Problem temperatura

Problem temperatura

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Auto je AUDI 80 59kw problem u tome podiže temperaturu a zamjenjen dihtung glave a i glava poravnjana
 
Član
termostat?pali li se ventilator
jel imas problema s hladjenjem il te brine sto se brzo ugrije:icon_confused:
 
Član
Termostat otvara i ventilator se uključuje ali temperatura dolazi do 95 čak je i blok motora poravnjan juče kad je urađeno sve normala danas tem. raste
 
Član
Prijatelju sad cu ja tebi objasniti,taj motor i taj termostat su napravljeni da rade na odredjenoj temperaturi na odredjenoj kompresiji,samim ravnanjem bloka motora i glave(ako si je radio)smanjio si kompresioni prostor i temperatura se povecala unutar glave i bloka,moj prijedlog je da uzmes termostat koji otvara na 82 a zatvara na 87..to ce ti rijesiti problem,jer nevidim dalje razloge da se grije ako se ventilator upali a imas vode u rashladnom sistemu,znaci da termoprekidac fercera...pozzz javi sta si rijesio...
 
Član
Kad podigne temp. nabije i pritisak u bocu evo ponovo ide nazad u servis tamo kažu da je možda nešto začepilo preliv na hladnjaku
 
Član
Taj isti problem sam imao i prije nego je poravnjana glava i blok baš radi tog sam i radio sve jer su mi u sevisu rekli da je do toga i evo sve urađeno i ponovo isto:icon_sad:
 
Član
pogledaj jel hladnjak zacepljen negdje, pregledaj vodenu pumpu, mozda je ona preslaba, ako imas katalizator vrlo je moguce da se zapusio, i to ti moze dizati temperaturu, pregledaj na kolko termoprekidac pali ventilator, da nije i on slozio riku pa pali na 95+ stepeni...
 
Član
ma to je normalno... otidji na praonicu nek ti spricom onom sto pere auto sa njom dobro ispere hladnjak sa vanjske strane naravno, zna se u njemu nakupit prasine, zemlje, granja i sl. sto neda zraku da prodje pa moze da zeza...
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
Kad radi u leru sve normalno znači uključuje na 89 samo kad se malo više forsira temp. počne rasti

Prilikom forsiranja auta sasvim je normalno da temperatura raste i do 95 stepeni,ali postoje neka auta kao sto je opel vectra 89-92 kojima termostat otvara na 97 a zatvara na 102,ali najvecu ulogu ima termo prekidac jer on upravlja svim procesom hladjenja samo ti zamjeni termo prekidac nalazi se u glavi i idu dvije zice na njega ja mislim da je i kod tebe isto,cim temperatura dostigne odredjenu temperaturu on daje znak da se otvori sistem i zamjene tecnosti,a sad ja mislim da je do njega ili do termostata.sto posto samo ti zamjeni i bice to ok...
 
Član
keno_87 je napisao(la):
zatvoraš je napisao(la):
Kad radi u leru sve normalno znači uključuje na 89 samo kad se malo više forsira temp. počne rasti

Prilikom forsiranja auta sasvim je normalno da temperatura raste i do 95 stepeni,ali postoje neka auta kao sto je opel vectra 89-92 kojima termostat otvara na 97 a zatvara na 102,ali najvecu ulogu ima termo prekidac jer on upravlja svim procesom hladjenja samo ti zamjeni termo prekidac nalazi se u glavi i idu dvije zice na njega ja mislim da je i kod tebe isto,cim temperatura dostigne odredjenu temperaturu on daje znak da se otvori sistem i zamjene tecnosti,a sad ja mislim da je do njega ili do termostata.sto posto samo ti zamjeni i bice to ok...

Pomijesali ti se termini vise, pricas o termostatu, ne o termoprekidacu, prekidac je na hladnjaku (najcesce, ima izuzetaka) i na odredjenoj temp. pali ventilator, a termostat je bimetalna sklopka koja zavisno od temperature otvara/zatvara, i time propusta/ne propusta vodu da struji rashladnim sistemom. Te dvije zice sto idu na termostat, na glavi, sluze za pokazivac temp na tabli, tj. kazaljku temperature.
 
Član
trizex je napisao(la):
keno_87 je napisao(la):
zatvoraš je napisao(la):
Kad radi u leru sve normalno znači uključuje na 89 samo kad se malo više forsira temp. počne rasti

Prilikom forsiranja auta sasvim je normalno da temperatura raste i do 95 stepeni,ali postoje neka auta kao sto je opel vectra 89-92 kojima termostat otvara na 97 a zatvara na 102,ali najvecu ulogu ima termo prekidac jer on upravlja svim procesom hladjenja samo ti zamjeni termo prekidac nalazi se u glavi i idu dvije zice na njega ja mislim da je i kod tebe isto,cim temperatura dostigne odredjenu temperaturu on daje znak da se otvori sistem i zamjene tecnosti,a sad ja mislim da je do njega ili do termostata.sto posto samo ti zamjeni i bice to ok...

Pomijesali ti se termini vise, pricas o termostatu, ne o termoprekidacu, prekidac je na hladnjaku (najcesce, ima izuzetaka) i na odredjenoj temp. pali ventilator, a termostat je bimetalna sklopka koja zavisno od temperature otvara/zatvara, i time propusta/ne propusta vodu da struji rashladnim sistemom. Te dvije zice sto idu na termostat, na glavi, sluze za pokazivac temp na tabli, tj. kazaljku temperature.

ZIVIO DRUG GOVORNIK :cool::cool::cool::cool::cool:
 
Član
Druže,

Isti problem je imao moj prijatelj na Jetti TD, stalno se pregrijavao i non stop mu puhao ventilator,

Čovjek skidao hladnjak čistio, ravnjao glavu i mijenjao dihtung glave motora i ništa opet isto, sve dok nije zamjenio čep na posudi za rashladnu tečnost,

Začepio se odušak na čepu za posudu,

Probaj promjeniti čep to ti je 5-6 KM, nikada se nezna.

Pozzz,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top