problem- turbina-VW ASZ-96kw tdi

problem- turbina-VW ASZ-96kw tdi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
prijatelji jedno pitanje dakle golf 4 96kw TDI izgubi snagu nakon 140 KM/h prijatelj cije je auto govori da je slomljen neki senzor na turbini i svaki put kada prede auto 140 KM/h pocnu opadati obrtaji-gubi snagu i mora ugasiti auto. Moje pitanje je sad sta uraditi da bi se to popravilo i od kojih motora pase taj senzor i ako ima neko taj dio da mi kaze cijenu.

unaprijed hvala na savjetima i odgovorima:icon_smile:
 
Član
nije MAF 100%, zato sto nebi mogao nabiti koliku brzinu nikako!!

Kako nabija do tih 140km/s, jel lijen ili normalno nabija!!

Imao sam slican problem, ne slican nego indentican :D
 
auto nije jedno vrijeme vuklo radio ko SDI mozda i gore, gas do kraja stisnes i jedva 60 KM/h,kasnije cistila turbina nekako bez skidanja sa WD-40 i automehanicar je montiracem nesto dirao oko turbine i kasnije je isao ko nov ali sad se gasi - gubi snagu kad se predje 140 i kad se ponovo upali ide normalno kako i jest za tu jacinu motora.
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
auto nije jedno vrijeme vuklo radio ko SDI mozda i gore, gas do kraja stisnes i jedva 60 KM/h,kasnije cistila turbina nekako bez skidanja sa WD-40 i automehanicar je montiracem nesto dirao oko turbine i kasnije je isao ko nov ali sad se gasi - gubi snagu kad se predje 140 i kad se ponovo upali ide normalno kako i jest za tu jacinu motora.

Ma da..
To se turbo gasi i to nije nikako dobro! Nemoj ga vise "tjerat" neg ti druze skinu tu turbinu i pravac Uzive na probni sto :smajli31:
 
Mrva je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
auto nije jedno vrijeme vuklo radio ko SDI mozda i gore, gas do kraja stisnes i jedva 60 KM/h,kasnije cistila turbina nekako bez skidanja sa WD-40 i automehanicar je montiracem nesto dirao oko turbine i kasnije je isao ko nov ali sad se gasi - gubi snagu kad se predje 140 i kad se ponovo upali ide normalno kako i jest za tu jacinu motora.

Ma da..
To se turbo gasi i to nije nikako dobro! Nemoj ga vise "tjerat" neg ti druze skinu tu turbinu i pravac Uzive na probni sto :smajli31:

Uredu hvala na savjetima i na odgovorima znaci samo nova turbina a razloga je normalno vise ;)
 
Član
Ma nemora nova!!
Nova turbina ti je 700 Eura.. posalji je na reparaciju, ja sam platio 360 Eura! I to je bio najveci oblik povrede turbine!

mada se jos posavjetuj sa kolegama sa foruma, mozda i ja grijesim!!

Sretno
 
Član
nemoj bacat pare bez veze dok ti ne pogledamo sta je upitanju ali mislim da ti je taj majstor samo malo razradio lopatice nazor i uzeo ti pare
svi znaju samo za uzice i izvaliti se za pare ako nije tako nek se svi jave sto sam im ja radio i spasio ih bacanja para
al tek dok mi se fadil vrati sa mora mogu to zavrsiti
ako os javi se za koji dan
061 271 021 elvir;)
 
Zerr je napisao(la):
nemoj bacat pare bez veze dok ti ne pogledamo sta je upitanju ali mislim da ti je taj majstor samo malo razradio lopatice nazor i uzeo ti pare
svi znaju samo za uzice i izvaliti se za pare ako nije tako nek se svi jave sto sam im ja radio i spasio ih bacanja para
al tek dok mi se fadil vrati sa mora mogu to zavrsiti
ako os javi se za koji dan
061 271 021 elvir;)

Ma auto je od prijatelja i treba sada uradit generalni servis jer mozda ove sedmice ga i proda pa taj kvar ce vjerovatno prepustit tom covjeku sto ga je kod njeg kupio u salonu/ servisu. A ove druge stvari ce kod nekog automehanicara popravit jer su neke sitnice.

uglavnom reci cu mu pa neka on odluci da li ce i to on popravljat;)
 
Skini turbinu, otvori je i razradiš lopatice , moraju se lagano sve pokretati, sastaviš i po gasu, nikakva nova turbina i slične gluposti ! :123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top