problemi s laptopom(pomoc)

problemi s laptopom(pomoc)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi pomagajte, pojedose ga virusi:D

laptop TOSHIBA

juce i danas ne radi kako treba,
ima integrisanu web cameru, kad je pokrenem pise "Locked by another application"...znaci ona ne radi vise...

dole u toolbaru vise nema one ikonice "Volume" a trebala bi biti...

na msnu mi nekad koci kad kucam...

dugo otvara stranice...

kad ga upalim treba 3-4 minute da odradi pa da mogu otvoriti mozzilu, msn, winamp itd a prije mi se to nije desavalo...

antivirus je avast, ukljucen je automatski update... i od juce mi je poceo izbacivati neke errore C/windows/system32/drivers/....

stvarno ne znam koji mu je k, ako ko ima sta pametno reci bujrum:D
 
Član
najlakse i najpametnije ti je formatirati laptop i windows na novo, ali ako bas bas imas dobre razloge da ga ne formatiras (tipa licencirani programi bla bla) onda ti ne preostaje nista nego "pjeske" se ganjati sa virusima, uzmi drugi anti virus, anti spyver, anti ovo, anti ono, registri cleaner i skeniraj sve redom...
ali zapamti, nemoj da ti se desi da su ti 2 anti virusa pokrenuta odjednom...
 
najbolja dijagnoza je freesh windows instal, ako ne znas ili ti se ne izuva lova mozes pokusati zakrpiti to sve, koliko ce uspijesno biti pitanje je. Nadji i instaliraj Smart Internet Security, proizvod od ESETa, updetuj i skeniraj s njim, on ce ti sve viruse naci i obrisati naravno, zatim odradi update windowsa sa sajta, moze pomoci neko vrijeme ali sve je pitanje koliko ti je sistem zarazen i sta ce se sve morati obrisati od strane antivirusa da bi ocistilo se
 
Član
kad mi avast javi za neki zarazeni file, idem move to chest.. i odma nakon toga javlja mi za neki drugi file, i tako u nedogled:icon_biggrin: haman je u njemu virusa ko u one dvije na sickom...milionn:icon_biggrin:

nisam neki strucnjak za kompjutere, radije bi odnjeo u genelec gdje sam ga i kupio, jos je pod garancijom, pa valjda bi oni rijesili to?

a sad samo da mi je da rijesim ovaj problem s kamerom posto ima ona treba hitno.... sta je problem pa pise "Locked by another application":icon_confused:
 
Član
pozz ja mislim da ti negine reinstalacija sistema ako ti je izbacio C/windows/system32/drivers/....
i ako ti neke stvari nerade znaci da fale fajlovi prema tome nema anty virusa koji vraca fajlove moje misljenje sacuvaj podatke koji ti trebaju reinstlacija i sve radi kao novo,,, samo pazi ako prebacujes podatke na drugi komp pazi da i njega nezarazis.

a jos i ovo to sto ti nije istekla garancija ako ce ti oni raditi sve ce ti naplatiti to nespada nigdje pod garancijon jedino nekom nadoplatom ali nek ti to neko uradi od prijatelja bolje je jer ovi u servisima nece sacuvati podatke oni to sve pobrisu pretezno .
 
Član
drug posto vidim da ti svi preporucuju novu instalaciju windowsa nema potrebe da ti i ja isto govorim,ja bi ti preporucio avira antivirus,kod mene vec dugo vremena radi besprijekorno,update antivirusa radi redovno,automatski update mi je isljucen,mislim da preko njega najcesce dodje do toga sto se tebi desilo
 
Član
a ima i jos jedna solucija dok neuradis reinstalaciju sistema ako ti hitno treba nesto kao sto si rekao kamera mozes vratiti sistem na vrijeme sto si imao npr prije 7 dana ili vise pa tako se mozes posluziti.
 
G

GoPlay

instaliraj kaspersky internet security imas 30 dana trial verziju
uradi update pa ces vidjeti cuda sta radi.
a mozes i na avastu staviti boot scan da uradi
pije nego sto se windows digne da ti skenira hdd pa da pobrise viruse i nemoj ih stavlajti u chest nego odmah dell all!
 
Član
evo sad tek uzeo laptop, sinoc ugasio normalno.... sad jos pola funkcija ne radi... valja sutra odnijeti nekom ko zna... slabo cu ja sta napraviti, mogu samo jos vise zaj*ati:D vama hvala na pomoci...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top