proklizao saraf glave motora u bloku (Pokidan navoj)

Član
Radi se o BMW motoru M54,mijenjan je dihtung glave,prilikom skodanja glave 3 sarafa nisu bila stegnuta (problem je bio /kompresija u crijevima) i u stublinama je bilo vode.
Uglavnom 3 navoja od ta 3 sarafa koji su jedan do drugog,su pokidana. Sta je najbolje rijesenje? Velicina je M10. Cuo sam za spiralne umetke (izgledaju kao federi) da su najbolji,ali gdje ih kupiti? Zvao sam vec neke tokare ali nisam ih uspio naci. Ili mozda piksne.
.:icon_rolleyes: Jel neko imao slican ili isti problem?

Blok je aluminijski...
 
ako je od pomoci evo ti neki linkovi, mislim da ti ovo treba

http://www.amazon.com/TIME-SERT-Metric-Thread-Repair-1812/dp/B001JK44LG/ref=pd_sim_auto_1

http://www.bhtuning.com/urezivanje-navoja-pomoc-t-85326-2.html
 
Član
to je da drzi neke limove i poklopce a ne glavu motora i 100KN stezanje...

najbolje rjesenje ako ima mjesta je da se ureže M12 navoj i da se rupe kroz glavu prosire za nove vijke...prvo sve znaci odmjeriti i razmotriti... to je samo po 1mm u poluprecniku za prosiriti, uglavnom ima mjesta...to dosta tunera radi na svim rupama i na ispravnim motorima da bi se povecala sila stezanja na 100 na 140KN

a takvi vijci (M12) se koriste na 4cil motorima...

Pozz i sretno.
 
Član
Ako mislis vozati auto ili probati ovo sto je Suki rekao ili traziti drugi blok nikakve piksne tu ne mogu drzati......
 
Član
samo m12 ti je rjesenje kao sto rece gore kolega a nije problem za rjesiti ili zamjena bloka pa vidi.:123:
 
ima jos bolje resenje tecni metal se sravi u rupe i navije se saraf da sam sebi napravi navoj i to stoji 24h i dobio si navoj. ;)
 
Član
Imam slicno pitanje, meni je otisao navoj za svecicu, resili smo dodavanjem biksne i prosirenjem navoja, da li je to dobro resenje tj da li ce da gubi kompresiju na tom cilindru?
 
makari83 je napisao(la):
ima jos bolje resenje tecni metal se sravi u rupe i navije se saraf da sam sebi napravi navoj i to stoji 24h i dobio si navoj. ;)

kakav tecni metal.. on je dobar da nesto zakrpi ali da drzi toliku silu stezanja, pa vec na prvom stezanju bi se sasuo taj tecni metal tj pukao bi...
 
Član
dellas je napisao(la):
Imam slicno pitanje, meni je otisao navoj za svecicu, resili smo dodavanjem biksne i prosirenjem navoja, da li je to dobro resenje tj da li ce da gubi kompresiju na tom cilindru?

ti si to dobro odradio i drzat ce sigurno.ja imam originalnu cahuru i po njoj pravim sledec jer ta mi je uzorak i naravno imam originalnu ureznicu.

kad se navoj ureze tj.prosiri cahura se zavrne na svjecicu malo namaze loktajtom i sve skupa se zavrne u glavu motora nakon 10-tak min. moze se svjecica odvrnuti bez problema i problem rjesen trajno,pozdrav.;)
 
Član
Problem na ovu temu!!!!! Lozirala tri vijka M10 na bloku..... Mogu li se urezati M12 i staviti takvi sarafi, mjesta ima i na bloku i na glavi da se prosiri? Pozzz
 
Top