Project: riddle's Exit

Project: riddle's Exit

Član
Pozdrav raja. Nakon izmjene nekoliko auta, tacnije 9 u zadnja 2 mjeseca, konacno sam dosao ponovo do auta kojeg ocito ne mogu izbjeći. Ponovo se radi o Alfi 147. Ovaj put o autu koje je prešlo samo 69000km, 2004. godište, 2005. prva registracija. Auto je odjavljeno 2008. godine i od tad se "neko" švercao vozikajući se na starim tablama nakon čega je došlo do manjeg udesa. Po papirima, auto je još uvijek na prvom vlasniku, tako da sam ja drugi. Realno, četvrti, ali to se sve izdešavalo u kratkom vremenu. Oštećen je prednji lijevi blatobran, karambolka, šajba i zadnja desna stranica te su iskočila prednja dva jastuka. Lažem, nastradao je i prednji lijevi stabilizator. Ja sam se na neki način dokopao auta, a budući da mi je ovo već četvrta Alfa 147 po redu, da je ovo auto kojemu znam svaki šaraf, te da nijedna od njih nije bila utegnuta kao ova, odlučio sam se uložiti novac i trud u nju te zadržati je. Zašto? Zato što je auto, ne računajući udes, gotovo novo. Od opreme ima sve osim navigacije.

Nisam uspio poslikati auto prije početka rastavljanja, ali nema veze. Planovi su slijedeći: izmjena dijelova koji su oštećeni (nova karambolka, blatobran, unutrašnji PVC blatobran, rad na zadnjem desnom kraju, nova šoferšajba, stabilizatori, novi airbag-ovi sa pratećim stvarčicama, novi pojasevi jer su ovi zakovali itd.). Zatim, priprema za farbanje, farbanje kombletnog auta te promjena boje (to će biti iznenađenje, tačnije još se nisam odlučio šta će tačno biti mada imam već neku viziju). Spuštanje vozila (sportske opruge), airbrush tu i tamo, ugradnja USB,iPod konektora, stavljanje farova sa crnim sjenilom te prepravka istih (ubacivanje soćiva, angel eyesa i bixenona), rad na felgama (šta će tačno biti, opet ne znam), chiptuning, K&N panel filter, itd. itd.

Projekat sam nazvao riddle's Exit iz razloga što sam ja riddle, a majstor koji mi je pri ruci, inače moj veliki prijatelj, DJ Exit. Ovaj auto gledam kao izlaz iz te ciganije koja je kod mene nastala u zadnje vrijeme što se tiče izmjene auta.

Ugl. radovi su već počeli (danas) i u idućih 10tak dana je očekujem sastavljenu...

PcrjA.jpg

m1JHY.jpg

6eIZ.jpg

gFKkv.jpg

6ZDNW.jpg

7MjH8.jpg

ynOF8.jpg

ykXcK.jpg

Qc8P.jpg

G9qPw.jpg
 
Član
Pozdrav raja.

Što se tiče Alfe, zadržalo me par stvari, tako da su radovi malo sporije tekli. Ugl. zamijenjena je šoferšajba, prednji amortizeri jer je jedan bio kriv, prednji stabilizatori, prednji pojasevi i oba zračna jastuka. Od jučer se ponovo raducka na limariji. Zatvoreni su otvori za plastične lajsne na karambolkama, kitovano je tu i tamo, te je na kraju nabačena i prva temeljna da se vidi gdje smo i šta smo. Od sutra slijedi dalje pripremanje za lakiranje, šlajfanje, kitovanje itd. Da napomenem, auto se neće farbati u ovoj garaži, nego u komori, pošto vjerovatno ima onih koji pomišljaju i na takvo nešto.

Evo i par slika:

fkmSx.jpg
FkhtO.jpg

STU18.jpg
Wex94.jpg

6I3Z.jpg
zTsSt.jpg

dSPx.jpg
9sQdc.jpg
 
Član
Maloprije je završeno sa farbanjem. Budući da nisam imao kod sebe fotoaparat a nosam socijalni mobitel na kojemu nema kamere, slike ce biti tek sutra.

Planirao sam raditi airbrush na njemu, preporuka od momka koji to radi je bila da radim neku ajkulu koja "iskace" iz blatobrana, medjutim nisam se odlucio za to. Na kraju sam se samo odlucio na quadrifoglio djetelinu ispod zmigavaca i nazad na gepeku, naravno u zelenoj boji, sto je dosta lijep detalj na bijelom autu. Ovo su bile njegove skice za ajkule:

zxg5.jpg

p7wsm.jpg


Sutra novo azuriranje. Pozdrav
 
Član
Kao što sam rekao, auto je sinoć ofarban, jutros u 8 smo počeli sa montiranjem i maloprije završili. Evo postavit ću par slika od danas da se vidi kako sada izgleda. Na slikama je karambolka samo formalno postavljena tako da ne bude "visi ti karambolka, nije u liniji" i slično. Sutra slijedi poliranje da se dovede do savršenstva i dubinsko čišćenje, a što je najvažnije ide registracija nakon 4 godine :) Eto, alfa dobila novi život.

Uskoro stižu bixenoni, sociva, angel eyes, led osvjetljenje unutrašnjosti i zadnje tablice, pozicije, tu i tamo još koji detalj, navigacija, zatamnjivanje stakala i mala prerada felgi.

F1C4w.jpg
zhvPT.jpg

6sPb.jpg
FtWc7.jpg

vYfA.jpg
vmCLF.jpg
 
Član
Danas namontirano još par stvarčica što je ostalo od jučer. Današnje poliranje je bio finiš limarskog posla na autu i mogu reći da sam prezadovoljan. Sada ima ekstra glazuru i sve je ujednačeno. Auto sam uspio odvesti i na tehnički te je odmah danas bila gotova i registracija. Proveli smo pola dana perkajući ga od paste i čisteći ga dubinski, ali isplatilo se.

Evo konačni rezultat:

fZIc2.jpg
xe5n3.jpg

EReX7.jpg
eVQNI.jpg

AxLbB.jpg
XHtwF.jpg
 
Član
Stiglo dosta stvari danas:

- navigacija
- CD changer
- volan sa komandama

Navigacija je vec namontirana, kao i volan.. samo jos antenu od navigacije trebam da "zavucem" pod krovni tapacirung, nisam imao vremena danas da se pozabavim oko toga.

Evo slike interijera:

TpsZz.jpg
2XPB4.jpg


Onda me je iznenadio jos jedan dostavni kombi, otimaju pare majke mi :D

FDzwQ.jpg


Stigli i novi farovi te bixenoni sa socivom i angel eyesom, jos samo da je naci nekoga ko ima iskustva sa tom ugradnjom bilo bi lijepo, da ne cackam laicki i nesto za'ebem.

I evo jos par slika kompletne vozilice:

FJrD.jpg
n94S7.jpg

0zQ8X.jpg
 
Član
Jučer stiglo još nekih stvari:

- 4 gume Bridgestone Potenza 225/45/ZR17 RSC (Nisu nove, ali su odlične, 2011 godina)
- BRA za haubu (Ne znam da li ću ga odmah stavljati)
- Carbon folija, crvena i crna (Lijepit će se dok budem siguran šta tačno želim, imam par kombinacija pa ne mogu da se odlučim)
- Krovni spojler - malo se oštetio u transportu pa se nadam da će se moći srediti.

Farove sam dao da ih čovjek radi, pa ih očekujem u utorak na autu.

arCFp.jpg
 
Top