problem slabo navlaci Seat Leon 1.8 92kw 20 ventila

problem slabo navlaci Seat Leon 1.8 92kw 20 ventila

Super Moderator
jesi siguran? jel odavno vozis taj auto pa je prije bolje iso? malo vise podataka daj, gori li kakva lampica, jesu li filteri zamjenjeni, kako pali auto, trokira li, kakva mu je potrosnja sad jel se povecala itd, pa ce ti neko probati pomoci! dijagnostika svakako treba da se uradi
 
jesi siguran? jel odavno vozis taj auto pa je prije bolje iso? malo vise podataka daj, gori li kakva lampica, jesu li filteri zamjenjeni, kako pali auto, trokira li, kakva mu je potrosnja sad jel se povecala itd, pa ce ti neko probati pomoci! dijagnostika svakako treba da se uradi
od skoro ga vozim,treba da filter goriva zamjenim nisam ga mjenjao,ne znam mislim da bih trebao da ima jacu snagu,sporo navlaci ipak on ima 92 kw,negori ni jedna lampica, pali napo kljuca,normalno radi,desi se nekad da obrtaj skakuce u leru po malo a potrosnja mu je oko 8 litara...
 
Legend
Provjeri protokomjer, lambda sonde..
ne ocekuje neke strasne performanse od tog motora iako ima dosta kilowata, jednostavno su dobro ugladjeni i ne "skacu" kao TDI..
 
Član
Gušenje pri punom gasu često bude zbog začepljenog filtera goriva. Pogledaj i MAF usput. Lako ga provjeriš, isključiš ga i oprobaš auto. U koliko je vuča ista, velike su šanse da problem nije u MAF-u. Sretno
 
Super Moderator
meni je logicno da ako je MAF crko i auto ne ide zbog MAF-a, kad ga iskopcas da nece biti razlike jer je bas on pokvaren :) jer kad na ispravnom autu iskopcas MAF auto ne ide, odnosno kad je ispravan MAF pa kad ga iskopcas
 
Član
Ne ide ti logika baš :D Pokvaren MAF će davati pogrešne podatke o količini zraka centralnoj jedninici. Ako ga isključiš, ECU će uzimati tvorničke podatke prema određenom položaju papučice gasa i auto će ići mnogo bolje, motor će bolje radtiti. Ne kako bi trebao sa ispravnim MAF-om ali mnogo bolje nego sa neispravnim ;)
 
Super Moderator
moguce, znam samo kad je mene na jetti zezo maf tj. crko skroz, auto mi je isto radio (lose) i kad je ustekan i kad nije. mozda zavisi i od auta do auta
 
Top