Problem sa ugradnjom xenona

Problem sa ugradnjom xenona

Član
Nabavio sam Dayline farove sa lecom i odmah kupim xenon H1 kit, i naravno sav sretan da to ugradim kad ono malo sutra :icon_sad:

Ne moze uopste xenonska sijalica uci u far, premalena je rupa, a i kada bi usla nebi mogla ni stati jer ima neki granicnik u leci na oko 4,5cm a sijalica je duzine oko 4.9cm.

Ima li ko kakav prijedlog, moze li se sta napraviti, normalna H1 sijalica bez problema stane.

Postoje li xenonske sijalice širine i duzine kao standardna H1 sijalica ?
 

Prilozi

  • DSC02184.jpg
    DSC02184.jpg
    115,1 KB · Pregleda: 46
  • DSC02183.jpg
    DSC02183.jpg
    68,7 KB · Pregleda: 17
  • DSC02169.jpg
    DSC02169.jpg
    49,3 KB · Pregleda: 23
Član
Ne mozgu ti ni D2S ni D1S to je vecinom za orginalnu ugradnju,a to kod tebe je napravljeno za H1 halogenu sijalicu,jbg pokusaj napraviti neki plasticni distancer ako ti malo fali snalazi se,ali pazi da ti sijalica stoji ravno da ne bi zeznuo optiku fara ;)
 

Prilozi

  • Osram D1S Photo2.jpg
    Osram D1S Photo2.jpg
    18,6 KB · Pregleda: 5
  • orginal-xenon-d2s-d2r-d1s-philips-osram-zarulje-slika-610409.jpg
    orginal-xenon-d2s-d2r-d1s-philips-osram-zarulje-slika-610409.jpg
    22,1 KB · Pregleda: 5
Član
TDi Power je napisao(la):
Ne mozgu ti ni D2S ni D1S to je vecinom za orginalnu ugradnju,a to kod tebe je napravljeno za H1 halogenu sijalicu,jbg pokusaj napraviti neki plasticni distancer ako ti malo fali snalazi se,ali pazi da ti sijalica stoji ravno da ne bi zeznuo optiku fara ;)

Nebih to prepravljao, ako ne bude mogla nikakva xenon sijalica onda cu staviti Philips ili Osram Cool Blue cisto da ne bude zuto svjetlo.

Ima li ko da je stavljao Devil Eyes na forumu da vidim kako je on rijesio xenon ?
 
Član
ocito ti tvoji farovi nisu namjenjeni za HID. na mnogim farovima pise No HID a mozda je i kod tebe takav slucaj
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ocito ti tvoji farovi nisu namjenjeni za HID. na mnogim farovima pise No HID a mozda je i kod tebe takav slucaj

Jeste pise No HID :icon_smile:

Ali kao da se nebi izgubila garancija :icon_confused:

Pa sam ja mislio ipak staviti, ali izgleda da nista od toga.
 
Član
U pravu je TDi Power, kakve d2s, d1s, ako ne znate nemojte ni pisati samo pravite gore..

Jedino sta bi mogao tu uraditi je pokusati ubaciti h3 xenon sijalicu, ona je od prilike 1cm kraca od h1 ako ne zelis prepravljati to leziste fara..
 
Član
edo_16v je napisao(la):
U pravu je TDi Power, kakve d2s, d1s, ako ne znate nemojte ni pisati samo pravite gore..

Jedino sta bi mogao tu uraditi je pokusati ubaciti h3 xenon sijalicu, ona je od prilike 1cm kraca od h1 ako ne zelis prepravljati to leziste fara..

To sam i ja mislio za h3 pokusati zbog manje duzine, ali mi se cini da je šira od h1 a ne moze mi ni h1 xenon uci u socivo, ako ti se bude dalo pogledaj xenon sijalicu h1 i h3 koja je razlika u sirini i duzini.
 
Član
Evo ovako...

Sirina ovog stakla je ista kod svake sijalice 100%..
Evo ostale dimenzije

H1
80381348.jpg


i H3
30906670.jpg
 
Član
ona je manja definitivno samo ces morati malo prilagoditi ovaj plasticni dio koji ide u far i sijalica ce stati kao da je orginal tako
 
Član
Hvala Edo_16v na dimenzijama sijalica.

H3 bi onda stala po duzini bez problema.
Morao bi opet malo prosiriti rupu jer ne moze uci sijalica po sirini,
i vidjeti kako bi rjesio da ucvrstim sijalicu u leziste da se nigdje ne pomjera posto nije isto leziste u h1 i h3.
 
Top