problem-vuče u lijevo

problem-vuče u lijevo

Pozdrav drugari.Imam problem sa golfom 2,vuče malo u lijevu stranu a kad kočim još više vuče u lijevo.Šta bi to moglo biti?Da napomenem da je skoro rađena optika trapa,gume su dobre,alu felge....
 
Član
ja spuru uradio neki dan opet vuce u lijevo. nema sta mu nisam radio. probaj napumpat malo gumu :D
 
Član
Džabe je špuru raditi ako je neispravan neki od dijelova ovjesa...Ako auto nosi na jednu stranu, normalno je da u kočenju ide na krivo
 
almir_1983 je napisao(la):
Pozdrav drugari.Imam problem sa golfom 2,vuče malo u lijevu stranu a kad kočim još više vuče u lijevo.Šta bi to moglo biti?Da napomenem da je skoro rađena optika trapa,gume su dobre,alu felge....

mozda nije dobro odradjena spura, nek ti majstor provjeri prednji trap, ili mozes i ti vidjet kako ti tockovi stoje, bjezil koji malo vise u svoju stranu......
 
Član
Prvo provjeri krajnice pa onda špuru. Najverovatnije da ti je pohabana lijeva krajnica pa ti auto vuče u lijevu stranu. Svakako provjeriti disk pločice i čeljusti lijeve strane.

:123:
 
moguce da je selen na lijevoj lafeti pukao,uradili spuru dok auto stoji,cim krenes spura na lijevom tocku se otvori a jos vise kada kocis...i vidi sto vec spomenuse,klip na lijevim klijstima
 
Hvala puno drgari moji,sutra idemo da ovo sve provjerimo pa ćemo da vidimo gdje je kvaka..:lol::lol::lol:
 
Član
da i ja pitam, isto mi na fabiji vuce udesno malo,... kada sam bio na spuri radi opruga, rekli nosac tocka kriv, nastimali koliko se moglo... jel moze do neceg jeftinijeg biti, u ovlastenom je 160KM + ruke + geometrija.... skroz malo vuce, ali vuce...
 
Juče auto kopmpletno pregledano,trap je ok,seleni,krajnice,kugle,amortizeri,čeljusti itd i sve je dobro.Danas provjerio pritisak u gumama i to je ok ali opet vuče u lijevo.Ne znam više šta da radim!:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
almir_1983 je napisao(la):
Juče auto kopmpletno pregledano,trap je ok,seleni,krajnice,kugle,amortizeri,čeljusti itd i sve je dobro.Danas provjerio pritisak u gumama i to je ok ali opet vuče u lijevo.Ne znam više šta da radim!:icon_mad::icon_mad::icon_mad:

ako kazes da je sve uredu,rotiraj prednje gume tj. lijevu na desnu ,desnu na lijevu stranu,ako bude vuklo u kontra stranu,onda je do guma tj gazeci sloj na gumama neravnomjerno potrosen,ako i dalje nebude promjene,onda je do nagiba tocka

Limpi je napisao(la):
da i ja pitam, isto mi na fabiji vuce udesno malo,... kada sam bio na spuri radi opruga, rekli nosac tocka kriv, nastimali koliko se moglo... jel moze do neceg jeftinijeg biti, u ovlastenom je 160KM + ruke + geometrija.... skroz malo vuce, ali vuce...

pitaj jesu li na fabiji radili nagib tocka,mozda ce te ubjedjivati da nemoze,ali ima opcija,popusti se most,kompletan se povlaci u stranu lijevo-desno,i tako se podesi,ako mu jos malo fali moze i na kuglama,ne puno ali nekad dovoljno
 
Član
ty spura ;)
stimali su ga oni sat vremena i nesto, govorio mi je o nagibu i tome, ali kaze, ako bude i dalje malo vukao, do nosaca je, jer imao sam jedan nalet na rupu, jesenas kada sam i felgu iskrivio, ... ne smeta mi, jer sreca nije puno, skroz blago vuce u gradu, ali na autoputu ma skoro nista.... ako mi ode jedna gume brze,neravnomjernije vidim onda detaljnije sta i kako
 
Početnik
pa mozda uopste nemora bit do prednjeg ovjesa..mozda ti je jedan zadnji tocak pomjeren nije u osi..msm da bi i to mogao bit problem...ispravite me ako grijesim ;)
 
Top