problem

problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
rijec je o pioneer 302 zvucnicima, sve radilo normalno dok nisam za novu godinu spojio na kucno pojacalo i sad nece da pjeva na auto pojacalo. probam pojacalo na druge zvucnike i radi???????????????????
 

IGY

Član
da nisi sta pogresno spajao :icon_question:

pokusaj ponovo, kako si vezao na koju omazu
 
IGY je napisao(la):
da nisi sta pogresno spajao :icon_question:

pokusaj ponovo, kako si vezao na koju omazu

na kucnom pojacalu (less than 8 i more than 8 ohm) ja sam stavio na less than 8ohm i pjevalo i skoro vratim kutiju u auto i jedva cujem bass
 

IGY

Član
na koliko si vezao na pojacalo, jesi vezao jedan, dva, kako ti je gain nastiman, ostala podesavanja na ampu, sta je sa playerom, jel on ustiman, moze biti da si nesto cackao pa ili smanjio izlaz za pojacalo
 
Član
ako si spojio 2 woofera na 2 kanala/bridgea, postoji mogucnost da si 1 zvucnik spojio dobro, a drugi da si obrno minus i plus pa ti se bass ponistava .... i to ti je najvjerovatniji scenarij vjeruj mi .... provjeri dobro kako si spojio woofere na pojacalo ....
 
eddo je napisao(la):
ako si spojio 2 woofera na 2 kanala/bridgea, postoji mogucnost da si 1 zvucnik spojio dobro, a drugi da si obrno minus i plus pa ti se bass ponistava .... i to ti je najvjerovatniji scenarij vjeruj mi .... provjeri dobro kako si spojio woofere na pojacalo ....

ne razumijem se bas ali mislim da je u mene spojeno na 1 kanal. pojacalo je pioneer (stari model) 2x130watt. i kad se spoji pogresno plus i minus opet radi al grublji bass
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
eddo je napisao(la):
ako si spojio 2 woofera na 2 kanala/bridgea, postoji mogucnost da si 1 zvucnik spojio dobro, a drugi da si obrno minus i plus pa ti se bass ponistava .... i to ti je najvjerovatniji scenarij vjeruj mi .... provjeri dobro kako si spojio woofere na pojacalo ....

ne razumijem se bas ali mislim da je u mene spojeno na 1 kanal. pojacalo je pioneer (stari model) 2x130watt. i kad se spoji pogresno plus i minus opet radi al grublji bass

samo ti to malo bolje pogledaj, 99% ti je do tog da si lose spjio zvucnike na amp ....
 
Član
hm...
slican sam imao problem i ja
malo eksperimentisao i uzmem zvunicke od muzicke linije (8 oma) vezem na amp od (4oma)
i tako to radilo nekih 5 minuta i stalo
i od toga trenutka se to sve nalazi na otpadu
mada kod tebe vidis nije takva situacija ti si vezao obrnuto i ipak ti daje neke znake signala za razliku od moje situacije
samo ti provjeri jesi jesu li tebi plus i minus dobro spojeni ili ako su zamjenuti to opet moze da fercera samo sto kazes tuplji bas (razlog toga pogresno spojen plus i minus i smijer membrane nije kao sto je bio nego se krece suprotno)
 
Član
nekad zvucnici znaju emitovat zvuk iako su izgorili....jednom sam otvorio Magnatov zvucnik i na prvi pogled
namotaj je izgledao netaknut al' kad sam ga odmotao 2. sloj zice je bio "ugljenisan"...mozda je (ne daj Boze) takav slucaj i s tvojima...
 
Član
To je isto kao i kod mene pisi propalo...
Drug nema od tih zvuncika vise nisa moguuu da ti posluze kao visokotonci sada kada nemas bass
Jer auto zvucnici su namjenjeni za rad sa pojacalom koji rade na auto napajanje tj akumlator 12 Volti
a ta kucna linija vjerovatno radila na vecem naponu i zato sprzio bas
JBg
 
Član
z3k4 je napisao(la):
To je isto kao i kod mene pisi propalo...
Drug nema od tih zvuncika vise nisa moguuu da ti posluze kao visokotonci sada kada nemas bass
Jer auto zvucnici su namjenjeni za rad sa pojacalom koji rade na auto napajanje tj akumlator 12 Volti
a ta kucna linija vjerovatno radila na vecem naponu i zato sprzio bas
JBg

jel to ti hoces da kazes da kucni zvucnici imaju nesto sto auto zvucnici nemaju? .... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .... svaka ti dala SUPERPAMETNI ....
 
Član
Kucni zvucnici su obicno manje snage nego kod auto kasetofona i zato se prave s vecom impedansom jer ti nije potrbna velika snaga i pojacala tamo ti obicno rade u AB klasi cak i u A klasi kod kvalitetnijih linija kod auta su u pitanju jace snage pa je potrebna i manja omaza da bi se postigle te snage a pojacala rade u C i D klasama velike struje znaci i mala impedansa =puno snage
Jbg meni je uvijek znacilo dali je 220 V ili 12V bez obzira na nacin na koji se ona transformise!
Kiss edice lutko
 

IGY

Član
eddo je napisao(la):
z3k4 je napisao(la):
To je isto kao i kod mene pisi propalo...
Drug nema od tih zvuncika vise nisa moguuu da ti posluze kao visokotonci sada kada nemas bass
Jer auto zvucnici su namjenjeni za rad sa pojacalom koji rade na auto napajanje tj akumlator 12 Volti
a ta kucna linija vjerovatno radila na vecem naponu i zato sprzio bas
JBg

jel to ti hoces da kazes da kucni zvucnici imaju nesto sto auto zvucnici nemaju? .... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .... svaka ti dala SUPERPAMETNI ....

eddo bez vrijedzanja, ovo ti je zadnja opomena:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
rijec je o pioneer 302 zvucnicima, sve radilo normalno dok nisam za novu godinu spojio na kucno pojacalo i sad nece da pjeva na auto pojacalo. probam pojacalo na druge zvucnike i radi???????????????????

i sta bi na kraju jesil pogresno spojio + i - il si ih sprzio sta kako reci da znamo ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top