Program za muziku

Program za muziku

Član
zzzz svima,treba mi da mi preporucite neki program za mixanje ili rezanje pjesama,imam dosta trance setova od kojih sam mislio izdvojiti dijelove koji mi se sviđaju i od toga napraviti jednu mocnu pjesmu pa eto ako neko ima kakav prijedlog dobro bi mi doslo :dojke:
 
Virtual DJ Mix Station, jedan od laksih i boljih, ili adobe audition, malo ozbiljniji......
preporuka ide za prvi, lak, koristan, dobra podrska ;)
 
Član
Virtual DJ Mix Station

http://download.cnet.com/3001-18502_4-10212112.html?spi=497e4e6f0a1ab266a19e0870973c7f33&part=dl-VirtualDJ
 
Član
uh imao sam virtual dj ali sam sa njim imao problema posto mi nijedan set nije mogao pokrenuti kasnije sam saznao da mi je to zbog procesora posto mi je on 1.3,obicne pjesme pokrene ali setove ne moze ali inace veoma dobar i lak za koristenje,probat cu ovaj od zen_3dom Adobe Audition valjda ce on moci,a ovaj motokultivator cu poslije adobe :cool:
 
mislim da ti je adobe zahtjevniji, to je malo nesto naprednija app, probaj prvo sa traktorom, slican je virtual, ako ti ni on ne mogne onda vidi ovaj adobe
 
Član
Traktor je prfesionalni program kojeg dijeli od virtual dj-a samo malo bolji kvalitet zvuka, a definitvno je jako glupo uradjen i nije od neke velike pomoci pocetniku.
Virtual DJ ti je po mom misljenju bolji.
Setove nisi mogao pokrenuti jer si imao postavljen limit u minutama, znaci ucitava pjesme do 10 minuta.... idi u setings u gornjem desnom cosku i idi pod opcijom Max Load, postavi Always... ili tako nesto, zavisi ti sad od verzije koju skines.

Imas ociju recording i samo pritisnes i pustis dio koji hoces da isjeces.Kasnije spajaj sa necim sto ti se svidja....

Samo da znasm ako ti je set u WAV formatu neces ga moci reprodukovati u virtualu..
Imas dosta boljih programa za produkciju muzike ali tebi kao pocetniku ce to biti pre komplikovano.
A najbolji za sjeckanje semplova ti je cubase sx ili njegov naslednik nuendo.
 
Član
@djogi86

super obljasnjeno sad cu evo virtual ponovo skinuti pa cu uraditi kako si napisao,licno ja bih volio da hoce upaliti posto mi je virtual bas pogodan a probat cu i ove druge sto si nabrojao valjda ce jedan htjeti,hvala svima puno ste mi pomogli
 
Član
Pa druze od virtuala i traktora nemoze jednostavniji, nisi ti to dobro nesto skinuo, mozda si skinuo samo za mac, imas i za PC 100%
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Pa druze od virtuala i traktora nemoze jednostavniji, nisi ti to dobro nesto skinuo, mozda si skinuo samo za mac, imas i za PC 100%


hehehhe najvjerovatnie sam se zeznuo pa sam skinuo za mac os,jbg nisam ni gledao samo kliknuo na downoload :cool:
 
Član
Ove druge dok skines i instaliras procice te volja za pravljenjem mixa.
Potrazi neki stariju verziju virtuala jer nisu pretrpane detaljima koji samo zbunjuju a nisu ni od kakve vece koristi.
 
A ako ti ne bude islo , posalji meni trake koje bi ubacio u mix , ja cu ti to zavrsiti. U Virtual DJ-u ne mozes fino poklopiti trake , moras imati bas sluha jer njegov sync ne radi bas kako treba , Traktor ima mnogo bolji sync ( ja u Traktoru mixam bez slusalica a prelazi se skoro i ne osjete ) :cool:
 
Član
Pa slusaj, problem traktora se naj vise ogleda u tome sto track line-ovi pjesama nisu zajdeno prikazani kao na virtualu pa ce to njemu bez slusalica biti ne izvodljivo.
Drugo bitmatch, tj dugme koje izravnava bpm jedne i druge pjesme na traktoru ne postoji koliko ja znam.

Ma neka pokusa sam, neka se malo nauci ako ne bude islo neka ti to posalje pa mu to sklopi naoposlom kad si se vec ponudio :)

Evo kad smo kod muzike, da i vama predstavim jedan novi produkt mog kolege i dj-a koji ce u ljetu koje je pred nama biti definitivno veliki hit !!!
Poslusajte:
N-Todd - Hot Wind (Demo Mix)
http://www.youtube.com/watch?v=UzI5WIPtObc&feature=related
 
Top