Prodavaci vozila- oprez

Prodavaci vozila- oprez

Član
evo da i ja doprinesem razgledam grob do groba ljudi neljubazni bezobrazni. *(nalazi se u rakovici taj dan sam pregledo i kiseljek ista situacija jednom sam ponudio da ja platim pregled u ovlastenom za golf 4 pogleda me mrko kaze kad kupis onda pregledaj koliko hoces) http://www.olx.ba/artikal/19161942/volkswagen-polo/ iskrcava se polo hocu da ga pogledam izgleda dobro pitam posto kaze 8500 otvorim habu imam sta vidjeti kapa sve sa njega(ulje) , cujem "u pm nismo ga stigli da ga operemo ". ista kuca http://www.olx.ba/artikal/17757980/audi-a3/ prije 6 mjeseci pitam posto 6.200 a u fazi raspada . rakovica pa do busovace imam teoriju da vlada automafija svi drze iste cijene prodaju grobove po astronomskim cijenama savjet svima da se ne zalijecu 90 % uvoza su grobovi teski . ovi sto gledaju cijene po blabla.de stranicama golf 4 800e ili su prevaranti ili auto unisteno prevare tipa idu licno sam naiso na jedan audi a6 3000e vlasnik je carla elbson svedjanka muz svabo(umro prvi vlasnik) prodaje auto uglavnom da vidi da sam ozbiljan da uplatim preko njene internet stranice i odmah vratim nazad kao moze i 1000e kad se rekao moze ali paypal vise odg nisam dobio .http://www.olx.ba/artikal/18167616/audi-a3-1-9tdi-moze-zamjena-za-bolje-auto/ ovaj je pokusao da mi proda auto sa losim zamajcem i tvrdi da je neka guma od 50 KM taj auto je prodavalo vise pik prodavaca pamet u glavu dijagnostika testiranje pa onda placanje :p


Ova zadnja za ove prevare umro muz ovo ono. To ti je tipicna prevara, to ti rade ljudi iz Afrike. Auto grmi, boli glava mala cijena. ( Slike zatamnjene tablice). Ako pitas za serijski broj, nece ti se nikada javiti. Kada im se javi ugl. ti ponude da ti posalju auto nekom agencijom (UPS, DHL...) Napisu imam rozi papir, zeleni ... Ugl. ako trazis neku njihovu dokumentaciju salju falsifikovanu sliku pasosa. Ugl. kako ih prepoznati : na slikama se ne vide tablice, u oglasu ne pise kontakt br. telefona, cijena predobra da bude istinita, kada im se javite na mail odgovore ti ono sto ih nisi pitao. Tj. sloze pricu umro mi muz, ja se selim u inostranstvo itd.
 
A sta je s onim "servisnim listama" sto Autosalon Dalmi daje uz svako auto? Sve te servisne liste im na isti kalup, za svako auto se poklapaju bar 80%
Tvrde da je od lizing kuca....
 
Super Moderator
dalmi je dobra kuca i imaju dobra auta, ali zato su i cijene dosta vece pa ko voli nek izvoli. ja imam bmw-a iz njihovog salona i po broju sasije u ovlastenom servisu izbaci sve servise i sve je regularno
 
Član
körkort Carla Eblsonn.jpg
Kaze mi sad... jest fin na tim slikama..al to dok je bio 1.9
hahahaha...a kaze u seatu ubacen motor...i to onaj koji seat nije ni imao u ponudi... a mozda nema nikakvo auto nego neki debil kojem je cilj da zeza posten narod...naravno, sad za 10k ga niko nece ni doc pogledat...da stvar bude gora, na lijevom zadnjem stoku ima naljepnica czfbabic.com sto je firma od druga, mislio sam ispocetka da je auto uradjeno isto :D
Ova zadnja za ove prevare umro muz ovo ono. To ti je tipicna prevara, to ti rade ljudi iz Afrike. Auto grmi, boli glava mala cijena. ( Slike zatamnjene tablice). Ako pitas za serijski broj, nece ti se nikada javiti. Kada im se javi ugl. ti ponude da ti posalju auto nekom agencijom (UPS, DHL...) Napisu imam rozi papir, zeleni ... Ugl. ako trazis neku njihovu dokumentaciju salju falsifikovanu sliku pasosa. Ugl. kako ih prepoznati : na slikama se ne vide tablice, u oglasu ne pise kontakt br. telefona, cijena predobra da bude istinita, kada im se javite na mail odgovore ti ono sto ih nisi pitao. Tj. sloze pricu umro mi muz, ja se selim u inostranstvo itd.
Ova moja meni poslala vozacku(nisam siguran) ali kad se zumira vidi se da je prepravljano i mail kad ti posalje bude sastav na 6 stranica a4
 
Član
Pogledajte prilog 59611

Ova moja meni poslala vozacku(nisam siguran) ali kad se zumira vidi se da je prepravljano i mail kad ti posalje bude sastav na 6 stranica a4

U ovakvim slucajevima preporucujem da se izgugla ista vrsta vozacke dozvole kako bi se uporedio original i fals. Npr ja vidim tu da hologram fali tj. da je falsifikovan. Dalje, probajte potraziti tu osobu na facebooku, googlu. Ukucajte njihov mail na google. Provjerite da li ima ista vezano za njih. Kazes joj napisi moje ime na papiricu i slikaj pored serijskog broja vozila.
Na vin decodderu mozete vidjeti bar da li se informacije poklapaju o vozilu ( tipa boja, oprema itd..)

Meni se desio slucaj da su mi poslali slike on i zena sa ljetovanja iako ja uopste to nisam trazio te me ne zanima.
Imas jos jednu vrstu gdje kazu auto mi je kod te xxx agencije sto se vrsi prevozom automobila. I kazu ti da ti njih kontaktiras. Ja sam lijepo izguglao inf. o toj firmi. I bilo je par informacija na googlu o njima. Odlucim se da posaljem mail njima, Kod vas je to auto od te i te zene, zelim da ga kupim. Mozete li mi poslati serijski broj kako bi potvrdio da se radi o tome automobilu. Potvrde mi da se radi o tome vozilu,posalju mi prvi put "serijski broj " sa manje od 17 cifara. Ja im kazem nije to to, poslije salju broj sa 17. Ja na vin decoder uposte se ne radi u vozilu koje je prodavac naveo i firma. Vec se radi o nekom starom vozilu.
Zato ove sve sto kazu poslati cu preko kompanije zaobilaziti.
Svi sto pisu price nekakve iako ih niste pitali, zaobilaziti.
 
Član
Ma dobro te šeme sa nuđenjem superpovoljnih stvari gdje je samo potrebno uplatiti 100-200-500 eura su odavno na internetu i svako zna za njih.
Ovdje govorimo o lokalnim prevarantima koji su tu i autima koja zaista postoje, samo nisu onakva kakvim se predstavljaju.
Po meni stranica olx vodi izuzetno lošu politiku u smislu sigurnosti, tj. nikakva ne postoji, isto auto na više profila, desetine hiljada lažnih profila, desetine hiljada lažnih transakcija, a sve što neopreznog čovjeka može dovesti u zabludu. Oni uzimaju neku siću od prodaje pikkredita i njima dosta, a za ostalo ih zaboli....
 
ma naravno , sva auta odavdje iz njemacke su presla 150.000 kad su usla u bosnu ,pogotovo dizeli.

uzeti cu vam primjer 320d e46, nemozes da nadjes na autoscout24,mobile.de, 320 d ili 330d ispod 4,5 hiljada eura da nije presao 250.000-300.000 km ( mozes 1999-2001) a u bosni se prodaju za 6000-700 km sa 170.000-190.000 , jos zarade pare sa tim pa skontajte koliko je taj 320d zapravao presao i za koliko je para kupljen.


ja platio svog bmwa 318i 2002 godista fl model sa 130.000 km originalnih na satu, sve provjereno kod bmwa za 4000 eura a da sam 320d il 330 d trazio i da valja nebi ispod 5000 eura bilo.

uvjek je bilo, ako oces dobar auto moras i dobro da platis.

to primjer za e46 jer sam trazio sebi i uzeo, a ako nekome treba prevesti nesto na njemackom oko autoscout i opisa vozila i to nek se javi ,rado pomognem.
 
Top