Problem sa zmigavcima...

Problem sa zmigavcima...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam problemcic sa zmigavcima, pa bih molio nekog da mi pomogne, ako je imao slican slucaj ili zna sta je u pitanju....

Situacija je sledeca, dam zmigavac (lijevi ili desni) i cuje se ono klikanje, klikne par puta i zmigavac namigne par puta, a onda pocne da klika par puta brzo ali zmigavac ne radi, pa onda opet kako treba i tako nasmjenu... Tako da mi zmigavac par puta radi, par puta ne radi, a klikanje se ubrza... Kad upalim 4 zmigavca sve radi normalno.... Sta bi to moglo biti i mogu li to sam srediti... Zvao sam sad nekog elektricara, ali nema vajde od njega, pa reko da potrazim ovdje pomoc...
 
Član
meni se to desavalo kad sam zamijenio stopove,uglavnom bilo je do neke diode ili cak do sijalice koja je za rikverc ili zmigavac.
desni mi je radio,al je lijevi migo ko budala i nije radio :)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
meni se to desavalo kad sam zamijenio stopove,uglavnom bilo je do neke diode ili cak do sijalice koja je za rikverc ili zmigavac.
desni mi je radio,al je lijevi migo ko budala i nije radio :)

Pa kako si to sredio? Promjenio sijalicu?
 
Član
da probas rele od zmigavaca da promjenis. imao sam slican problem. kod mene je naime zmigne 3-4 puta pa stane, ugasim pa ponovim isto odradi. bilo do relea. nov rele dodje oko 10-ak KM
 
Član
imo sam i ja na proslom autu sa relejom problema,al tu se i palio,a u ovom slucaju na kontrolnoj tabli pokazuje da se pali a ustvari se ne pali,isto ono brze blinka na tabli a vani nikako ne radi
 
Član
Hvala momci, sutra cu malo procesljati auto, ako ne nadjem nista, moram traziti dobrog elektricara, a to je vec teze naci....
 
Član
Imao sam problem sa zmigavcima kad dam zmigavac radi ako svjetla nisu upaljena ako upalim svjetla prestane sa radom ,pritisnme kocnicu upale se pozicije u farovima, problem rijesen tako sto sam doveo novu masu na lijevu stopku.
Znaci ako nije rele, onda je masa:cool:
 
Član
Danas bio u servisu, prikacili ga na komp i pokazao da ne valja prekidac 4 zmigavca... Sutra ce doci taj dio, pa kad ga zamjene javim jel do toga ili je do neceg treceg...


Btw...hvala svima na pomoci....
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
pa kak ne valja prekidac od 4 zmigavca kad ti rece da oni rade normala

Pojma nemam, mozda nisam dobro razumio majstora, ali mislim da mi je odmah rekao da je najvjerovatnije do tog prekidaca, kad sam ga zvao i objasnio u cemu je problem... Kad je prikopcao na komp kaze da javlja gresku na prekidacu... 4 zmigavca kad upalim super rade... Sutra cemo vidjeti sta je... Jbg....logika je zeznuta stvar....:lol:
 
Član
Moguce, mozdaa, ne znam kako je na tom Audiju, al inace struja za zmigavce, s rucice, prelazi preko prekidaca za sva 4 (bar je kod mene tako, kad sam izvadio jednom prekidac nisu radili zmigavci), pa je mozda negdje los kontakt u njemu ili nesto sl.....
 
Sina je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
pa kak ne valja prekidac od 4 zmigavca kad ti rece da oni rade normala

Pojma nemam, mozda nisam dobro razumio majstora, ali mislim da mi je odmah rekao da je najvjerovatnije do tog prekidaca, kad sam ga zvao i objasnio u cemu je problem... Kad je prikopcao na komp kaze da javlja gresku na prekidacu... 4 zmigavca kad upalim super rade... Sutra cemo vidjeti sta je... Jbg....logika je zeznuta stvar....:lol:

Isti problem sam imao i rjesio prije par mjeseci, to je boljka kod A6, samo se zamjeni taj prekidac i to je to, mene je to kostalo 40 KM. Prekidac 30 i zamjena 10 :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top