Profilisanje sjedista???

Profilisanje sjedista???

Član
Znate li ko ima ovo da radi? Zvao sam par brojeva, konkretno nekog lika u Kiseljaku koji se bavi ovim sjedistima, tapaciranjem itd i on mi kaze da to kao niko ne radi kod nas. Znate li sta o ovome...? Dakle da se orginalna sjedista iz auta profilisu?
 
Legend
hm.. tesko da ce ti ko to uradit ovdje kod nas. mislim da ti je isplativija investicija da uzmes vec profilisana sjedista, ako ti je fazon za dezen, ostavis svoj sa tih sjedista..

sve zavisi kakva sjedista hoces jbg..
 
Član
zaboravi

jednostavno i kratko

odes fino malo dok nekog veceg otpada i kazes covjeku sta trebas(audi sline siceve) i on ti u roku mjesec-dva nabavi

rijesena stvar
 
Član
E ja bih ga volio da vidim kako će da to neko isprofiliše da bude identično i kvalitetno.
Mislim da je to samo šuplja priča.Neki su nešto pokušavali sa pur pjenom i slično ali se za mjesec dana sjedište razvali i deformiše...

Uzmi sebi originalna profilisana sjedišta i miran;)
 
Legend
Imao sam negdje DIY, kako se napravi profilisano sjediste, i vjerujte mi da bas dobro izgleda..
Ali nista to pur pjena, prvo se napravi metalni kalup, tj dogradi na vec postojece sjediste, pa onda kombinacija drva i spuzve, i preko toga platno, i tek tad dobro izgleda i kvalitetno drzi..
 
Član
sve se moze samo kolko love :)
npr za bmw e30 mehanika sjedala je ista u svakog modela samo narucis kod tomica nove spuzve i slozis sam sebi bmw sportsitze :)
 
Legend
nije to uopste puno love, to ko zna moze napravit za 50 maraka po sjedistu..

samo je fazon skontati, koju spuzvu koristiti, i napravit pravilnu konstrukciju za profil..
 
Član
vjerujem da to mogu raditi ovi sto prave namjestaj, ali cisto sumnjam da se iko zeli peglat sa time. pretpostavljam da ima dosta posla, a ne moze nesto puno naplatiti da se isplati i njemu i tebi...
 
Moze, samo trebaju ti nove spuzve, treba ti materijal, onda ukapirati kako idu savovi. Uglavnom moze se a sada koliko ko ima vremena da se zeza oko toga to je druga stvar...
 
Ima covjek u Bihacu koji radi cuda :) Sto se tice siceva,mnogi stranci su dolazili kod njega odradjivati siceve, i njihova su auta daleko najbolja na sceni na zapadu...
 
Top