problem za muzikom

problem za muzikom

Auto golf 2, sony cd player i standardni zvucnici za golfa naprijed i nazad fabricki.E sad problem je kad pojacavam muziku,nekad pusti da pojacam do 21 nekad vise 22,23,..25 ali uglavnom kad se pojacava desi se prekid kao da nestane struje u cd-u.Kada je pojacano na nekih 17,18 prekida nema,sve preko 21 prekida i resetuje cd player.
 
Član
Dok tu muziku pojacavas preko 17 ako vidis da ti na HU osvjetljenje opada kako vise pojacavas znaci samo da ti radio vise vuce struje nego sto zice mogu da puste u njega. Pojacaj debljinu zice + i - do HU i ne bi trebao da se gasi vise. Radio kada treba da radi jace u principu posto vuce vise struje obara voltazu i onda ako je voltaza ispod nekog nivoa HU se ugasi. Pozz
 
Dok tu muziku pojacavas preko 17 ako vidis da ti na HU osvjetljenje opada kako vise pojacavas znaci samo da ti radio vise vuce struje nego sto zice mogu da puste u njega. Pojacaj debljinu zice + i - do HU i ne bi trebao da se gasi vise. Radio kada treba da radi jace u principu posto vuce vise struje obara voltazu i onda ako je voltaza ispod nekog nivoa HU se ugasi. Pozz
Osvjetljenje ne opada,jednostavno se resetuje player.Juce sam zamijenio kablove od zvucnika i napajanja,ali ponovo isto.Cim je vol. preko 20 gasi se pa ponovo samo pali i sve tako dok ne smanjim na nekih 17-18.
 
Član
to se i meni desava isto na trojci samo sto ja imam vise zvucnika i pojacalo,i to slusam muziku preko fm i kad ide vol preko 24 gasi se...kablovi ne mogu biti deblji da tako kazem,jedino da ih jos podebljam u smislu zamijenim debljim :)
 
Član
Ako su kablovi dovoljno debeli i opet se gasi preko 17 de probaj da testiras kako se HU ponasa kada neke zvucnike otpojis. Npr. prvo obadva zadnja otpoji pa probaj pojacavati, ako mozes i prednja 2 pa probaj bez zvucnika, pa onda polako dodaji jedan po jedan nazad. Ako je taj slucaj isti i kada otpojis zvucnike onda mozda nesto HU zeza, ako npr. primijetis da sa 2x prednja mozes pojacati do 20 dok se ne ugasi a sa 2x prednja + 1x zadnji 19 onda su ti zvucnici vjerovatno prejaki i vuku previse iz radia. Probaj eksperimentisati da vidis gdje je glavni problem, jer pretezno kablovi uvjek zezaju da su pretanki pa cim opane voltaza HU se ugasi i ponovo upali. Pozz
 
Top