Procesor zeza, HITNO!! pomoc

Procesor zeza, HITNO!! pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
Evo sad se vratio sa dijagnostike i pise (provjeriti ECU)
simptomi su sljedeci
trzanje na niskim obrtajima, pucanje iz auspuha trokiranje gusenje

desava se samo kad je vlazno napolju, ako je velika kisa, ili kad prodzem kroz vecu lokvu onda se ugasi skroz
prvo sam mislio da su kablovi od svjice, zamjenio to, radilo neko vrijeme dobro, i pocelo ponovo da zeza, i odem na dijagnostiku i izbaci da treba ECU provjeriti

ima li ko kakav savjet, sta da radim, da mjenjam ili rece mi covjek da dodzem sutra kod njega da ga probaju ocistiti i zastiti malo, jer se to desava kad je vlaga, pa kaze moguce da negdje struja probija ???

svaki savjet dobro dosao
hvala
 
Član
Neznam, ne vjerujem da je do ECU-a. Da je on u kvaru stalno bi imao probleme a ne samo kad je kisa i kod prolaska kroz lokve...
 

IGY

Član
evo sta je izbacilo na dijagnostici
263ilpy.jpg
 

IGY

Član
nismo je napisao(la):
moze biti i do lambde ali pokusaj prvo ocistiti maf senzor

ok, hvala, sutra cu kod ovoga gore da skine procesor da ga nesto kao ocisti i napreska sprej za kontakte, pa cu usput i maf senzor ocistiti
 
Član
Da je bas do same ECU jedinice stalno bi imao problema, a ne pri povecanoj vlaznosti. Kontakti, negdje struja izbija, ili se pravi kratak spoj, treba ti dobar elektricar samo da protabiri sve. Da je lambda sonda u pitanju ne bi se gasilo auto.
 

IGY

Član
trizex je napisao(la):
Da je bas do same ECU jedinice stalno bi imao problema, a ne pri povecanoj vlaznosti. Kontakti, negdje struja izbija, ili se pravi kratak spoj, treba ti dobar elektricar samo da protabiri sve. Da je lambda sonda u pitanju ne bi se gasilo auto.

i meni je sumnjivo da je on, ali eto njega izbaci na dijagnostici,
ja opet nesto sumnjam u kablove od svjeca, i ako sam ih nove kupio ali nisu nesto bog zna sta citav set platio nekih 35 km, kao nisu imali bolje
opet to mi je prejeftino za kablove od svjeca, ne znam mozda je do njih opet
 
Član
to je izgleda mana seat-ima. kod rodjaka na ibizi 1.4 16v se isto desavalo i to samo kav je vlazno i kad zapljusne voda ispod motora. moja sumnja je na alternator koji je dosta nisko i kada dodje do naglog kvasenja on na trenutak prestane davati struju sto ECU prepozna kao pad napona i posalje vozilo u safe mod. ja mislim da ne moze biti do lambda sonde jer ona ipak regulise smjesu goriva i zraka mjereci kolicinu zraka i nesagorenog goriva na izduvu i prema tome regulise smjesu.

ne znam mozda grijesim ali dobar (bas dobar) elekticar bi to trebao rijesiti).

PS
kakav ti je ovo ovako tanak listing sa dijagnostike. nema nikakvih relevantnih podataka po kojima bi se covjek mogao ravnati i traziti vise informacija o greskama

otidji u zebax (rajlovac) na dijagnostiku a imas i dino-u na dobrinji (D&M servis) pa to detaljnije pregledaj
 
Član
MIL? Koliko se sjecam, to je lampica upozorenja na tabli? Ako ti ona ne gori, onda nema veze s ECUom. Ma covjece, porast vlage u zraku - problemi kod tebe. Los kontakt negdje, negdje struja probija, a takve stvari dijagnostika ne moze da uprati, nego izbaci gresku koja se eventualno formirala i ostala zapisana u memoriji.

Pa po ovoj tvojoj dijagnostici i nema nikakvih problema :S ako ti ne gori MIL , sto se ECUa tice sve je ok :S
 
Super Moderator
pa nista drug onda ko yugu i stojadina kad uletis u lokvu parkiras i cistis svjecice i cekas dok se osusi :D
sala naravno... ja nisam nesto upucen u te probleme s motorom i tako al znam da svaki motor ima izolirane djelove koji se ne smiju kvasit i u tebe je sigurno ta izolacija otisla il sta vec :icon_question::icon_confused:
 

IGY

Član
emirEX_sa je napisao(la):
to je izgleda mana seat-ima. kod rodjaka na ibizi 1.4 16v se isto desavalo i to samo kav je vlazno i kad zapljusne voda ispod motora. moja sumnja je na alternator koji je dosta nisko i kada dodje do naglog kvasenja on na trenutak prestane davati struju sto ECU prepozna kao pad napona i posalje vozilo u safe mod. ja mislim da ne moze biti do lambda sonde jer ona ipak regulise smjesu goriva i zraka mjereci kolicinu zraka i nesagorenog goriva na izduvu i prema tome regulise smjesu.

ne znam mozda grijesim ali dobar (bas dobar) elekticar bi to trebao rijesiti).

PS
kakav ti je ovo ovako tanak listing sa dijagnostike. nema nikakvih relevantnih podataka po kojima bi se covjek mogao ravnati i traziti vise informacija o greskama

otidji u zebax (rajlovac) na dijagnostiku a imas i dino-u na dobrinji (D&M servis) pa to detaljnije pregledaj


vidis emire na alternator nisam mislio, moze biti fakat da je do njega, a on je pravo nisko postavljen, ne znam sve u svemu jako me nervira i zelim to sto prije zavrsiti

i da jos nesto, sad sam se uvjerio u to, dok ne dostigne radnu temperturu nema problema, cim se ugrije nastaju problemi
 
Član
Ako nije nesto od ovoga gora navedenoga los kontakt ,spoj ili slicno.
Mogao bi razlog biti, zato sto imas protocni lonac i kada je "vlazno" vrijeme padne, pritisak autu fali zraka ,a lonac ne zadrzava kompresiju i onda se gasi i na leru propadaju obrtaji.
Ovo govorim jer sam taj problem imao na golfu mk2 1.3i
 

IGY

Član
i ja malo sumnjam na njega, slicno mi se desavalo na gti-u i on je bio uzrok toga, ali je bilo stalno, ovo je samo kad je vlaga
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top