Prodaja automobila u BiH drastično oslabila

Prodaja automobila u BiH drastično oslabila

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kakve to sad veze ima da li je sjeo ili nije :icon_confused:, i ja necu sjesti u nov auto dok ga sebi ne kupim. Stanje u drzavi i prije ove krize nije bilo tako bajno. Naravno da bi svako volio voziti novo auto, ali stanje je nazalost lose. Recimo ja bih sada rado vozio auto staro dvadeset godina i da normalno funkcionise, dnevno se vozio do faxa i nazad, i ja bih bio sretan. No sta cu kad nismo svi iste srece, valja zaraditi i kupiti sebi ;)
 
Početnik
ne mogu sad da razglabam, a imam svasta na ovu temu napisati... samo kratko: kriza se u bih osjeti itekako... oni koji rade znaju sta su mogli prosle godine da kupe za svoju platu, a sta mogu ove... iako je plata nepromijenjena...

60% donatora su se povukli iz bih, o investitorima (tj. potencijalnim) nemam podataka, no ne bi me zacudilo da je cifra gotovo ista kao i sa donatorima...

a pike, tebi svaka cast, ali kakve veze ima tvoj komentar sa sustinom ove teme... sta - kupis novo auto, probas jednom kako "mirise" i nikad vise neces htjeti polovno, nego ces se zavaliti u kredu i neces nista jesti danima, samo da bi opet novo vozio?! ne razumijem!
 
radnici se otpustaju na sve strane, cijene rastu, kamate rastu a vi govorite kako nema krize...da mi je vas optimizam :)
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
Djulba No 2 je napisao(la):
Ja mislim da u ovoj situaciji kako god je zvali niko nije lud da digne
kredit od 20.000 km i kupi auto,kad moze vozati polovnjaka,jer kamate skacu,a treba zivjeti,placati racune,djecu skolovati itd...pa evo koliko
u oglasima ima oglasa tipa mjenjam golf 4 za golf 2 uz nadoplatu,raja
izvozala,tj.isfurala i sad daj i dvojku svejedno mu samo nek ide,a pare trebaju za vaznije stvari...
vidi se da nisi u zivotu sjeo u ganc novo auto... nemas pojma kakav je to osjecaj kad znas da si prvi prdnuo u autu a ne da razmisljas ko se sve naprdio prije tebe (NEMISLIM BUKVALNO)... nepostoji veci uzitak nego izvesti svoj ganc nov automobil na kome su sve 0 na satu iz salona na probnim tablama... zelim ti da sto prije iskusis taj ugodjaj jer je medju najvecim na svijetu... pozz

a da vidis tek razliku izmedju cash kupljenog ganz novog auta i leasingovanog, il kako god kreditiranog.. koje veze ima to ganz novo auto sa sadasnjom globalnom krizom :icon_rolleyes:

u njemackoj vec cijelu proslu godinu se stezalo, automobilske firme otkaze dijelile i kratko radno vrijeme. 13 plata je svima otpala. itd. itd.. kad sam nekad ovdje postavila themu bila je rijec da to nije nista, smirit ce se situacija.. u to ne vjerujem..

prosli vikend smo bili u sarajevu i gledali dva auta.. trgovac je SVE radio da mi tu i sad potpisemo ugovor, drzao vec tablice u rukama. dao nam da se vozikamo cijeli dan po SA.. u cijenu je ubacio i registraciju + manje placanja kasko itd. nema sta nije nabrajao.. i malo je falilo da me za rukav pocne vuci.. djelovao je nekako.. hm.. ne znam.. jadno?.. tri dana zaredom sam dobivala poruke dali smo se odlucili, pozive itd. govorio je kako zadnja dva mjeseca nije ni jedno auto prodao.. a jedno od gledanih je bilo cak narudzba pa kupac odustao..
 
Pike ne budalesaj,znam ja sta znaci novo auto i koje drazi nosi,a znas
li ti da ima i vaznijih stvari u zivotu od novog auta,druze za sve postoji vrijeme,pa sta treba kupiti novo auto,i nista drugo u zivotu ne ostvariti,
mozda je tebi lahko,jbga mozda imas osiguran stan,dobar posao pa pricas
takve nebuloze,ali stavi se u kozu vecine u BIH,tj.ljudi koji placaju racune,skoluju 1 ili 2 djece,placaju kredit za stan i trude se da prezive,tako da bih te molio da malo razmislis prije nego izvalis glupost,
jer eto ispade ti pametan,jedini znas sta je novo auto i kakav je osjecaj u njemu prvi prdnuti!!!
 
Legend
Kako ste naivni !!

Ministri su Vam digli plate od 3.000,00 do 6.000,00 KM

Jebo Vas kriza a Vi nju !!! Nemogu da vjerujem da nevidite stvarnu situaciju.

@bilosto

Kupujem i jedem i zivim isto kao i prije, stim sto je gorivo jeftinije i jos neke stvari pa mi je jos bolje.

Otkaze dobijaju ljudi koji rade u Merkatoru, i pojedinim firmama koje su ionake bile u banani, pa se sada svi kriju iza TZV krize.
 
Član
Djulba No 2 je napisao(la):
Pike ne budalesaj,znam ja sta znaci novo auto i koje drazi nosi,a znas
li ti da ima i vaznijih stvari u zivotu od novog auta,druze za sve postoji vrijeme,pa sta treba kupiti novo auto,i nista drugo u zivotu ne ostvariti,
mozda je tebi lahko,jbga mozda imas osiguran stan,dobar posao pa pricas
takve nebuloze,ali stavi se u kozu vecine u BIH,tj.ljudi koji placaju racune,skoluju 1 ili 2 djece,placaju kredit za stan i trude se da prezive,tako da bih te molio da malo razmislis prije nego izvalis glupost,
jer eto ispade ti pametan,jedini znas sta je novo auto i kakav je osjecaj u njemu prvi prdnuti!!!

to je bio samo odgovor na ono da u zivotu nikad nebi kupio novo auto jer su nova auta gova a uvijek polovna dobra itd itd... nisam mislio izazivat nikog i to nema vezze s ekonomskom krizom al mi se kosa na glavi dize kad neko kaze da kad bi imo milion opet bi kupio polovno iz njemacke...
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
Djulba No 2 je napisao(la):
Pike ne budalesaj,znam ja sta znaci novo auto i koje drazi nosi,a znas
li ti da ima i vaznijih stvari u zivotu od novog auta,druze za sve postoji vrijeme,pa sta treba kupiti novo auto,i nista drugo u zivotu ne ostvariti,
mozda je tebi lahko,jbga mozda imas osiguran stan,dobar posao pa pricas
takve nebuloze,ali stavi se u kozu vecine u BIH,tj.ljudi koji placaju racune,skoluju 1 ili 2 djece,placaju kredit za stan i trude se da prezive,tako da bih te molio da malo razmislis prije nego izvalis glupost,
jer eto ispade ti pametan,jedini znas sta je novo auto i kakav je osjecaj u njemu prvi prdnuti!!!

to je bio samo odgovor na ono da u zivotu nikad nebi kupio novo auto jer su nova auta gova a uvijek polovna dobra itd itd... nisam mislio izazivat nikog i to nema vezze s ekonomskom krizom al mi se kosa na glavi dize kad neko kaze da kad bi imo milion opet bi kupio polovno iz njemacke...

ma sigurno da je lijepo uzet novo auto to je bez daljnjeg al vjeruj mi da je bolji osjecaj "prnut" u autu koje si kupio licno svojim zaradjenim keshom...pa bilo ono polovno ili novo...golf kec ili petica...
 
Pike_gti je napisao(la):
Djulba No 2 je napisao(la):
Pike ne budalesaj,znam ja sta znaci novo auto i koje drazi nosi,a znas
li ti da ima i vaznijih stvari u zivotu od novog auta,druze za sve postoji vrijeme,pa sta treba kupiti novo auto,i nista drugo u zivotu ne ostvariti,
mozda je tebi lahko,jbga mozda imas osiguran stan,dobar posao pa pricas
takve nebuloze,ali stavi se u kozu vecine u BIH,tj.ljudi koji placaju racune,skoluju 1 ili 2 djece,placaju kredit za stan i trude se da prezive,tako da bih te molio da malo razmislis prije nego izvalis glupost,
jer eto ispade ti pametan,jedini znas sta je novo auto i kakav je osjecaj u njemu prvi prdnuti!!!

to je bio samo odgovor na ono da u zivotu nikad nebi kupio novo auto jer su nova auta gova a uvijek polovna dobra itd itd... nisam mislio izazivat nikog i to nema vezze s ekonomskom krizom al mi se kosa na glavi dize kad neko kaze da kad bi imo milion opet bi kupio polovno iz njemacke...

citiraj mi post gdje sam rekao da kad bih imao milion da bih uzeo
polovno auto iz njemacke,da imam nekih 20000 uzeo bi fokusa i
prst u uho!!!
 
Član
Kad ste kod Focusa vec, gledam RS sa 300 KS, ispod 63.000 KM do registracije. Pravo jeftino, ocekivao sam da bude bar 70.000 KM :icon_smile:
 
Legend
VR6Boki je napisao(la):
Kad ste kod Focusa vec, gledam RS sa 300 KS, ispod 63.000 KM do registracije. Pravo jeftino, ocekivao sam da bude bar 70.000 KM :icon_smile:

Ja sam tri puta posao da postavim cjenik, mozda ce reko nekome biti zanimljivo, al hajd reko .. :lol:

Ima samo jedan paket opreme RS, i u njemu ima sve. Mislim sramota bi bilo da nema, ali ima i nekih stvari koje su vise za neke limuzine i sminkerska kola, a ne za takvo vozilo, al ett..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top