Procjena koliko kosta ovaj lancic?

Procjena koliko kosta ovaj lancic?

Član
Pozdrav ekipa,
imam neki lancic kontao ga prodavati pa mi treba neko ko se barem malo razumije u srebro da mi otprilike procjeni njegovu vrijednost:

img1235z.jpg
 
Član
gram ti je prodajni oko 2 KM, pa izvagaj pa eto sracunaj sam. Ovdje nisi napisao koliko je tezak da bi neko mogao procijeniti.
 
Član
ovo je kraljevski rad on je inace skuplji od ovih obicnih izrada bez obzira na tezinu ...

Ako ne znas kolko je tezak otidji do zlatare pa nek ti izvagaju...grama X vrijednost po gramu i odbij jedno 30-35 % vrijednosti od cijene posto je polovan i tu je to :)
 
Član
adi187 je napisao(la):
ovo je kraljevski rad on je inace skuplji od ovih obicnih izrada bez obzira na tezinu ...

Ako ne znas kolko je tezak otidji do zlatare pa nek ti izvagaju...grama X vrijednost po gramu i odbij jedno 30-35 % vrijednosti od cijene posto je polovan i tu je to :)
upravo tako
ovaj vez je mnogo mnogo skuplji od npr ovog
41DD2aYTbYL._SS400_.jpg


ovaj iznad masina sklopi za 20 sekunada :D:D
 
Član
gram lanca ti je 3km nebitna je izrada i srebro je poskupilo kao i zlato, s tim da ce ti svaki zlatar na tezi lanac dati 10% popusta na gotovinu, a ako ti prodajes odbij minimum pola vrijednosti i to ako uzmes udaraj se nogom u g***cu, jer srebro nema vrijednost u preprodaji kao npr. zlato...
 
Član
Srebro ti se trenutno otkupljuje u Saracima na Carsiji 0,5KM po gramu a zlato 30KM po gramu u Zlatarskoj ulici. A raja srebro prodaju po 1, 1,5-2 KM jbg zavisi kakva musterija bude:D
 
Član
Ne mozes dobiti puno imam takav samo bez kopce (kao endless) i 120g i procjenili mi na manje od 100km!!
A placen 400!
Nema vrijednost u preprodaji!
 
Top