Problemi sa turbom!!!

Problemi sa turbom!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako pojavio se kvar u Mostaru na Race-u!!!!
znaci nece da mi otvori Vezgejt ventili na turbini, svaki put kad upalim auto nece da se sam otvori dok ne zavrnem obrtaje u crveno onda ocepi i ide normala, sve dok ga ponovo ne ugasim i opet isti problem!!!
kontao sam uzimat novu turbinu ili to da popravljam, pa ako zna neko koja bi mi odgovarala i dje bi mogao to nac nek javne pls....
pozzz
p.s. da li mi moze od Audija A6 2.5 TDI???!!???
Seat Ibiza 1.9 TDi 110KS
 
Početnik
Ja koliko sam upoznat sa turbinama,bar kad ja kupujem za dvojku, traze uvijek da se procita broj onaj sa plocice,s turbine..e sad ne znam kako je sa novijim vozilima, vjerovatno moras opet sa istog motora zbog elektronike,bosch pumpe i tih zajebancija..
 
Početnik
I da, iz Kaknja svi kupuju negdje u Grudama, ili je Siroki Brijeg, valjda ti neko s foruma bude znao reci..
 
Član
ne znam ali cu ti reci ovako, ako je otvori kad das pun gas, nebih rekao da je do turbine, rasteretni ventil ako se otvara-zatvara znaci da funkcionise, trebao bi pogledati vakum koji kontrolise isti, vjerovatno sa njim nesto nije u redu.
 
Član
core2sa je napisao(la):
ne znam ali cu ti reci ovako, ako je otvori kad das pun gas, nebih rekao da je do turbine, rasteretni ventil ako se otvara-zatvara znaci da funkcionise, trebao bi pogledati vakum koji kontrolise isti, vjerovatno sa njim nesto nije u redu.

moguce da je i to ev odo sad da pogledam ,ima onih vakum crijeva malih dosta, mozda je neko napuklo pa zeza....
al mislim da je ipak do turbine !!!
 
Član
onda je do turbine posto vidim nagovaras sam sebe da je do nje , pa da imas opravdalje da je promjenis stavis vecu:D
 
Član
:D
evo sad smo nest gledali izgleda da negdje gubi i vakum , cuje se da sisti negdje al ne mozemo da ocjenimo dje tacno!!!!
idem sutra posle posla da mi majstor pogleda to malo bolje, i da mi razradi malo turbinu!!!
pa cu pravo da vidim sta ce rec za ovu da li da je mjenjam !!....
 
Član
otkrili kvar nije ni do ventila ni do turbine, nego do mjeraca protoka zraka!!!
moram novi uzet....
stavljali mi od golfa V i onda ide normala, kida :D
et!!! tako!!!
 
Član
e steta drug, vidim da si htio novi turbo po dsvaku cijenu....ako hoces namjestim ti ja popravku, daj ga meni na 15 dana da ga lozim `ladnog :D
 
Član
tibor987 je napisao(la):
e steta drug, vidim da si htio novi turbo po dsvaku cijenu....ako hoces namjestim ti ja popravku, daj ga meni na 15 dana da ga lozim `ladnog :D

hehe istina istina!!!
al ev kazu da je ova uredu, ajd reko moze jos neko vrijeme :) pa ce mo vidjet!!!
ev moram otic po taj mjerac zraka, pa ce mo se malo poigrat sa parametrima , jucer smo ga prikljucivali na laptop stavili mu od golfa V mjerac, i stimali parametre , auto ide naopako sviju mi :D
pa ce mo vidjet, za jos neki interkuler ak bude dje mjesta da se uliva!!
pozz
 
Član
c SEat a je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
e steta drug, vidim da si htio novi turbo po dsvaku cijenu....ako hoces namjestim ti ja popravku, daj ga meni na 15 dana da ga lozim `ladnog :D

hehe istina istina!!!
al ev kazu da je ova uredu, ajd reko moze jos neko vrijeme :) pa ce mo vidjet!!!
ev moram otic po taj mjerac zraka, pa ce mo se malo poigrat sa parametrima , jucer smo ga prikljucivali na laptop stavili mu od golfa V mjerac, i stimali parametre , auto ide naopako sviju mi :D
pa ce mo vidjet, za jos neki interkuler ak bude dje mjesta da se uliva!!
pozz

pitaj ih majketi sta oni mogu stimati sa dijagnostikom?
Mogu ocitavati parametre ali nemogu to podesavati,sta ja onda radim ako oni mogu da rade cip tuning dijagnostikom :icon_rolleyes:
 
Član
dijagnostikom mogu da se dijagnostikuju greske i brisu iste ali sve prepravke rada motora se mijenjaju flesovanjem ECU tj. chip tuningom
Dijagnostika moze da ocitava pojedinacne informacije sa svih senzora na motoru ali nemoze da pise po flashu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top