problem sa xenonima

problem sa xenonima

Član
kupio sam xenone h1 6000k i ugradio ih na seat cordobu i od tada kada upalim svijetla resetuje mi se sat u instrument tabli i kazaljke od obrtomjera i brzinomjera mi se vrate na nulu.Evo kako to izgleda.

http://www.youtube.com/watch?v=vMj-B_8jySg

Zna li iko u cemu je fazon:icon_eek:
 
lici na losu masu ili totalno fush balaste.....

probaj dovesi na balaste direktan - sa akumulatora pa vidi kako ce se ponasati,,,,
 
Član
upravo sam iskopcao balaste i opet isti slucaj sto znaci da xenoni nisu problem
izgleda da je problem u instrument tabli
 
Član
meni se gasila tabla na kombiju kad mi se akku ispraznio, skroz, mozda povuku struje puno? samo nagadjam, jer je cudan kvar
 
dule-p je napisao(la):
Zameni osigurac, macko... Zameni osigurac Broj 27 , 5A (pet ampera).

E Dule-p na mestu osiguraca 27 stajao mi je osigurac 7,5 A zamenio sam ga osiguracem od 5 A i nista nisam time dobio. Problem je ostao isti.:icon_rolleyes:
 
Član
nenad.crepic je napisao(la):
dule-p je napisao(la):
Zameni osigurac, macko... Zameni osigurac Broj 27 , 5A (pet ampera).

E Dule-p na mestu osiguraca 27 stajao mi je osigurac 7,5 A zamenio sam ga osiguracem od 5 A i nista nisam time dobio. Problem je ostao isti.:icon_rolleyes:

Ovo je bilo namenjeno za SEAT-a, ali se IZVINJAVAM, nisam dobro procitao post.

Probaj da dovedes direktno masu sa akumulatora na glavu motora, i da ocistis onaj deo gde se maca kaci na sasiju , pa da probas . Javi sta je bilo da znamo sta da radimo dalje. Jer definitivno, u momentu paljenja svetala, instrument tabla dobije pad napona i resetuje se, a to je pad napona na regleru (alternatoru) dok ne podigne nanovo napon na 13.5 do 14 volti... Po ovom videu sto sam gledao, znaci PAD NAPONA je u pitanju. Ako imas analogni (ne digitalni) unimer, postavi ga na upaljac (jer je tu prisutan stalni napon) i prati promenu napona za vreme paljenja potrosaca.
 
Postoji li neki drugi nacin da se masa izvuce sa nekog mesta iz motornog prostora jer meni se akumulator nalazi u gepeku i dosta mi je nezgodno i nezahvalno odatle provlaciti kabal do motornog prostora?:icon_sad:
 
Član
nenad.crepic je napisao(la):
Postoji li neki drugi nacin da se masa izvuce sa nekog mesta iz motornog prostora jer meni se akumulator nalazi u gepeku i dosta mi je nezgodno i nezahvalno odatle provlaciti kabal do motornog prostora?:icon_sad:

PA to ti bar nije problem!!! Skini onaj deo mase sto se postavlja na sasiju i dobro ocisti i kablo i lim. A napred sa bilo kog limenog dela dovedi na glavu motora.... jer, masa je u celom automobilu ista, samo je bitno da je dobra veza izmedju akumulatora i sasije, a ti posle mozes masu da uzimas sa bilo kog limenog dela.
 
E Dule ni ovo ne pomaze ovom mom problemu! :icon_sad: Moracu da odem do auto elektricara da vidim dal on sta moze resiti ovu moju zagonetku sa svetlima! :smajli23:
 
Top