problem sa turbinom

problem sa turbinom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Desi mi se ocu da u toku voznje pri vecim obrtajima turbina se jednostavno iskljuci nakon cega motor izgubi na snazi.To isto se nekada desi odmah nakon paljenja motora.Ponovo se aktivira paljenjem i gasenjem motora.Zna li neko u cemu je kvaka??
Auto:Ford Galaxy 1.9 TDI 115ks
 
Član
jubix je napisao(la):
Desi mi se ocu da u toku voznje pri vecim obrtajima turbina se jednostavno iskljuci nakon cega motor izgubi na snazi.To isto se nekada desi odmah nakon paljenja motora.Ponovo se aktivira paljenjem i gasenjem motora.Zna li neko u cemu je kvaka??
Auto:Ford Galaxy 1.9 TDI 115ks

Mozda lezajevi u turbini tj. osovinica na turbini dobila "luft" pa zakuje.
 
Član
Pali ti se Safe mode , dijagnostika i vidi sta je , mozemo ovako nagadjat do sutra .

Ja mislim da je potrebno ciscenje trurbine.

Obrati se Zerr-u ne znam da li radi on Forda .
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
Pali ti se Safe mode , dijagnostika i vidi sta je , mozemo ovako nagadjat do sutra .

Ja mislim da je potrebno ciscenje trurbine.

Obrati se Zerr-u ne znam da li radi on Forda .

potpis ;)
 
Član
provjeri regulator protoka vazduha i sam vazdusni filter...turbina ako radi radi...ne bi trebala tako gubiti snagu... toliko!
 
Dijagnostika možda i puno više rečeno nego da neko nagađa ovako... :icon_question: čuj turbina se isključi i uključi...svašta.Ako guši samo obrtaje može biti prije do protoka zraka, a ako je već do turbine imat će ona i druge simptome a kraj joj se onda očito bliži :icon_confused:
Ovo što reče već TDi Power je bio kod mene slučaj al se ne isključuje turbina pobogu :icon_rolleyes: troši ulja više, dimi u mjestu kad radi, izbacuje ogroman dim kad tek starta motor i u vožnji je kao prigušen gas pri nižim obrtajima često a to je već poodmakli stadij turbine zrele za repariranje...Valjda bi primijetio prvo taj dim i ulje ako provjeravaš redovito, pa jedino ako se na sve to nisi obazirao da dođe do ovog zadnjeg :icon_rolleyes:
 
Ja vam kazem sta moze biti...Jer isti problem sam imao...Al opet nek vidi..Moze biti ventil koji...
Al isti bas problem ja imaaaooo...i turbina se sj*ala..
 
black_devil je napisao(la):
Ja vam kazem sta moze biti...Jer isti problem sam imao...Al opet nek vidi..Moze biti ventil koji...
Al isti bas problem ja imaaaooo...i turbina se sj*ala..

Pa jel ti dimila pretjerano prethodno, trošila ulje?
 
Član
najvjerovatnije turbina. probaj ocistiti i ponovo podesiti, ali prvo pogledaj ima li osovinica lufta (mora malo imati).
 
Član
djavolica je napisao(la):
black_devil je napisao(la):
Ja vam kazem sta moze biti...Jer isti problem sam imao...Al opet nek vidi..Moze biti ventil koji...
Al isti bas problem ja imaaaooo...i turbina se sj*ala..

Pa jel ti dimila pretjerano prethodno, trošila ulje?

Kod mene turbina prije crkavanja nije ni dimila ni trošila ulje, samo je puno zviždala (ne onako kako tubine zvižde) na visokim obrtajima i onda kapak,
 
Član
ulje ne trosi,ne dimi..npr. u 6 brzini plafon 110km/h..u toku voznje ugasimo auto i opet upalimo vuce ko zmaj.:D:D
black_devil jesil uzeo fabricku il neku drugu turbinu??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top