Project Red Snake

Project Red Snake

Član
Evo, nakon traženja, raspitivanja i planiranja, napokon počinjem sa nekim promjenama.

Cilj je slijedeći: (Alfa romeo 147 GTA Replica)




Auto sam kupio prije možda jedan ipo' mjesec, i do sada sam prezadovoljan, održavan što se tiče motora i mehanike. Za početak, podaci vozila onakvog kakav je sada:

Automobil:
*Marka i model: Alfa Romeo 147
*Godina proizvodnje: 2003.
*Kilometraža: 61000km
*Motor: 1.6 16v 88kW
*Boja: Crvena

Oprema:

*Digitalna dvozonska klima
*Servo volan podesiv
*10x AirBag
*ABS
*ASR
*Tempomat
*Alarm
*El. paket
*Kožni volan
*Fabrički CD Player sa 8 zvučnika
*Alu Felge Stock 15''

Planirano za uraditi:

- Izrada kompletnog Alfa Romeo GTA Body Kita (Zadnju karambolku sam našao i već je na putu za BiH, trebao bih je preuzeti za nekih 7 dana. Pragove nisam našao originalne, ali liče onima sa GTA dosta, i oni će stići zajedno sa zadnjom karambolkom. Ostale radove će nastaviti član foruma Spico007)

- Nove Alu felge (Također naručene, 18'' AEZ trodijelne sa novim Fulda gumama 225/40/18, ne mogu naći tačan model na netu jer je od prošle godine, ali po mom viđenju, najsličnije su ovima: KLIKNI )

- Ugradnja fabričke navigacije telefona i TV-a (Naručeno, stiže za desetak dana)

- Novi izduvni sistem (Još uvijek ništa po tom pitanju)

- Lakiranje kompletnog auta (Planirao sam u onu Perla Bianca Alfinu boju, ali sam odustao od toga, i odlučio se da osvježim postojeću crvenu, sa metalic crvenom koju će mi raditi čovjek u Travniku pod imenom "Sivro", u komori naravno.

- Bixenon sa prstenovima (LigaLav)

Nešto kasnije: Chip, K&N Panel i tako te sitnice.

Evo sadašnje stanje auta, pa ću osvježavati stranicu kako šta bude stizalo, radilo se i završavalo.



Usput: Prodajem dijelove koje sam skinuo ili ću skinuti(Ne mogu otvoriti temu u Oglasima nedovoljan broj postova)
- Originalni CD Player sa ladicom i držačem za čašu 100KM
- Alu felge 15'' 300KM PRODANO
- Nove gume Hero 195/60/15 M+S (4 komada) 180KM
- Stock štop svjetla (u paru) 120KM
- Zadnja karambolka (odlično stanje) 100KM
- navigacija GARMIN Nuvi 200 (Kao nova) 130KM PRODANO
- Remus lonac, dugi (zbog toga mi ne odgovara), dvije cijevi (okrugle) 120KM PRODANO

Ništa nije fiksno, za sve se može dogovoriti još koja marka niže. (066/339-951)

KOMENTARI OVDJE
 
Član
Felge stigle. Mogu samo reći da sam model na prethodnom postu potpuno fulio, ali šta bi, halalite. Na straži sam tako da će slike biti tek u ponedjeljak jer nemam digitalca pri ruci. Felge su namontirane danas, i mogu reći da po mom mišljenju sve ono o "kozama" pada u vodu, auto ništa više nije nego što je bilo na 15kama, a po meni, i izgleda odlično. Ništa ne lupa, ne struže ni ništa, kao da su uvijek tu i bile.

bimo.jpg
 
Član
Utekao malo s posla, moram do zubara, pa usput poslikao ovo da postaivm. Auto jeste malo visi, medjutim kada se uradi Body kit moci cu tek razmisljat io spustanju jer mi auto i dalje mora ostati za svaki dan, a svaki dan mi je radno mjesto na Manjaci tako da ne mogu vozati svasta.

 
Član
Zadnja karambolka stigla. U dobrom je stanju, skinuta sa Alfe 147 GTA, pase kao po mjeri (Ocito je ono opticka varka da ona ima prosirenja na straznjoj strani, na prednjoj isto, samo je razlika u tome sto su blatobrani izvuceni do kraja dole, a ne samo na vrhu sto se tice prednej strane), malo ostecena na jednom mjestu, ali nista strasno. Sto se tice pragova, iz nekog razloga nisu ni poslani, zasto, ne znam, tako da ce se i to morati uklopiti u plan sa clanom Spico007.

Nista, dobro je zadovoljan sam, napreduje se pomalo :)

Slika sutra ujutro.
 
Član
Evo mene nakon nekog vremena, dosta se toga izdesavalo. Auto je bilo neko vrijeme na prodaju jer sam zagrizao za istu Alfu Selespeed 2.0, na kraju sam je bio zamijenio za tu, i mogu reci, dobro se pokajao. Velika je razlika sjesti iz auta sa 60 hiljada u auto sa 150 hiljada predjenih kilometara, nikad to sebi vise ne bih dozvolio. Srecom, uspio sam vratiti svoj auto iako sam tu bio donji dosta love. Neka, skola se placa.

Ovih dana auto ide na promjenu Chipa, trebao bih dobiti oko 15-18 KS, a potom i na ugradnju sekvent plina. Dugo sam se o tome mislio, ali skontao da cu mojim nacinom voznje, najbolje ustediti na taj nacin. Auto je kod mene nepuna 3 mjeseca i vec sam presao 5500km sa njim. Posao i tako.

Sto se tice izrade ostatka Body kita, lakiranja i ostalih zajebancija, ostavit cu to za proljece iduce godine tako da do tad od mene najvjerovatnije nema novosti.

Vozdra svima :)
 
Top