Problem vw passat B6

Problem vw passat B6

Član
Pozdrav forumaši.

Ovako imam zanimljiv problem koji mi se još nije dešavao. Naime auto neide preko 2500 okretaja, ne ide više od 140km/h. Svaki put kad vozim i kad hocu da promjenim u visu brzinu kod 2000 okretaja vozilo zatrese, zacuka. I naprimer kad se vozim avtoputem u 6brzini pri 100-120km/h cuka trese ko na ringispil ponekad se i upali engine fault upali se zuta spirala koja utripce i vozilo izgubi snagu. Onda stanem ugasim pa ga upalim i on normalno vuce. I stalno tako kao neki zacaran krug. Sta bi mogli bit? Na avtu je menjan hladnjak povratnih izpusnih vidova, egr ventil, nova glava motora, menjana je i pumpa za gorivo u rezervaru. Mislim sve je skoro izmenjeno na autu. Samo jos turbina i vztrajnik nisu. Zato nekako sumim na to. Auto je 2007 godina 2.0tdi 125kw, prevozeno 350000km. A da i imam problema pocesce sa dpf-em. Moglo bi biti i to problem.. pošto mi ga je jedan mehaničar isklopijo preko programa..
 
Član
Vrlo vjerovatno i jeste problem sa DPFom. Bali li ti turbina ?

I je l' ti taj majstor fizički blokirao DPF; tj odstranio ga ?
 
Član
I ja mislim da bi trebao bit problem sa dpf-om. Turbina? ja mislim da je ok dok ga ugasim i upalim kad mi zasvetli špirala za engine fault povuče opasno ali samo do 120km/h i 2000 okretaja.

Nije ga fizički blokirao, samo ga je preko kompjutera ugasijo jer nisam dao da mi ga buši. Sad ga je izgleda začepilo skoro do kraja. Šta misliš kako je s tim što ga čiste?
 
Član
DPF, dizne ili turbina.
Kod mene je isto upadao u safe mode na oko 3000 o/min, upali se lampica grijaca koja blinka i zatrese i nije imao snage da vuce nikako. S obzirom da moj motor fabricki nema dpf (bkp oznaka) , problem je bio u turbini koju sam zamijenio i sad je sve ok.
 
Član
Pa da kod mene mogu bit jedna od te dvije stvari dpf ili turbina. A sve sam više naklonjen ka dpf-eu. Dize nisu sigurno. Baš sam malo prije bio kod mehaničara pa smo pričali i on misli da je dpf pa čemo posle nove godine sredit to. Fizički ga maknuti i programirati. I onda čemo videt ns čemu smo. Dali možda znaš koliko je cjena u bih za odstranivanje i programiranje dpf-a?
 
Pa da kod mene mogu bit jedna od te dvije stvari dpf ili turbina. A sve sam više naklonjen ka dpf-eu. Dize nisu sigurno. Baš sam malo prije bio kod mehaničara pa smo pričali i on misli da je dpf pa čemo posle nove godine sredit to. Fizički ga maknuti i programirati. I onda čemo videt ns čemu smo. Dali možda znaš koliko je cjena u bih za odstranivanje i programiranje dpf-a?
Na tom autu od 200-250€
Ne odstranjuje se skroz Dpf nego ga samo busis jer ako povadis sve iznutra imat ces osjecaj kao da imas probijen auspuh i vecu ce buku stvaratako ga odklonis skroz
Ako ti je dpf zacepljen bas dobro onda je i katalizator njega samo dobro produvaj il operi
 
Član
Kod nas ode u sloveniji ga skroz maknuni unesto njega stavu metalnu cjev navare i preko kompjutera instaliraju novi program. I to je sve. Nebuse nista.
 
Član
Slicno mi se desavalo I bio je dpf sto ne tvrdim da je kod tebe. Uklonio Sam dpf Kao ste je ranije clan naveo I bukvalno auto IDE Ko metak nikakvih problema nema cak Sam primjetio da I manje trosi goriva. To Sa stavljanjem cijevi mi je drug radio I auto je dobro bucnije. Meni Su skinuli I Sa gornje strane rasjekli izvadili I opet zavarili kolko sam ja skonto. Kad se auto pogleda odozdo nemoze se skontati da je izvadjen. Eto to je moje iskustvo. Pozz
 
Član
Stug1 hvala na podeljenom iskustvu. Eto i ode u sloveniji sam razgovarobsa momcina takodje i oni kazu da je najverovatnije zacepljen dpf. Tako da sad samo jos da sacekam da dodjem nared posle nove godine i da sredim to.

Hvala puno!
 
Član
Postoji mogucnost da crijevakoja vode do ili poslije turba imaju negdje propust.Slicno se desilo na bmw e90 naime radio mali servis kod mehanicara i nisu stavili lijepo crijevo.Nije imao snage dodje do 120kmh i nece dalje da vuce.
 
Top