Prodaja auta dilema

Prodaja auta dilema

Član
Prodajem svoje auto, koje sam registrovao prije 2 3 dana.
sad me zanima posto ne prodajem auta cesto kakva je procedura, ok prodam napravimo kupoprodajni i ok.
Ali sta ovo sad sa policom i ostalim? vidim neki ljudi dajuneki ne. sta dobijam ili gubim sa tim ako dam uz auto policu osiguranja?
Sta je najbolje uraditi? naravno kontam odmah drugo auto uzimati pa dali cu moci imati popust na osiguranje ili sta vec?
 
Član
Ako ces odma uzimati drugo auto onda ne dajes policu, fino odes u osiguranje oni ti vrate dio para a ko kupi on doplati taj dio sto su tebi vratili
 
Član
Prvo i osnovno, pri prodaji da napravis je KUPOPRODAJNI UGOVOR, to se radi u nekom od osiguranja i kosta 20-25 KM.
Polisa osiguranja, mozes da ostavis kupcu i polisu i sve al to nije preporuka, nego kad budes prodavao, kupcu umanjis cijenu za iznos te polise koju ces zadrzati i dobiti novac za nju, (zavisi od auta i cm3, pogledaj na njoj pise iznos), i ti mozes u osiguranju gdje si reg.auto izvrsiti povrat tog novca a posto ces svakako kupovati drugo auto, cifru ces iskoristiti za tu registraciju.
Ako je kupac sa druge opstine moraces mu auto i odjaviti, (kupoprodajni ugovor, takse oko 3 KM i u MUP predas i odmah odjave), da bi on mogao u svojoj opstini registrovati. Sa tom odjavom i ugovorom i dokum.od auto on dokupi polisu u svom gradu i preda na registraciju i prevod koji ce ga kostati par maraka, 15-ak i plus polisa (sve ostalo sto si ti vec platio pri reg. on ne placa, putarina, porezi, vodoprivreda itd.).
Nista ne dobijas ako das svoju polisu. Gubis mnogo...tj.zavisi dal si u FBiH ili RS, ako si u RS a das polisu, na kojoj si imao popust, ako on napravi stetu, tvoj osiguranje ce je vjerovanto platiti i ti gubis sve popuste, tj.pri sledecoj reg.placas 100% cijenu, a u FBiH je je jos vise problema, tj.ako imas vise od 1 polise, nemas popusta na sledecu ili se umanjuje na drugu, trecu ili ostale polise...U svakom slucaju, zadrzi, jer je tek.reg.auto, umanji cijenu za njen iznos i jos 20-ak KM da bude i kupac zadovoljan, on ce odmah prevesti i svi zadovoljni.
 
Poslednja izmena:
Prvo i osnovno, pri prodaji da napravis je KUPOPRODAJNI UGOVOR, to se radi u nekom od osiguranja i kosta 20-25 KM.
Polisa osiguranja, mozes da ostavis kupcu i polisu i sve al to nije preporuka, nego kad budes prodavao, kupcu umanjis cijenu za iznos te polise koju ces zadrzati i dobiti novac za nju, (zavisi od auta i cm3, pogledaj na njoj pise iznos), i ti mozes u osiguranju gdje si reg.auto izvrsiti povrat tog novca a posto ces svakako kupovati drugo auto, cifru ces iskoristiti za tu registraciju.
Ako je kupac sa druge opstine moraces mu auto i odjaviti, (kupoprodajni ugovor, takse oko 3 KM i u MUP predas i odmah odjave), da bi on mogao u svojoj opstini registrovati. Sa tom odjavom i ugovorom i dokum.od auto on dokupi polisu u svom gradu i preda na registraciju i prevod koji ce ga kostati par maraka, 15-ak i plus polisa (sve ostalo sto si ti vec platio pri reg. on ne placa, putarina, porezi, vodoprivreda itd.).
Nista ne dobijas ako das svoju polisu. Gubis mnogo...tj.zavisi dal si u FBiH ili RS, ako si u RS a das polisu, na kojoj si imao popust, ako on napravi stetu, tvoj osiguranje ce je vjerovanto platiti i ti gubis sve popuste, tj.pri sledecoj reg.placas 100% cijenu, a u FBiH je je jos vise problema, tj.ako imas vise od 1 polise, nemas popusta na sledecu ili se umanjuje na drugu, trecu ili ostale polise...U svakom slucaju, zadrzi, jer je tek.reg.auto, umanji cijenu za njen iznos i jos 20-ak KM da bude i kupac zadovoljan, on ce odmah prevesti i svi zadovoljni.
A gdje se to u BiH moze prepisat polica bilo kome tko ti nije u krvnom srodstvu? Da znaju ljudi? To je prije moglo,sada vise ne
 
Ja sam.orosle godine kad sam seata prevodiio na sebe prebacio polisu s prethodnog vlasnika na sebe. Al procedura je bila moguća ako je iz istog entiteta. Prethodni vlasnik je bio iz Banjaluke a ja iz Bijeljine auto je bilo na njemu. Kad sam odlucii da prevedem poslao sam njemu papire on je auto odjavio i vratio mi papire i polisu. Ja sam s tom polisom otisao u osiguranje u kom je auto registrovano (triglav u mom slucaju) i tamo su napravili novu polisu na moje ime i s tom polisom u sup.i ahto preveo na sebe. Sad da l to jos vazi u RS ili u federaciji da.l.je nekad vazilo ne znam

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
A gdje se to u BiH moze prepisat polica bilo kome tko ti nije u krvnom srodstvu? Da znaju ljudi? To je prije moglo,sada vise ne
Evo covijek iznad takodje objasnio...U RS moze, u osiguranju se to sve zavrsi, pocetkom 2017 godine ja radio.
Nismo samo pravili novu, nego covijek dao izjavu, da daje polisu meni do isteka registracije, i mi auto preveli.
 
U Federaciji ne vazi, kad sam uzimao auto u aprilu vlasnik je htio da mi prebaci polisu, ali nije moglo. Moze samo ako ste u krvnom srodstvu.
 
Mozes ti vozit na bilo cije ime dok ne istekne reg. Al ja sam pokusao sve da prebacim tetkinu policu koja joj ne treba na sebe I nisam mogao pa me zanima ako se moze da mi neko objasni postupak
 
Top