Problem sa ugradnjom xenona

Problem sa ugradnjom xenona

sto se tice ucvrcivanja i ja sam imao priblem samo skines sa sijalice one male odbojnike izgledaju kao bobice na onom crnom dijelu xenon sijalice . i rijesio si problem sa drzanjem sijalice.
 
Član
alfa147 T.S. je napisao(la):
sto se tice ucvrcivanja i ja sam imao priblem samo skines sa sijalice one male odbojnike izgledaju kao bobice na onom crnom dijelu xenon sijalice . i rijesio si problem sa drzanjem sijalice.

Samo u mene je obrnuto :icon_smile: , ti si sigurno H1 xenon sijalicu ugradjivao.

H3 sijalica nema taj odbojnik, ali ga ima na samom faru pa bi ga morao obrusiti.
 
Član
Samo ubaci h3 sijalicu i tu zicu zakaci, drzat ce 100%.. Ako bas ne moze staklo sijalice da udje prosili malo turpijom to grlo (1-2mm)
 
Član
Konačno riješio xenone, nisam htio stavljati farove dok sve ne napravim :icon_smile:

Prvo turpijom proširio ležište da može ući xenon sijalica, onda vidio da i ona žica što ide na kraj xenon sijalice isto malo zapinje pa proširio i na tom dijelu ležište.

H3 sijalica stala bez problema ali onda se pojavio novi problem, pošto u H1 i H3 sijalice "žiža" nije na istoj udaljenosti, vidi se na gornjoj slici od edo_16v da je kod H1 na 27mm a kod H3 na 19mm, tako da far nije dobro bacao snop jer je konstruisan za H1.

Onda kada već htio da i plastiku u sočivu za cut off malo preturpijam :lol: probam H1 i sjede ona skoro u 0.001 mm:cool:, mozda čak i dodiruje malo ali fino je legla u ležište i ne mrda nigdje a i snop je normalan.

A pošto su mi već farovi napolju odradim to i za dugo svjetlo, a kako nije sočivo na dugom a i ležište se skida sa fara to je bilo daleko lakše :icon_smile:

Tako da je sada LED dayline bi-xenon H1 8000K :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

Zahvaljujem svima na pomoći !
 

Prilozi

  • DSC02336.jpg
    DSC02336.jpg
    35,2 KB · Pregleda: 8
  • DSC02330.jpg
    DSC02330.jpg
    29,1 KB · Pregleda: 9
  • DSC02325.jpg
    DSC02325.jpg
    29,2 KB · Pregleda: 7
  • DSC02334.jpg
    DSC02334.jpg
    79,6 KB · Pregleda: 23
  • DSC02337.jpg
    DSC02337.jpg
    91,1 KB · Pregleda: 12
  • DSC02341.jpg
    DSC02341.jpg
    25,1 KB · Pregleda: 14
  • DSC02332.jpg
    DSC02332.jpg
    40,2 KB · Pregleda: 26
  • DSC02333.jpg
    DSC02333.jpg
    60,8 KB · Pregleda: 30
Početnik
naravno jer xenon sijalica je nesto deblje nego obicna sijalica i ima problem sa prolazom,

malo se turpijom ili onom busiliocm preciznom skine i nema problema.


skoro da nema fara ovog aftermarket da je isao H1 xenon bez ove prepravke, licno sam ih barem 10 modifikovao...

duzina nije problem, nego sirina sijalice...

al ne vidjoh ranije thread :)
 
Član
I ja sam odmah vidio da je širina problem, ali sam mislio da će i dužina biti.

Da si vidio ranije možda bi i prije mjesec dana stavio farove :icon_smile:
 
Top